sportik
13.11.16,14:44
Minulý mesiac som podpísal dohodu o pracovnej činnosti a zároveň som evidovaný na ÚP, nepoberám žiadnu dávku. Odvody platí za mňa zamestnávateľ za celý mesiac. V dohode mám uvedený príjem 200 Eur, na účet mi prišlo od zamestnávateľa presne 173,20 Eur. Známy mi vravel, že ma asi vyradia z evidencie, že som prekročil limit príjmu? Poprosím o odpoveď, vďaka.
veronikasad
13.11.16,14:21
Áno, vyradia ťa z evidencie, ako uchádzač o zamestnanie môžeš zarobiť max 148,57€ mesacne v hrubom. Navyše, dohodu si mal do 7 kal.dni odniesť na úrad práce, rovnako oo skončení mesiaca potvrdenie o príjme na predpísanom tlacive
jslancik
13.11.16,14:24
a pani ti náhodou na UPSVAR nepovedala, aký je stav veci, keď si jej bol zaniesť dohodu, čo bola tvoja povinnosť? samozrejme, že ťa vyradia. to sú základné veci, čo vtĺkajú do hlavy každému evidovanému - doniesť zmluvu či dohodu, a výšku príjmu, ktorú nesmieš prekročiť, ak chceš ostať evidovaný. (148e).
Katy a R
13.11.16,15:20
Ak si dohodu vôbec neoznámil na UPSVaR - tak ťa vyradia pre nespoluprácu ähorší prípad) . Ak si to riadne oznámil - vyradia ťa z dôvodu vysokého príjmu - ale potom sa môžeš opätovne zaregistrovať, ak už príjem nebude (lepší prípad).
Ale toto všetko máš doma čierne na bielom - viď povinnosti uchádzača o zamestnanie;).
Na tvojom mieste by som si skontrolovala ZP - lebo je celkom možné, že zamestnávateľ platí len za niektoré dni. (alebo robíš každý deň?)