mondes
09.11.16,19:09
Ahojte, zamestnávateľ vždy začiatkom mesiaca vydá zamestnancovi SL v počte prac. dní. Tak to urobil aj v októbri. SL mu vydal 3.10. a zamestnanec 31.10. mal dovolenku. Keďže zamestnávateľ nevedel dopredu, že zamestnanec bude mať dovolenku, tak mu vydal SL v októbri aj na tento deň. Teraz v novembri mu chce tento deň stiahnuť. Teda namiesto 20 mu dá 19 SL. A ja sa pýtam: Môže to takto byť? Nevadí, že november má 20 prac. dní a zamestnanec dostane len 19 SL? Alebo ako to správne robiť v budúcnosti, keď zamestnávateľ nevie pri vydávaní SL, kedy zamestnanec bude mať voľno? Srdečná vďaka.
Tweety
09.11.16,18:18
V praxi je to tak, že o SL, ktoré už dostal ale nemal na ne nárok, sa v budúcom mesiaci skráti nárok. Takže je to tak správne a dokonca aj zákonné.
avalik
09.11.16,18:19
Je to spravne, nespotrebovany listok z oktobra sa presunie do novembra, inak by ho musel vratit
mondes
09.11.16,18:46
Ďakujem Vám obom.
mondes
09.11.16,19:37
Ešte sa opýtam pre istotu. Mám klienta, ktorý od 1.10. zamestnal zamestnanca, ale SL ešte neriešil. Momentálne je mimo, vie, že má povinnosť zabezpečiť SL. Ak napr. objedná SL až niekedy v decembri, tak dá zamestnancovi spätne za október a november? A ja mu v decembrovej výplate urobím zrážku SL za 3 mesiace? Rátam už aj december. Môžem mu takto naraz zraziť? Ďakujem.
avalik
09.11.16,19:58
zamestnavatel je povinny zabezpecit stravovanie, da sa to aj z opacnej strany zemegule :) ... dohodni sa so zamestnancom, ci mu to vyhovuje ... ale zalezi aky mate vyplatny termin ak objedna listky teraz, v pondelok by si zamestnanec mohol prevziat listky za okt. a nov. ... a za oktober mu to mozes dat este do oktobrovej vyplaty a novembrove do novembrovej
mondes
09.11.16,20:03
áno, chápem. Ale ja mu to nerozkážem. Oznámila som mu to, vie o tom, vraj to porieši. Pýtam sa, ak by to náhodou neporiešil, či mu môžem zraziť naraz aj trebárs za 3 mesiace. Samozrejme, ak by s tým zamestnanec súhlasil.
avalik
09.11.16,20:06
no ak da listky az v decembri, tak ho "poriesi" Inspektorat prace ;)
juzek691
10.11.16,06:48
Môžeš, len neviem ako sa chudák naje v oktobri a novembri, keď listky dostane až v decembri.