Ailise
11.11.16,10:12
Ahoj,

prosím chcem sa spýtať. Moja zubárka mi povedala, že potrebujem vytrhnúť 4 osmičky. Lenže ja mám z toho panický strach, tak si to chcem dať spraviť pod celkovou anestéziou. Avšak u nej taký zákrok stojí 1000 eur, na čo absolútne nemám, keďže som študentka. Neviete mi poradiť, koľko taký zákrok stojí normálne v nemocnici? Aká býva asi čakacia doba? Prípadne neviete mi poradiť nejakého dobrého zubného chirurga, ktorý by mi to urobil za lacnejšie?

Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
ivka70
11.11.16,09:21
Skus sa na to informovat vo svojej zdravotnej poistovni.
Kde to robia a aj kolko ti na to ZP prispeje.

Myslim si ale, ze to bude rovnako drahe ako ti povedala doktorka,, kedze ide o nadstandardny zakrok, ktory je hradeny zo zdravotneho poistenia len v indikovanych pripadoch (napr. osetrenie zubov nezvladnutelnych mentane postihnutych).

Osobne si myslim, ze riziko celkovej anestezy je ovela vyssie ako zvladnut to trhanie s lokalnou anestezou.
Ailise
11.11.16,09:25
Ja to určite nezvládnem. No ja si myslím, že inde by to mohlo byť lacnejšie, lebo u nej sú celkovo neskutočne vysoké sumy. Preto sa pýtam, či napr. s tým nemá niekto skúsenosť.
ivka70
11.11.16,09:44
Tak si skus najst ineho zubara vo svojom okoli a pri hladani sa rovno pytaj aj na tu celkovu anestezu pri trhani osmiciek.
Ailise
11.11.16,10:14
Ďakujem. A koľko ťa to asi vyšlo finančne prosím? Ja som už rozhodnutá na tú celkovú. Inak áno, ona to tiež nerobí, majú tam na to špeciálne chirurga, ktorý by mi to spravil.

A ešte prosím, ako dlho si na ten zákrok čakal od objednania?
Ailise
11.11.16,10:30
Ďakujem moc za info!

Ona mi povedala, že to robia priamo tam. Je to také veľké moderné stomatologické centrum. Vraj aj deti často dávajú do celkovej.

EDIT: Strach mám celkovo z toho zákroku. Ja neverím, že by som ho pri vedomí prekonala.
lujza.j
11.11.16,10:33
Moja mama si "fukla"rajskeho plynu a uz sa trhalo aj co nebolo v dany den v plane..
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/bojite-zubara-skuste-rajsky-plyn.html?forward=sk_mobil2014_clanok.jsp&forcemobile=true
Katy a R
11.11.16,10:39
nemocnice to určite nehradia zo svojich prostriedkov - keď už - tam môže prispieť poisťovňa :) - ale ak nie je dôvod - tak neprispeje. Aj ťažko ošetriteľní pacienti (indikované prípady) si musia v súčasnosti hradiť časť zo svojich peňazí. .
Katy a R
11.11.16,10:42
ja ti verím - v minulosti sa to dalo .... a aj čo konkrétne treba ...
Mária27
11.11.16,12:21
Skús si povedať, že čo zvládne iný, zvládneš aj ty!
Dáša_
11.11.16,12:46
buchač
11.11.16,12:53
Neverím, že sa jedná o takúto sumu....proste neverím.
Ailise
11.11.16,13:34
Ďakujem moc! Len som nenašla cenu tej celkovej anestézy. V pondelok tam ale zavolám.
Ailise
11.11.16,13:36
Fúha, no neviem, či to robí aj moja zubárka, keď mi to vôbec neponúkla. Ale ďakujem. A môžem sa spýtať prosím u koho bola?
Ailise
11.11.16,13:57
Jedná sa o presne túto sumu. Ale ja sa ani nečudujem, naposledy som tam za čistenie zubov (OPG, pieskovanie, ultrazvuk, fluoridácia) zaplatila 143 eur. Nerobili mi žiaden zákrok.Lenže ja nemôžem chodiť inam, mám strašný strach zo zubárov a viem to zvládnuť ako-tak iba pri nej :/ Ale je pravda, že je to tam neskutočne drahé. Možno ešte Schill majú také ceny.

