zk24
12.11.16,17:25
Ahojte,

do funkcie konateľa bude v sro vymenovaný nový konateľ, druhý. Doklady ktoré bude treba, by mali byť:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka o vymenovaní nového konateľa
- môžem použiť slovo "nový" konateľ? Neznie to ako keby sme odvolávali pôvodného? Alebo treba uviesť "ďalšieho" konateľa?
- treba podpis overiť? Nedopátrala som sa.
Doplňam si, že som našla v § 125 odst.1 písm.f) obchodného zákonníka, že pri vymenovaní, odvolaní a odmeňovaní konateľa musí byť podpis uradne overený...

2. Súhlas s vymenovaním do funkcie + podpisový vzor konateľa
- našla som že netreba overiť u notára. Správne?

3. Zakladateľská listina - úplné znenie.
- našla som že je to nepovinna príloha k návrhu na zmenu. Správne?
- treba podpis overiť?

4. Splnomocnenie na mňa - nemám so spoločnosťou nič spoločné, dostanem splnomocnenie iba na podanie tohto návrhu el.formou. udeluje je ktorykolvek konatel? Moze uz aj novovymenovany? Alebo musia obaja byt na PM podpisani?
- overiť?

5. Návrh na zápis zmeny do ORSR. Budem podavat na Zep

Našiel by sa niekto, kto by mi to vedel skontrolovať a doplniť? Dakujem veľmi pekne.


Doplnenie otázky 2/12/2016:

Môžem v rozhodnutí jediného spoločníka uviesť dátum v buducnosti? Chceli by sme tohto konateľa mať od 1.1.2017. Môžem ho vymenovať s tým že výkon funkcie začne od 1.1.2017? A tým pádom podať návrh do ORSR už teraz? Ešte skôr ako začne výkon funkcie?

Dakujem.
JankaO
12.11.16,18:20
2. netreba overovať
3. áno, je to nepovinná príloha a ak sa posiela ZEP-om, netreba overovať, ak klasicky treba overiť
4. netreba overovať
5. ak bude podpísaný ZEP-om, netreba overovať, ak klasickou poštou-treba overitť
zk24
12.11.16,18:25
Dakujem. K tej PM nevies prosim ci mi ju davaju obaja alebo staci jeden, ktorykolvek z nich ?
JankaO
12.11.16,18:30
Splnomocnenie dáva spoločnosť a ak konatelia konajú samostatne, tak stačí v mene spoločnosti podpis jedného.
zk24
12.11.16,18:32
Dakujem velmi pekne
zk24
02.01.17,11:36
Ahojte,

ešte by som sa chcela spýtať, to že budem všade používať výraz "nový konateľ", neznie to že automaticky odvolávam toho starého?

V rozhodnutí jediného spoločníka, aj pri súhlase so zvolením do funkcie, sa používa "jediný spoločník rozhodol o vymenovaní nového konateľa spoločnosti"... to slovo "nového" je pre mna mätúce. Lebo to bude druhý v poradí, bude nový, ale starý sa neodvoláva.
Consultix
02.01.17,11:45
V rozhodnuti je to v podstate jedno, ale v uplnom zneni zakladatelskej listiny a v dodatku ZL pouzivaj formulaciu: "Konatelmi spolocnosti su:" (Prepodkladam, ze teraz je tam znenie "Konatelom spolocnosti pri jej zalozeni je:")
zk24
02.01.17,11:51
Dakujem veľmi pekne. V ZL je formulácia:
4. Prvým konateľom spoločnosti od jej vzniku je:

a neviem či to zmeniť, a napísať tam že "konateľmi spoločnosti su... " lebo prvým konateľom je stale len ten prvý...

A ešte neviem či nevadi, že rozhodnutie jediného spoločníka je z 1.1.2017, dala som tam vznik funkcie: 1.1.2017, ale podpis od notára bude až dnes, kedze včera bol sviatok a nedalo sa nikde... potrebujeme aby to bolo zapísané s dňom 1.1.2017, s týmto som ho nahlásial už do poisťovní totiž.
Consultix
02.01.17,11:55
V tomto pripade vznika funkcia az 2.1.2017 do formulara na zmenu uvadzaj tento udaj, inak ti do TVSU odmietne.
Text kludne zmen podla skutocnosti. Robis aj dodatok k ZL, alebo len zapracovavas zmeny v zmysle rozhodnutia jedineho spolocnika?
zk24
02.01.17,12:01
Takže vznik funkcie vzniká až podpisom pred notárom? Nie vtedy kedy sa spoločník rozhodol o vymenoavaní, resp.kedy prebehne VZ?

Chcela som tam dať Meno, R.č., bydlisko... Vznik funkcie: 1.1.2017. V Bratislave, 1.1.2017, ale notár bude teda dnes, no.

Robím ZL - úplné znenie. Je to raj nepovinná príloha, ale aj tak to robim, nech to mame do buducna aktualizované
Consultix
02.01.17,12:09
Uplne znenie je obligatornou prílohou v zmysle par 3. ods. 1 pism. c. (pravda, z pohladu zbierky listin a nie priamo zmeny, ale musi byt sucastou navrhu).
Ohladom vzniku funkcie som si tym isty, mozem pohladat v archive jedenpripad, ked to bol problem....
zk24
02.01.17,12:29
Aha, takže to radsej upravím na 2.1.2017 a upravím prihlášky v poisťovniach na 2.1.2017

Tak ak to môžem zhrnuť, tak robím:
1. Rozhodnutie jediného spoločníka o vymenovaní nového konateľa spoločnosti a o zmene zakladateľskej listiny zo dňa 22.07.2016
Notárom overiť.

2. Súhlas s vymenovaním do funkcie konateľa a podpisový vzor.
Podpíse nový konateľ. Netreba overovať

3. Zakladateľská listina - úplné znenie.
Netreba overovať

4. Plná moc na mna, udelená prvým konateľom (stačí jedným konateľom?)
Netreba overiť.