Horak63
13.11.16,23:08
Zdravim poradaci.Velmi prosim o pomoc.Vlani som pozical jednej osobe 2400 eur a toho roku som ju od leta ziadal smskami (lebo telefon mi nedvihala ) , nech mi tie peniaze vrati.Nakoniec som poslal dve sms v tomto zneni-""Morgoška.Podrezem" a "Zabijem.Vrat mi prachy!". Teraz sa mi dotycna osoba vyhraza, ze to uda na policii.Co mi hrozi? MOzem ist do basy? Dakujem za odpovede.Som na antidepresivach, volal som jej aj pisal sms, ked mi napisala, ze to uda na policii, ze som mal na mysli, ze zabijem zajaca a podrezezem zajaca.Nebolo tam napisane ze "Zabijem TAô Ani "Podrezem TA".Moc sa bojim, lebo trpim depresiami a uzkostami. prosim o dobru radu a pomoc.Namiesto vratenia dlhu ja kvoli blbej smske skoncim v base.Pekny vecer.
buchač
13.11.16,22:17
Jáááj, chlape...ale takto sa predsa dlhy nevymáhajú.

...a akú pomoc očakávaš ?...a akú radu by si chcel ?
Ak dôjde na lámanie chleba, tak ti poradí predsa tvoj právnik a sudca rozhodne.
kukučka
13.11.16,22:21
Máš na tú pôžičku doklad? Lebo ak nie, ak by ťa tá osoba žalovala, musela by sa k pôžičke priznať. To zrejme neurobí. Na súd by si mal dať ty ju.
Doplnené:
Tie peniaze už sotva uvidíš a zabudni aj na svoje "priateľky". Neboj sa, oni sa ti len vyhrážajú, lebo ty pýtaš peniaze. Už by si mal konečne pochopiť, že ťa zneužili a oklamali. Venuj sa svojmu zdraviu, ak sa cítiš tak mizerne, radšej choď znovu za doktorkou.
Mal by si si zmeniť aj telefónne číslo.
Horak63
13.11.16,22:26
No chcem sa spytat, ze ked som napisal len-Zabijem. a nie ze "Zabijem Ta ", ci sa to da klasifikovat podla paragrafu 360 trestneho zakona.Teda ci mozem byt za takuto sms odsudeny
buchač
13.11.16,22:34
Máš v podstate jedno.
Ak by aj bol na pôžičku doklad, to ešte neznamená, že je možné takýmto spôsobom dlžobu vymáhať. Lebo aj v prípade oficiálneho listu-výzvy na vrátenie dlžnej sumy pri zlej voľbe slov a štylizácie može dlžník obviniť, že mu je vyhrážané....a to mi povedal kámoš -sudca trestného súdu.

No na druhej strane ?
Slovenské zákony sú v tomto smere tak na hovno, že to nie je možné...vymožiteľnosť práva o ničom.