Ale ďakujem, na základe tejto tvojej reakcie usudzujem, že inde by mi to mohli spraviť lacnejšie, však?
Ailise
11.11.16,14:04
ivka: Ďakujem, aj to nejak tak spravím. Neviem, či v okolí, ja som z BA, ale uvažujem nad tou klinikou v Martine.
ivka70
11.11.16,14:07
Skus v BA Haydukovu ...tam to robia.
afrikánka
11.11.16,14:12
Tacchi musel mať indikáciu, ktorú z nejakého dôvodu neuvádza...Ailise, žeby ťa zubárka zavádzala, aby nahrala platiaceho pacienta do stomatologického centra? Mala by si pohľadať zubára, ktorý bude mať porozumenie pre tvoj strach a zoberie v úvahu, že si študentka.
Ailise
11.11.16,14:19
Nerozumiem, ako zavádzala? Oni tam ten zákrok normálne robia v celkovej anestézii, tak mi to len ponúkla. A čo sa týka rozdielu medzi celkovou a lokálnou anestéziou, cenovo by to tam vyšlo zhruba rovnako :/ Tam ide hlavne o to, že vytrhnutie jedného zubu je asi nejak 200 eur alebo tak, už si nepamätám presne.
Ailise
11.11.16,14:22
A máš na nich nejakú dobrú referenciu? Ten Martin sa mi zatiaľ pozdáva viac.
afrikánka
11.11.16,14:28
Radím ti, aby si zmenila zubára, ktorý tvoj strach vyrieši oveľa "lacnejšie". Mnohí zubári sú dobrí, nemusíš dôverovať iba tej svojej....
Ailise
11.11.16,14:31
Ja ju nemôžem zmeniť. To by som sa k zubárovi neodhodlala už nikdy :/
alaya1
11.11.16,14:45
Ak ma lekarka vo svojej sukromnej praxi operacnu miestnost a ma aj externeho anesteziologa, cena je pravdepodobne realna, chod do nemocnice na stomatochirurgiu a extrahuju ti zuby v ramci tvojho zdravotneho poistenia,. cenu sa dozvies tam. Staci tam zajst.
V mnohych pripadoch samotni ambulantni zubni lekari odporucaju vytrhnut tieto zuby na stomatochirurgii.
alaya1
11.11.16,14:47
ak ma na to podmienky, moze
misomiso
11.11.16,14:48
Dr. Tudik v BA na Racianskej ul robi iba osmicky nic ine. Denne robi desiatky tychto zakrokov, a to aj take ked sa to neda trhat ale sa to musi operovat. Pokial viem, vsetko robi bez anestezy, nic necitis, o 20 minut si vonku (mne to musel operovat). Je nezmysel riskovat anestezu, navyse ked ti budu rypat v krku. Nahodou ta pridusia a ostanes postihnuta. No nie su srandy, vela ludi na to doplatilo. Vobec nie je coho sa bat. chodia mu tam stari, aj mladi.
Ailise
11.11.16,14:50
jj dokonca aj ten chirurg je externý. Ďakujem moc, v pondelok zavolám do toho Martina. Ja tiež dúfam, že v nemocnici to nebude až tak horibilná suma.
Ailise
11.11.16,15:05
No ja neviem :/ Ja si to nedokážem absolútne ani predstaviť. A za aké ceny to robí?

Akých ľudí? To som ešte nepočula, že by sa niekomu niečo stalo počas tak banálneho zákroku :/ Veď ale aj preto sa snažím si vybrať čo najlepšie.
Dáša_
11.11.16,15:33
zákrok je možno banálny, ale celková anestéza banálna nie je
Ailise
11.11.16,15:35
Ako to mi je jasné :/ Veď aj preto sa snažím vybrať si čo najlepšie, podľa referencií.
lujza.j
11.11.16,15:41
Bolo to davno..jej " firemna." zubarka....mama tusim...alergiu- nejaru reakciu na normal umrtvovak...preto takto..
buchač
11.11.16,16:47
Ailise (Dnes 15:57) Jedná sa o presne túto sumu.
Ale ďakujem, na základe tejto tvojej reakcie usudzujem, že inde by mi to mohli spraviť lacnejšie, však?
--------------------------------
Ailise (Dnes 16:19) Nerozumiem, ako zavádzala? Oni tam ten zákrok normálne robia v celkovej anestézii, tak mi to len ponúkla. A čo sa týka rozdielu medzi celkovou a lokálnou anestéziou, cenovo by to tam vyšlo zhruba rovnako :/ Tam ide hlavne o to, že vytrhnutie jedného zubu je asi nejak 200 eur alebo tak, už si nepamätám presne.
======================
KAŽDÝ štátny špitáľ túto resekciu urobí zadarmiko. Maximálne nejakú menšiu sumu podľa ich cenníka.

