Lucinka23
10.11.16,18:48
Dobrý deň, prosím poraďte mi. SZCO prevádzkujúci pohostinstvo má priestory v prenájme. Teraz uzatvorí zmluvu s dodávateľom nápojov, že mu prenajme časť plochy prevádzky za účelom reklamy (umiestnenie plagátu, stojanu, vonkajšieho označenia a pod.), samozrejme vlastník súhlasí a zmluva o nájme prevádzky to umožňuje.
Za prenájom dodávateľ poskytuje odmenu, ktorá je splatná na základe vystavenej faktúry SZČO

Nestretla som sa s tým, ale podľa mňa určite ide o zdaniteľný príjem a nakoľko je SZCO platca DPH, tak sa musí faktúry vystaviť s DPH a tá odviesť.

Myslím si správne? SZČO je iného názoru, vraj bez DPH to keď sa uzatvorí mandátna zmluva.

Vychádza z toho, že má tak poriešené výherné automaty a príjem je bez DPH, ale tu som ho upozornila že tu platí § 41 ods. 2 zákona o DPH.

Ďakujem

L.
Mária27
10.11.16,18:15
Neúčtujem, ale kedysi sme mali rokovanie s danovým úradom o výške DPH pri reklamnej ploche - vraj bola rozdielna na nehnuteľnosti a na pojazdnom vozidle. Vtedy sme dokázali, že neprenajímame nehnuteľnosť iba priestor na reklamu a vydali stanovisko o ronakej DPH. Takže DPH tam bola.
lenkak
11.11.16,07:33
áno, s dph.
ivka70
11.11.16,07:45
Poznamka od veci k veci :) Vedia zucastneni, ze podla stavebneho zákona treba od stavebneho úradu povolenie na umiestnenie reklamy (a aj môže vyžiadať ich odstránenie)