Ja som šiel pekne podľa zákona a dlžník má na krku exekútora...a aj na háku.
Horak63
13.11.16,22:34
Ja mam vypisy z internetbankingu a aj komunikaciu z badoo, kde ma ziadala o peniaze. a na margo toho dlhu mi povedala do telefonu, ze tie peniaze som jej dal za to, ze som ku nej chodil a jej kamaratka mi tvrdila, ze vraj v aute som s nou bol. Pritom byvam od nej 80 km daleko a stretol som sa s nou iba raz v kcme , kde so mna vytiahli dalsich 500 eur, ktore som im dal na ruku.
buchač
13.11.16,22:37
Horak63 (Dnes 00:34) Ja mam vypisy z internetbankingu a aj komunikaciu z badoo,...
====================
AMEN !
Horak63
13.11.16,22:38
Mne bolo povedane od pravnika, ze nech idem do banky a poviem, ze na ten ucet, co som to posielal boli platby poslane omylom a ze teda ziadam, aby tie platby boli povazovane za MYLNE. nasledne by banka vyzvala dlznicku na zaplatenie. ak by nezaplatila, tak by to slo na sud. Takto som to chcel urobit. Ale je tam ta nestasna smsk o zabiti a podrezani a ona sa mi vyhraza, ze ma za to uda na policii a peniaze ze som jej dal, za to ze som s nou spaval, co je loz.Lebo nikdy som v jej meste nebol.Ze ma vraj svedkov.Je to cigabnka
Horak63
13.11.16,22:39
teraz je so mnou amen?
Horak63
13.11.16,22:50
Ja jej chcem poslat Zmluvu o uznani dlhu.Tu som si stiahol z internetu,Vypisal a chcem jej to poslat.Ale ona sa mi vyhraza tymi policajtami, ze ma uda za to, ze som sa jej v sms vyhrazal zabitim.Tak som len chcel vediet, ze ak tak urobi, teda uda ma za to na policii, ci mi hrozi realne basa.
Horak63
13.11.16,23:19
A vymyslela si taku rozpravku.Vraj som jej vlani tie peniaze nepozical, ale dal za to, ze bude so mnou spavat. A vraj som k nej chodil a spaval s nou za to.Vraj na to ma svedkov.Pritom ja som s nou nespaval a jasne som jej na badoo napisal-mam celu korespondenciu z badaa skpirovanu -ze jej tie peniaze poziciavam.Potom ked som v Decembri prestal posielat peniaze, tak v lete som ju smskami ziadal z, ze nech mi tie peniaze vrati.Ona mi na to povedala, ze vraj sa jej preto vyhrazam, lebo predtym som jej tie peniaze dal , za to, ze som s nou spaval a teraz som si zmyslel, ze chcem peniaze naspat.A aby ma nastrasila, alebo dostala do basy , tak mi povedala a napisala v sms , ze ma uda na policii za vyhrazanie.Ja uzivam antidepresiva, mal som samovrazedne myslienky a teraz po dnesku, ked mi napisala, ze ma uda, tak sa mi rapidne zhorsil stav a obavam sa a aj som jej to vecer napisal, ze ked pridu policajti po mna, tak spacham samovrazdu.A to pisem uplne vazne.Mal som tazke zdravotne problemy, psychiatricka ma zachranila a teraz takato osoba, ktorej som v dobrej voli pozical peniaze, mtak ma chce udat na policii??? Namiesto vratenia penazi pojdem do basy???Pekny den vsetkym prajem.Dakujem za vsetky rady.
afrikánka
14.11.16,00:16
Upokoj sa, nezufaj, ráno ti niekto dá radu. To "AMEN" bola iba slovná hračka, ktorá naznačovala, že si si vyrobil problem.
misoft
14.11.16,06:56
Všetko zle, všetko zle!
@Horak63 - výpis z IB len potvrdzuje, že si peniaze previedol. Inak je tam poznámka pre prijímateľa - pokiaľ by si tam napísal "pôžička" - už by sa to mohlo považovať za pôžičku, pokiaľ tam nie je nič - dával si tie peniaze dobrovoľne len tak.
Právník - ten vie prd! Vraj mylná platba! Po ROKU? Ani náhodou, najmä ak nasledovali ďalšie platby.
SMS - mohli by považovať za vyhrážanie, ale záleží na formulácii. Pretože "zabijem" a "zabijem ťa" je rozdiel. To prvé je všeobecné bez určenia osoby, to druhé je už adresné.
Vymáhať dlh cez SMS - nem dobrý nápad. Máš vôbec nejaký písomný doklad, alebo svedkov o tom, že jej požičiaš? Lebo ak by to existovalo - právnou cestou (i keď - ako buchač písal - tým niekedy prd dosiahneš, ale sekera bude nad jej hlavou) sa to robí. A ak súd rozhodne o tom, že ona dlhuje - nastupuje tvrdšie opatrenie - exekútor a ten povestný Damoklov meč bude nad ňou do doby. než nevyplatí. A pokiaľ by mala príjem - najskôr pôjde po ňom.
buchač
14.11.16,07:09
afrikánka (Dnes 02:16) Upokoj sa, nezufaj, ráno ti niekto dá radu. To "AMEN" bola iba slovná hračka, ktorá naznačovala, že si si vyrobil problem.
===========================
Tá slovná hračka "Amen" ??? Tá znamenala iba a len to, že sa nemá význam realizovať v nejakom procese.

