fugi
11.11.16,12:26
Dobrý deň,minulý rok som ukončila živnosť a stalo sa,že som ostala dlžná voči zdravotnej poisťovni 670,- eur.Pred mesiacom a pol mi prišiel list od exekútorky na vymáhanie sumy vo výške 1350,-eur aj s jej odmenou,najviac zarážajúce je to,že mi nedala ani možnosť dohodnúť sa na splátkach,list mi bol doručený neskôr,ako mi zablokovala účet a dala zrážať zo mzdy.Chcela som sa s ňou dohodnúť na splátkach,ale nemôžem sa k nej dopracovať.Keďže ja som z Východného Slovenska a ona z Bratislavy,kontaktovala som ju telefonicky,ale za každým so mnou jednala jej zamestnankyňa a nechcela mi ju dať k telefónu.Skúšala som to aj písomne,ale zas mi odpísala len jej zamestnankyňa.K tomu so mnou jednala povýšenecky,pritom som sa chcela iba dohodnúť na splátkach.Môj mesačný príjem je cca 500,- eur,mám dve male deti a ona mi stiahla skoro všetky peniaze,nechala mi 98,- eur z čoho je nemožné platiť deťom škôlku,školu a ja aby som dochádzala do zamestnania,to som jej aj napísala,ale dodnes to ignoruje.Požiadala som podľa paragrafu 104 o uvolnenie životného minima 198,- eur,tie mi papierovo uvolnila,ale v banke som zistila,že mi nechala iba 98,- eur.Ale čo ma najviac naštvalo je to,že dnes mi od nej došiel list,kde mi poslala šek na plnú výšku tj. 1350,- eur,aj keď už polovicu stiahla,mam to aj papierovo dokázane z banky a z vyplatnej pásky.Stale žiada plnú výšku,nechápem to,veď to je nezákonne obohacovanie,hneď som volala a zas ignorácia,vraj mam zaplatiť toľko koľko mi dala,lebo príde spísať majetok a da do dražby.Prosím ak môžete,poraďte mi ako mám ďalej postupovať,lebo už aj kôli tomu sa zadlžujem inde,lebo z 98,- eur sa žiť neda.Zráža mi aj zo mzdy aj z učtu,kde mi prichádza zvyšok vyplaty.Už som úplne zúfala.Ďakujem
misoft
11.11.16,11:50
Pokiaľ zráža zo mzdy, z účtu nemôže, len ho môže zablokovať na dlžnú sumu (samozrejme s ponechaním zákonom stanoveného disponibilného zostatku).
Ale pokiaľ ti naozaj sťahuje zo mzdy a zároveň z účtu, popritom ti poslala výzvu na zaplatenie dlžnej sumy (šek) - môj názor je - exekútorka pravdepodobne nevie, čo robí. V tom prípade sa obráť (keďže už nemáš možnosť sa voči exekúcii odvolať) na SKE http://www.ske.sk/category/poradna/ (alebo kontakt http://www.ske.sk/kontakt/) s úplným a hlavne pravdivým popisom situácie (doložiť podkladmi je pritom celkom vhodné) - oni si už s ňou (ak prekročí zákon o exekúcii) poriadky urobia (niekedy to vedie i k vylúčeniu z radov exekútorov).
