rdm12
11.11.16,10:51
Môže odporca spochybniť znalecký posudok vypracovaný znalcom , ktorého určil súd.Jedná sa o cenu sporu/ pozemku/ podľa ktorého súd určuje cenu za jeden úkon.Podľa môjho názoru sa jedná o prípad, kde starosta si vybavuje osobné problémy za obecné peniaze. Súdny spor o pozemok som vyhral v roku 2013 a odvtedy sa ťahá spor o súdne trovy.V septembri súd vydal uznesenie o trovách konania. Obec sa odvolala a neuznáva znalecký posudok. Mimochodom existujú dva posudky môj na 6000€ a vypracovaný znalcom ktorého určil súd na 5500€.Očakávam váš názor ako rozhodne súd a/ taktiež o starostovi , ak môžem/
Ďakujem za príspevky.
Jozef Blanar
19.11.16,19:52
Ahoj, ak som spravne pochopil, obec sa odvolala len voci trovam tak?
rdm12
21.11.16,10:39
Áno len voči trovám konania. Vo veci samej už je právoplatné rozhodnutie.
Jakubec
21.11.16,10:44
1: Odporca moze spochybnit znalecky posudok. Znalecky posudok je len jednym z dokazov a je na sude, ako ho vyhodnoti.
2. Neocakavajte, ze na porade Vam niekto povie nazor o starostovi alebo ma stroj casu, aby vam povedal ako rozhodne sud.
Martuk
21.11.16,11:16
ako rozhodne súd vie len:

1. sudca, ak verdikt ešte nepadol
2. hviezdy
3. čas
4. prípadne krištálová guľa
misoft
21.11.16,13:42
Ak obec uznala rozhodnutie súdu vo veci a podáva odpor voči trovám - málokedy pochodí. Pokiaľ sú tvoje výdavky jasne zdokladované, súd má svoje stanovené poplatky, súd dal vypracovať aj svoj posudok - strana, ktorá spor prehrala, je povinná zaplatiť všetko do posledného centa. Takže, aj keby sa odvolali voči trovám súdneho konania - nepochodia. Súd odpor zamietne.