tina76
30.06.06,17:43
ahojte,
ja mam zas takyto problem:
hradili sme fakturu do zahranicia - ciech, na poste prostrednictvom eurogiro. pracovnicka nas neupozornila, ze prevod sa da uskutocnit len do banky, ktora je clenom eurogiro - konkretne ta, do ktorej sme peniaze posielali clenom nie je. (toto som si tiez zistila na nete), takze peniaze sa na ucet prijemcu nedostali. dostali sa do ceskej posty, odtial spat do slovenskej posty a odtial do postovej banky, odkial ich poslali na adresu odosielatela sekom, ale suma je o 400,-Sk nizsia..cize: prisli sme o zisk z tovaru, ktory nam nepride, kym nebude zaplateny a este o dalsich 400,- Sk z neviemakeho dovodu a to zrejme len kvoli nevedomosti pracovnicky slovenskej posty...
poradte mi prosim, ako v tejto veci dalej jednat, pretoze mne sa zastavil rozum nad touto zalezitostou. myslim, ako rychlo dostat peniaze na ucet prijemcu, ci mam nejaku realnu sancu dostat od posty tych par stovak spat, pripadne aspon nejaku satisfakciu, vzhladom k tomu, ze sme boli 2 tyzdne v omyle a este sme v podstate zavadzali dodavatela..
a este sa opytam, akou formou platite faktury do zahranicia, konkretne do ciech?
dakujem
valentina
Milan Benka
30.06.06,16:56
Bankovým prevodom.
tina76
30.06.06,17:01
ano, do csob to takto robime aj my.
ale pri tejto platbe to neboli schopni previest, tak sme to riesili cez postu a dopadlo to takto. mozno je to len hlupa nahoda. skor ma zaujima, ci moze posta takto postupovat - po dvoch tyzdnoch dorucit peniaze odosielatelovi a este o 400,- menej.
Paula
30.06.06,17:06
a este o dalsich 400,- Sk z neviemakeho dovodu
Pravdepodobne za prevody peňazí....aj pri platbe cez účet do zahraničia sa spravidla platia poplatky , nielen vlastnej banke ale i banke prijímateľa (pokiaľ nie je dohoda, že svojej banke zaplatí poplatky príjemca).
tina76
30.06.06,17:10
zrejme to tak bude. no, tak aspon do buducna viem, ze bez osobne ziskanych informacii nemam nikam chodit.. :))
GABRIELA
30.06.06,18:33
Ja platím platby do celého sveta len cez banky, a ešte som nenatrafila na banku, kde by to nešlo. Bankové poplatky dávam kódom SHA, čiže ja platím poplatky na svojej strane za bankový prevod, a poplatky zahraničnej prijímajúcej banky si platí príjemca platby. Väščina bank si tieto poplatky za pripísanie neúčtuje, a ak náhodou, tak si to moji dodávatelia hradia sami. Ak by dodávateľ nemal bankový účet na druhej strane, platba šekom na adresu prijímateľa sa dá poslať tiež cez banku.
Nevidím v tom žiaden problém.
babenko1
30.06.06,18:53
ano, do csob to takto robime aj my.
ale pri tejto platbe to neboli schopni previest, tak sme to riesili cez postu a dopadlo to takto. mozno je to len hlupa nahoda. skor ma zaujima, ci moze posta takto postupovat - po dvoch tyzdnoch dorucit peniaze odosielatelovi a este o 400,- menej.a prečo to neboli schopní previesť? ved teraz to práveže nie je žiadny problém.. treba zadať správany IBAN + SWIFT.. a platba odíde bez problémov..
tina76
01.07.06,07:11
dakujem krasne za rady, urcite to pojde aj cez internet banking, idem si to tam prestudovat :)))
Martinbiro
19.07.06,08:31
Pripojim est ejednu perlicku ohladne posty posielal som nieco dobierkou zaplatil som za dobierku 200 Sk posta nebola schopna dorucit tuto dobierku ze adresat je neznami ale pritom som s adresatom komunikoval a cize vratila sa zasielka spet a podla posty tato zasiela je este raz spoplatnena dalsimi 200 korunami pretoze sa vratila spet ( a nezalezi len na tom ci je adresat nezastihnuty alebo zasielku nepreberie ) sranda inkasuju si za vsetko a to je len jedna perlicka zo slovenskou postou
tina76
15.08.06,08:29
ahojte,
mam opat problem tykajuci sa platby zahranicnemu dodavatelovi - strucne:

- cesky dodavatel,
- faktura vystavena v ceskej mene,
- zaplatene v hotovosti v slovenskych korunach (chlapci si pri platbe zrejme vzali aktualny kurz? - netusim)
- prijmovy pokladnicny doklad v ceskych korunach,

a teraz neviem, ci mam ziadat vystavenie faktury v slovenskej mene alebo ci to moze ostat takto, kedze nemam ziaden doklad o vymene skk na czk... (uctovnicka to nechavala tak a iba dolozila vypis kurzov nbs, ale mne sa to nezda..)
dakujem vopred za radu
valentina