AK sa jedná ešte k tomu o nutnú extrakciu z rôznych dôvodov (sama spomínaš vlastnú zubárku), tak nie je o čom. No máš smolu, že dotyčná dentistka je proste (iný výraz sa ani nehodí) nenažratá.

Pred cca 2 rokmi mojej dievke tie stoličky doslovne drásali vnútornú časť líc. Náš rodinný lekár je ale z iného súdka. Je pravda, že za určité zákroky sa platí. Ale tu nebolo o čom, poslal dievku na stomatochirurgiu s výmenným lístkom. Napichali a vyrvali von. Za zákrok proste neplatila.

Sa čudujem, že "obyčajný" lekár s bežnou výbavou si trúfa na teda trochu zložitejší zákrok. Jeden totiž nikdy nevie, čo sa môže zvrhnúť a je potrebné rýchlo a náležite konať.
--------------------------------------
K druhej časti snáď len podotknem.

Za resekciu zuba sa neplatí.
Cvaká sa za oblbovačku...cca 5€...prípadne poplatok za ošetrenie na pohotovosti...(Naposledy som bol v lete).

Pýtať 200€ za vytrhnutie zuba ??? Choré...
sito
11.11.16,16:55
Vymeň, nie zuby!!! No, kdesi musí začať, že? Od osmičiek, nie je ich vidieť. A dôvod, aký zubárka uviedla? Tvoj strach z nej, nich?
alaya1
11.11.16,17:03
podla mna to pojde cele cez zdravotnu poistovnu
Ailise
11.11.16,20:09
buchač: Ale to sa asi týka iba zákroku v lokálnej anestézii, nie? Naviac ja som nebola min. rok na preventívnej prehliadke a v takom prípade to poisťovňa vôbec neprepláca si myslím. A ten cenník, hm. Práve to by ma zaujímalo. Koľko si za tieto zákroky účtujú štátne zariadenia. Doteraz mi tu ale nikto nenapísal konkrétnu sumu.

Naviac citujem, čo napísala ivka: "Myslim si ale, ze to bude rovnako drahe ako ti povedala doktorka, kedze ide o nadstandardny zakrok, ktory je hradeny zo zdravotneho poistenia len v indikovanych pripadoch (napr. osetrenie zubov nezvladnutelnych mentane postihnutych)."

Mne sa ale nechce veriť, že aj v štátnej nemocnici sa platí tak horibilná suma :/
duves
11.11.16,20:23
Moja dcera, ktora bude mat o par tyždnov 18 tiež ma ísť na vybratie osmičiek,čo sa neprerezali a presne ma tento isty problem. baby a kto bude za vas rodiť?
buchač
11.11.16,20:26
Ailise (Dnes 22:09) buchač: Ale to sa asi týka iba zákroku v lokálnej anestézii, nie? Naviac ja som nebola min. rok na preventívnej prehliadke a v takom prípade to poisťovňa vôbec neprepláca si myslím. A ten cenník, hm. Práve to by ma zaujímalo. Koľko si za tieto zákroky účtujú štátne zariadenia. Doteraz mi tu ale nikto nenapísal konkrétnu sumu.
======================
Áno...ide o lokálku, to je jasné.

Pozeral som na stránku nemocnice, no nie je k dispo cenník. Ten sa dozvieš, keď zavoláš alebo pošleš mail. No za najlepšiu voľbu považujem osobnú návštevu na príslušné oddelenie vo svojej nemocnici...teda v BA. Objasníš svoju požiadavku a budeš v obraze.
Tie ceny sa nebudú líšiť od ostatných v iných mestách.
--------------------------------
Keďže si nebola na preventívke, tak sa cena zvyšuje...aj to je predsa jasné.
Ide aj o to, že ak trváš na tej anestézii, tak aj tú si v podstate zaplatíš, nakoľko je to považované za nadštandart....a aj to je snáď jasné.

