mia66
10.11.16,17:38
Dobrý deň,

Predala som auto na Rakúskych značkách auto som odhlásila a teda predala kupcovi na SR. Majiteľ mi tvrdí že auto nevie prihlásiť na SR bez Technického preukazu časť 1 pričom štandartný postup v zahraničí je že autá sa bežne predávajú bez tejto časti ( Teil.1 ) mám overené aj od známych že sa prihlasujú takéto autá on tvrdí že to prihlásiť nevie. Kedže sa s tým nijak pohnúť nedá najnovšie ma žiada aby som podala žiadosť o strate papierov dané papiere odhlásila a spätne mu ich poslala na polícii mi údajne vydajú nové. Je to vôbec možné? Kedže ani auto ani kópie fakticky nemám žiadny papier od auta ani samotné auto aby mi na základe žiadosti vydali len tak papiere od auta ?? Poradte čo s tým urobiť.
avalik
10.11.16,16:48
Žabinka
10.11.16,17:03
štandartný postup v zahraničí je jedna vec, a postup pri uznaní typového schválenia na dopravnom úrade na Slovensku je druhá vec.. ak k vozidlu bolo vydané rakúske osvedčenie čast I a II, úrad ich vyžaduje od tvojho kupujúceho.. bez nich nevybaví nič..
asi bola urobená chyba pri odhlasovaní auta v rakúsku, možno je rozdiel, keď sa odhlasuje auto ale ostáva v rakúsku, a iné je keď ide auto na vývoz.. toto neviem..