evelien
30.06.06,14:16
Chapem, ze kazdy ma vela prace, hlavne my, prepacte mi vyraz, kancelarske krysy. No ale asi nikto z nas nema dva roky nevybavene papiere ako na socialke. Sef pred dvoma rokmi ukoncil zivnost a zalozil si s.r.o. Kedze som nastupovala do novozalozenej eserocky, pre istotu som obehla vsetky urady, aby som skontrolovala, ci vsetko sedi, ci je vsade odhlaseny a znovu prihlaseny. Vsetko bolo o.k. Teraz nam prislo "oznamenie" zo socialky, ze od jula 2004 do aprila 2006 nemaju od nas ziadne mesacne vykazy a ani peniaze. A ak tento nedostatok neodstranime, daju nam pokutu 500 tisic. Celkom sranda. Tak som zobrala kopie odhlasok, prisla za zodpovednou osobou a ta mi povedala, ze vraj: "na registracii maju riadny bordel". Hm, mozno keby pockali este dalsie dva roky, tak by sa aj dostali k zaevidovanie odhlasky zamestnavatela. Ale aj tak mi to nesedi, ved v auguste 2004 ho uz neevidovali ako zamestnavatela a v juni uz ano. A mimochodom, takychto zamestnavatelov kontaktovali viac.
peeel
30.06.06,21:13
Tak to ste obišli ešte celkom dobre, kamarátovi živnostníkovi prišiel platobný rozkaz na niekoľko desiatok tisíc korún za to, že neplatil rok odvody. Problém bol vyriešený, keď im obúchal o hlavu kópiu odhlášky. Mimochodom, mne dnes kópiu odmietli vydať, až keď som sa ozval, tak mi ju urobili so slovami, "a na čo vám to bude?"!
A takýchto, čo šmátrajú slušným ľuďom po vreckách platíme z vlastných peňazí...
bezradná
03.07.06,06:27
Mne pre istotu minulý mesiac poslali späť hlásenie o poistencoch zo VšZP, a teraz sa podržte: za február 2006 s tým, že na hlásení bolo uvedené len ukončenie PN-ky vo februári. Ceruzkou tam bolo dopísané: CHÝBA ZAČIATOK PN. Pozerám na ten list :eek: a napadlo ma, že ten nešťastný zamestnanec bol PN od januára a skončil PN vo februári. Tak som hneď zavolala na pobočku VšZP a hovorím, že čo je vo veci. A odpoveď znela: Viete, zrejme začiatok PN je v druhej kope papierov, ktoré robí kolegyňa. Dopíšte mi tam začiatok a pošlite späť. Tak som na toto ani odpoveď nevedela vysúkať zo seba. V júni majú spracovaný február a január ešte nie. Tak teraz čakám ďalšie listy, lebo však to je bežné, že PN-ky prechádzajú z jedného mesiaca do druhého.
LubenaK
03.07.06,07:48
Mne sa zasa stalo, že šéf išiel do sociálky odhlásiť firmu ako zamestnávateľa, lebo už nemá zamestnancov. Tu mu dali do rúk výpis na celú stranu z ich evidencie, že nemáme poodhlasovaných pracovníkov ešte spred roka! Tak som to išla kontrolovať a zistila som, že z mesačných výkazov majú nesprávne ponahadzované rodné čísla a tým im nastali fiktívmy zamestnanci. Keď som sa spýtala, prečo to je zle, keď ja to mám správne, tak sa priznali, že výkazy neskenujú, ale im ich cez leto nahadzujú brigádnici. A opraviť to mohli len na základe opravného výkazu, ktorá som samozrejme musela podať ja.
Johanka
03.07.06,07:54
V Trnave v marci 2006 spracovávali prihlášky a odhlášky zamestnancov z augusta 2005 :D .
katkaj
03.07.06,08:01
V Trnave v marci 2006 spracovávali prihlášky a odhlášky zamestnancov z augusta 2005 :D .

A to radšej pomlčím o "evidenčákoch";) Minulý týždeň mi volala pani zo sociálnej poisťovňe a mala problém keď spracovávala ELDP z roku 2001 a chcela odomňa odpoveď hneď do telefónu. Veď bežne si pamätám kto mal akú vyplatenú mzdu v roku 2001 :D:D:D
fipina
03.07.06,08:23
Mne zas volali zo sociálky, že nemajú záznam o pracovnom úraze. Zaujímavé, že v ten deň som tam osobne doniesla aj iné PN-ky, tie mali. Avšak všetky doklady súvisiace s jedným zamestnancom ohľadom pracovného úrazu im chýbali. Vyrútili sa na mňa, že som im to nedala, že im to musím hneď doniesť, atď. Až mi prišlo zle. Po polhodine volali a ospravedlňovali sa, že to našli v druhej kope, ktorú má spracovať kolegyna (vtedy bola akurát PN).

Najsmutnejšie na tom všetkom je to, že či spravíme chybu my, či štátna správa, aj tak si to odnesieme my - tak či tak im to musíme doložiť. A to nikoho nezaujíma.
Orim
05.07.06,19:12
Je to desný bordel. Pretože sú platení z našich peňazí. Som zvedavý čo by robili, keď by im niekto nevyhovel.
:(
anmary
14.07.06,06:01
Mne sa tiež stalo, že mi pani zo Sociálky poslala na firemný mail, aby som jej poslala Potvrdenie o príjme na PN, lebo som jej poslala len ukončenie PN a z "čoho to ona má asi vyrátať?"! Zodvihla som telefón a vysvetlila, že so začiatkom PN jej išlo aj toto potvrdenie asi 2 týždne dozadu. Jej odpoveď znela, že tam majú rozdelené PN-ky, ona mužov a kolegyňa ženy a asi to bude omylom v kope u kolegyne /Samozrejme tak aj bolo/. Tak je určite jednoduchšie posielať maily ako prejsť ku kolegyni a spýtať sa, či tam náhodou medzi ženami nemá muža!? A nechcem ani domyslieť, čo by bolo ak by kôli takejto veci nedostal zamestnanec vyplatenú PN.