No myslím si, že v konečnom dôsledku by tie poplatky boli oveľa nižšie ako plná pálka u súkromníka.
Ailise
11.11.16,20:34
Ja neviem. Tak cisársky rez? :D Máš pravdu, že sa úprimne desím pôrodu. Ale tak možnože keď budem tehotná, tak to budem vnímať inak. Ale na moju obranu, ja mám zo zubárov preto taký strach, lebo ako dieťa som mala zubárku, ktorá mi nikdy nepichla injekciu a prežívala som neskutočné bolesti pri jej zákrokoch. Som presvedčená o tom, že nebyť tých strašných zážitkov z detstva, tak sa teraz zďaleka tak nebojím.
Dáša_
11.11.16,20:41
priznám sa, že ja si zo svojho detstva nepamätám, že by sa dávali pri deťom pri zákroku injekcie. A to mi aj kvôli strojčeku trhali dva zdravé zuby. Injekciu som dostala až ako dospelá.
Dáša_
11.11.16,20:43
len dnes je veľa zubárov, čo nemajú zmluvu so žiadnou poisťovňou.
buchač
11.11.16,20:43
Ailise (Dnes 22:34) Ale na moju obranu, ja mám zo zubárov preto taký strach...
======================
Ja Ťa solídne chápem.
Ak si sadnem do kresla a je potrebné niečo vŕtať a podobne, tak bez injekcijky ani za svet. Priznám bez mučenia. ;)
Ale na druhej strane (ako vravíš,že na obranu) doktor vie, že čím som si prešiel a tým pádom ani nerieši. Sekne anestézu a fertig.

Ono je to všetko o psychike a o ničom inom.
Veď do huby ani za svatého bez anestézie a pritom ma inde rezali a zašívali za "živa"...:D
misomiso
11.11.16,21:46
Ine je celkova anesteza ked ti rezu nohu alebo brucho a ine je, ked ti tecie krv v ustach a lezis v bezvedomi. Tomu by som sa za kazdu cenu vyhol.
buchač
12.11.16,07:01
Tacchi (Dnes 08:46) V lokalnej vymenuju aj poskodene klby
=====================
Keď myslíš....

ALE na druhej strane si nemýl pojmy.
Používa sa všeobecne - celková, lokálna a spinálna anestézia. Každá vyžaduje svoje a nie u každého sa dá použiť rovnako.
alaya1
12.11.16,07:34
jaj mam zubnu lekarku bez poistovne a ceny su primerane, niekedy na urovni zmluvneho, ja som Dasa myslela stomatochirurgiu v nemocnici, tak to snad ide cez poistovnu.
korela
12.11.16,10:01
Aký ti udala dôvod na vybratie všetkých osmičiek naraz? To nie je bežné.
Osmičky majú tiež svoju funkciu, nejde o zbytočné zuby. Na západe vznikol trend vyťahovania osmičiek hneď ako narástli. Cca pred 30 rokmi. Nemá to opodstatnenie. Mám ich podnes a proti tebe už svoj vek.
Ak neskúsiš iného zubára, nezistíš rozdiel medzi ich prístupmi.
Chodíme k bývalému stomatochirurgovi (sused) ešte od čias jeho pôvodného pracoviska až po jeho súčasnú súkromnú prax, vyťahuje zuby po röntgene ako maslo. Človek nevie, že už je po zákroku. V BA. Ak sa rozhodneš, napíš. Osobne by som si nedala vytrhnúť všetky naraz. Začni s jedným, uvidíš. Ešte nevieš, aké zákroky ťa budú v živote čakať, tak sa pokús riešiť zákroky na zuboch iba lokálne zatiaľ.
U každého zubára sa môžeš informovať o cene zákroku dopredu a zistiť, na čom si.
U neho vytrhnutie zuba cca 50 eur.
duves
12.11.16,10:54
hlavne dievčata maju maly skus a nevmestia sa tam osmičky. Dcerka ich nema prerezane, chodila 4 roky na rovňatka, chrup ma ako herečka, ani 1 kaz. Robil sa RTG, osmičky ma naležato, až sa prebudia, je po vtakoch a 4 roky rovnania chrupu je v haji.
buchač
12.11.16,11:39
duves (Dnes 12:54) ....osmičky ma naležato, až sa prebudia, je po vtakoch a 4 roky rovnania chrupu je v haji.
==================
Vysvetli to niekomu...;)

