Nechtík
12.11.16,21:15
Vedel by mi niekto približne odhadnúť cenu rodinného domu, ak pôdorys by bol 12 x 8 metrov, dom by mal podkrovie a bol by čiastočne podpivničený? Pivnica cca polovica pôdorysu. Dom bez zbytočných nadštandardov, jednoduchý. Vďaka.
Pozemok je veľmi mierne svahovity, klesá smerom od cesty do záhrady. Klesanie cca 65 cm na desať metrov. Inžinierske siete na pozemku, spodná voda nehrozí.
Na dedine cca 100 km od Bratislavy.
Chobot
12.11.16,20:21
Cca 150 - 250 tisíc EUR. Myslím celá stavba. Hrubá stavba môže byť niečo cez polovicu.
bodliak
12.11.16,20:29
rovina / svah
dostupnosť a vzdialenosť
spodna voda
siete
?

priblizne od 750 e/m2
pavol54
12.11.16,21:02
On nenapísal že v Bratislave a v satelitoch. Podľa polohového koeficientu, stupňa rozostavanosti a nahliadnutia do znaleckého posudku podobného čiastočne dokončeného domu po kolaudácii aj za 80 000,.eur
Ottingerova
20.11.16,12:52
Niečo podobné postavil - zväčša svojpomocne - brat, hrubá stavba ho vyšla do 50 tisíc eur. Záleží od toho, do akej miery ste niektoré práce schopní urobiť sami. Ale práca je na tom určite najdrahšia. Materiál sa dá zohnať so zľavami, rozdiely sú niekedy neskutočné.
vicktor
21.11.16,14:40
Na to treba presnejsie zadanie. Z akeho materialu? Strecha aj s oknami?
Existuje profesia rozpoctar. Ked som musel banke predlozit rozpocet, pani tukla do kalkulacky a za pol minuty mi povedala celkove naklady, ktore o 50% prekrocili moju predstavu. Nakoniec sa ukazalo ze mala pravdu. Hruba stavba bola z toho asi tretina (mozno stvrtina).