Lola1111
09.11.16,18:07
Boli by ste schopní podporovať Vaše dieťa, keby chcelo ísť študovať odbor bez uplatnenia? Napr stredoeurópsku areálovú kultúru, sociálnu prácu?
Syn je teraz štvrták na strednej, chce ísť na Sociálnu prácu, my vieme, že je technický typ.
Dcéra išla na stredoeurópsku areálovú kultúru, bola som naivná, aj dcéra, tak som ju podporovala v štúdiu. Ale viem, že ako dopadla, robí na skrátený úväzok vo fabrike a chystá sa na omnoho ťažšiu školu.
Nechcem, aby aj syn dopadol podobne.
Aký máte názor na Sociálnu prácu?
Mila123
09.11.16,17:29
SP má uplatnenie, ale práca je málo hodnotená, niekedy až vo výške MM.....ÚPSVaR dotujú takéto miesta, sú často projekty, ale za málo €......
ak by ho práca napĺňala teda nech študuje, ale....
arizona
10.11.16,04:43
Mladych ludi, co ukoncili rozne podobne studia su plne urady prace.

V mojom okoli ma dost ludi vystudovany odbor Socialna praca. Ale zvacsa su to ti, ktori si potrebovali,alebo chceli urobit nejaku vysoku skolu silou mocou,len aby mali titul,alebo ti, ktori si nechceli este hladat pracu a chceli radsej chodit do skoly.
Ani jeden z nich nepracuje vo vystudovanom obore,zvacsa pracuju vo fabrikach,lebo si nevedeli najst pracu v socialnej sfere.

Studium nie je dnes lacna zalezitost. Preto treba radsej vlozit peniaze a energiu do studia, v ktorom je vacsia sanca najst si v buducnosti uplatnenie.
Letko
10.11.16,04:59
Väčšina ľudí, ktorí skončia sociálnu prácu, nemajú k tejto sfére vôbec žiadny vzťah. Pošli syna na týždeň do domova dôchodcov, medzi bezdomovcov, do hospica, do detského domova,... a keď sa mu to zapáči, tak nech tú sociálnu prácu študuje. Ináč to nemá zmysel.
EvaB
10.11.16,07:16
Treba pochopiť, pre koho a čo boli tieto odbory vytvorené. V štátnej správe robilo dlhé roky a dobre veľa ľudí len so stredoškolským vzdelaním. Zrazu na ich pozíciu bolo treba minimálne VŠ prvého stupňa. A začnite po štyridsiatke študovať nejakú serióznu školu. Nemajú chuť sa štvať, majú svoju stálu prácu, robia ju dobre, sú pre nich vyhovujúco ohodnotení. Sú to hlavne zamestnanci Sociálnej poisťovne, UPSVaR, mestských úradov a pod.Tieto odbory boli určené práve pre túto skupinu na splnenie kvalifikačných požiadaviek. Nemyslím si, že je to perspektívny odbor pre mladého človeka. Naozaj je to kvalifikácia veľmi úzko špecializovaná, kde získať dobre platené miesto je veľký problém. A peniaze a perspektíva do budúcnosti sú to, čo u mladého človeka hrá podstatnú úlohu. Moje deti mali fakt ťažké školy a rozčuľovali sa, že prečo sa oni musia tak trápiť a spolužiaci na tých ľahkých školách sú schopní urobiť za týždeň päť skúšok a majú voľno. Dnes vidia, že sú úplne inde ako oni. Aj s peniazmi, aj so spoločenským postavením. Jednoznačne doporučujem inú školu. Ale súhlasím aj s Letkom, ak niečo človeka napĺňa, tak to treba robiť. Bez ohľadu na peniaze, spokojnosť so životom je dôležitejšia. Len sa bude musieť trochu uskromniť
BXLmiami
10.11.16,07:32
Nepovedala by som priamo nie,vysvetlila by som rozumne,kľudne a bez hádok svoj názor,trvala by som na brigáde a na participácii nákladov na študium.Jednoducho ak na tom trvá nech študuje ale musí byť dopredu jasné,že predlžovanie detstva na účet rodičov nedopustím.Prípadne pedagogicko psychol.poradnu ktorá by pomohla určiť v čom je syn dobrý.