fugi
11.11.16,11:52
Ale ona mi zráža zo mzdy,učet mi blokuje na túto sumu,minuly mesiac mi prišlo z 500,- eur 350,- eur na účet a hňeď nato mi stiahla ešte 255,- eur priamo z učtu,cely čas to popierala,že to nieje ona,ale v banke mi povedala,že peniaze išli na jej učet,mam to aj vytlačené
fugi
11.11.16,11:55
Chcela som to riešiť aj cez SKE ale tam mi povedali,že do 3 mesiacov sa vyjadria,dovtedy ma to ale uplne položí,čo chviľa,nebudem mať ani na cestovne do prace
kobolcs
11.11.16,11:58
kym nesplatis cele, zmen si sposob vyplacanie mzdy na hotovostne a zamestnavatel ti vyplati cca 440 eur. A co sa tyka splatkoveho kalendara, posli mu to dorucenkou Vec : Navrh splatkoveho kalendara. Teda ak si si isty ze naozaj dlhujes tej poistovni, lebo so suhlasom splatkoveho kalendare suhlasis aj dlhom ktory, mozno predtym neexistoval alebo bolo premlcane ci v inej sume., by som zasiel do tej poistovni vypytat si vypis z osobneho uctu. Ak exe odmietne skus este raz s vyssou sumou. Aby to vyslo na max 18 mesiacov cize minimum je okolo 110 eur. Exekutory su svine zneuzivaju svoje postavenie a ze vacsine ludi sa nechce do 5-10 rocneho sudneho sporu.
misoft
11.11.16,11:59
No žiaľ, my toto za teba problém nevyriešime, môžeme len poradiť. Takže sa skús obrátiť na príbuzných, rodinu o pomoc. A v prípade, že by si uspela so SKE, potom budeš na ťahu ty - žalobou na exekútorku a na náhradu škody, ktorú spôsobila z titulu svojej funkcie.
fugi
11.11.16,12:03
Ďakujem pekne za radu,skúsim to teda takto
fugi
11.11.16,12:05
ďakujem za radu,skusim to teda s tou SKE
ivka70
11.11.16,12:06
obavam sa, ze ZP uz splatkovy kalendar, ked je vec u exekutora, nama ako povolit
to ti ZP nepisala skor, ze mas dlh a nesnazila sa s tebou na splatkach ci uhrade dohodnut?
fugi
11.11.16,12:10
Zdravotna poistovňa ma v tom obrovsky bordel,sumu,ktoru mi vyčíslila,pýta už po druhy krát,keď mi došiel výkaz nedoplatkov,boli tam aj sumy,ktore som mala zaplatené,mam od toho aj doklady,sumu,ktoru som mala zaplatiť bola 356,- eur,ale je to už na exekúcii samozrejme suma 970,- + odmena exekútorovi vo výške 375,- eur a včera mi ZP poslala novy papier s tou istou sumou za tie iste obdobia,ako už pýta aj exekútorka,neskutočne svinstvo,oni v tom maju bordel a ľudia nato maju doplácať
misoft
11.11.16,12:17
Tipnem si VšZP..... s tou mala aj moja 34 problémy.... neevidovali nahlásené zmeny...
fugi
11.11.16,12:20
Dôvera
kobolcs
11.11.16,12:48
splatkovy moze povolit
- veritel - v passe
-inkasna agentura - asi nebola
-exekutor - tomu to treba poslat
-sud - ked exekutor bude robit napriek, len tam viac das na pravnika ako teraz dlhujes.
fugi
11.11.16,12:55
Už len exekutorka,ale s ňou sa jednať neda,aj keď som chcela,ignoruje listy,už som to riešila aj cez pravnika,dokonca on jej pisal list 2x na splatkovy a ona 2x zamietla,sam bol zhrozený z jej jednania
BXLmiami
11.11.16,13:09
Medializuj.
pavol54
11.11.16,13:19
Neviem prečo vedieš nefunkčnú debatu, nájdi si www. výpočet exekučnej zrážky, nahádž údaje, a ich výsledok napíš exekútorovi, bez tvojho súhlasu ti nemôže viac zraziť a ak si zamestnaná je jedno či berieš mzdu na účet alebo alebo hot. Každý zamestnávateľ MUSÍ postupovať podľa zákona ak by tak neurobil môže mať z toho postih. Exe ti nemá právo ako zamestnancovi blokovať účet, ak je inak sťažuj sa, ale my sme ten nesprávny hrob na ktorom plačeš
veronikasad
11.11.16,13:51
Prečo si nereagovala na upomienky zdravotnej poisťovne, týkajúce sa nedoplatku a nežiadala splátkový kalendár priamo od nej ?