Lebo z pasie ide pacient na tú "zbytočnú" tortúru, za ktorú si musí ešte aj nemalý peniaz zaplatiť.
Ailise
12.11.16,13:50
korela: Sú tam veľmi hlboké kazy a povedala, že žiaľ nie je iná možnosť, lebo sa mi čoskoro môžu zapáliť a potom to bude ešte horšie :/

Nepovedala, že to má byť naraz, iba čím skôr. A keďže v celkovej anestézii nebudem nič cítiť, bude to tak najrýchlejšie a najjednoduchšie.

Bola som aj u iných a zďaleka mi neprišli tak milí, šikovní, ústretoví. Naviac robila mi už aj zložitejšie zákroky a nikdy som nemala ani po rokoch žiaden problém ani s koreňovými výlňami ani s ničím.
afrikánka
12.11.16,14:07
Ailise, teraz ťa nechápem. Ak ti zubárka robila zložitejšie zákroky a ty si nikdy nemala problémy vydržať, odkiaľ sa berie v tebe taký strach z trhania? Skús aspoň jeden trhať a potom sa rozhodni. Dnes sa zuby trhajú bezbolestne, ani neucítiš...naber odvahu dievča!
Ailise
12.11.16,14:38
afrikánka: Je pravda, že trošku som začala už zvažovať aj túto možnosť. Pravda, že aj misomiso-ve tvrdenia ma vyplašili, napriek tomu, že im neverím. Pokiaľ je dobrý skúsený chirurg normálne na klinike, nemalo by hroziť nijaké riziko. Teda nie väčšie, ako keď bežne kráčam po ulici. Vždy a všade sa môže niečo stať, to je jasné. Ale ak by som sa predsa len nakoniec rozhodla pre tú lokálnu, tak jedine po jednom zube. Čo bude asi aj dosť dlho trvať, keďže bývam v zahraničí a sem nechodím tak často :/ Okrem toho mám aj iné kazy, ktoré treba riešiť a takto bude musieť všetko počkať. Nemala som to zase tak dlho odkladať, ale jednak som nemala vôbec financie, riešila som kopu iných vecí, bála som sa atď. A potom to takto dopadne :/ Tak neviem ešte, ako sa rozhodnem nakoniec. V pondelok to skúsim obvolať, zistiť hlavne tie ceny. Dám ti vedieť keď tak potom, keď sa nejako rozhodnem a budem mať po tom:)

EDIT: jo a ešte k tým ostatným zákrokom. Problém som mala, ale nejak som to zvládla práve vďaka nej. Ale to trhanie si vážne neviem predstaviť :/ A ešte jedna vec, trhanie osmičiek sa vraj v zahraničí robí len pod úplnou narkózou ako vážny zákrok.
korela
12.11.16,15:15
duves, mne sa prerezala prvá osmička v deň mojich 18. narodenín, darček, ostatné postupne. kolegyni prvá v 35-ke. ak by ich mala naležato napr., možno preto to dlhšie cestovanie na povrch. organizmus má svoju organizáciu práce. trochu humoru do vedy..., podľa lekárov koľkým tzv. neplodným ženám sa narodilo v štyridsiatke prvé dieťa, všetko má svoj proces, aj ked nie častý, ale je.
osmičky držia zuboradie, ak sú už vonku a zdravé, dávať ich za každú cenu von nie je vždy prínosné. trend vyberania zdravých osmičiek bol, možno aj je, však pacient zaplatí. to len na okraj.
zadávateľka neuviedla, v akom ich má stave, ak sú pokazené a nedajú sa preliečiť, tak nech si ich dá vybrať. však ide o 1000 eur.
duves
12.11.16,16:14
duves
12.11.16,16:16
Ailise, ak su prerezane, tak to ide von raz-dva. Mam 53 rokov a postupne mi išli von. Fakt to neboli. Neprežívaj to.