Ja by som doporučoval Horakovi ..a fakt v dobrom :
1. Peniaze odpísať
2. Právnika neoslovovať, ten by len ďalšie love vytiahol
3. Zvýšiť si dávku anidepresív
4. Venovať sa svojmu zdraviu
5. Vysrať sa na všetko
Horak63
14.11.16,07:43
No ja mam v tom internetbankingu napisane-Katarina pozicka.A ony vlastne boli dve tie osoby.Druha bola jej kamaratka, ta mi dlhuje "IBA " 950 eur a tiez mam v internetbankingu napisane, ze "Eliska pozicka". Problem je zas ten, ze ucet bol iba tej ELISKY a na ten ucet som posielal peniaze aj tej, co ma chce dat na policiu za zabitie.Teda za sms.Ze "ZABIJEM. NO a ja som to tej majitelke jedineho uctu Eliske napisal, ze sa da vymahat tie peniaze aj tak, ze pojdem do banky a oznacim tie platby za MYLNE. Ona mi na to vcera poslala sms, ze bola v nemocnici a ze vdaka mne ma problemy zo srdcom , lebo vraj ju chcem znicit.Tak a ja ze som zrely na hospitalizaciu u psychiatra, to nevadi? Ved sa MNE zacali vyhrazat .Pritom mi dlhuju prachy.Ozvali sa mi z Bratislavy, ohladne vymahania toho dlhu, ze mi pomouzu.Teraz neviem, ci im mam vobec odpovedat.Asi iba odpisat tych 3350 eur a zacat uzivat dalsie AD.A modlit sa, nech ma nechaju zit.
buchač
14.11.16,07:52
Horak63 (Dnes 09:43) Ozvali sa mi z Bratislavy, ohladne vymahania toho dlhu, ze mi pomouzu.
======================
Pomôžu...ale iba ak z blata do kaluže !!!
---------------------------------
Vyššie si použil výraz "morgoška".
Ono je to síce aj nadávka, ale je to inak výraz pre cigána.
Ak je to pravda, že si sa zaplietol s cigánkami (cigánmi), dokonca nejaký biznis si začal robiť...hm, tak si teda veľký čávo.
Horak63
14.11.16,08:00
biznis som s nimi nerobil. iba vlani sa robila ako najvacsia kamaratka a prosikala o peniaze.Na exekutora, na Eletriku, na radiatory atd. Ja som jej v dobrej voli pozical.Ja viem, ze z cigana ostane len cigan, ale na tych fotkach ako ciganka nevyzerala. a ked som jej tie peniaze poziciaval, bol som na silnych antidepresivach a svet bol predsa taky krasny.....chcel som pomahat celej planete a ko Bruce Wilis...Kazdopadne mam nachystanu aj zmluvu o uznani dlhu.To jej chcem poslat.Neviem, ci jej podpis ak to uzna treba aj oiverit u notarky.Ze chgcem svojhe peniaze od ciganky, to neznamena, ze mi nejak ublizia. sice aj to je mozne.....uz teraz som pred infarktom.....kvoli tej sms a zdravotnym problemom tej druhej
buchač
14.11.16,08:10
Horak63 (Dnes 10:00) ...chcel som pomahat celej planete ako Bruce Wilis...
===================
Očúvaj....si v prdely jak Polsko v 1938 roku...
Ani Bruse Willis Ti nepomôže...;)
Horak63
14.11.16,08:21
aha. takze namiesto vratenia penazi, budem v base za vyhraznu sms a za ublizenie na zdravi tej Elisky, lebo ked som spomenul, ze to dam banke a bude to vymahat z jej uctu, tak ma problemy so srdcom.Nie som nahodou ja ten poskodeny?
bjuty smis
14.11.16,09:06
nestresuj...v žiadnej base nebudeš...

pouč sa z toho a nebud už naivný.......peniaze ale už neuvidíš.....aj keby si vyhral súd, kde nič nie je, ani exekútor nebere.....

zdvihni hlavu a chod dalej....a basy sa neboj......
istému etniku sa vyhýbaj....

len pre info, kolko máš rokov ??
Soňa K
14.11.16,09:35
Ty s ňou prestaň úplne komunikovať, pretože z Teba vytiahne ešte ďalšie prachy, keď začne spievať o svojom podlomenom zdraví, alebo to zahrá na to, že Ťa celú dobu miluje, len nejaký neprajný človek jej povedal, aby si s Tebou nič nezačala. Ty si vďačný objekt na čokoľvek, keď pošleš niekomu peniaze len preto, že napíše, že nemá na elektrinu. Obráť sa na právnika, ten Ti povie, aké máš zákonné možnosti. V sms si písal, že podrežeš - to si sa mohol chystať podrezať zajaca známenu, ktorý Ťa o to požiadal a zabijem - to si sa mohol chystať zabiť deň pozeraním televízora. Ty by si mal prestať chodiť na internet, lebo ešte niekomu daruješ byt.
dmc
14.11.16,10:19
Do ziadnej basy nepojdes. Na dlh zabudni. Bude to pre teba najmenej bolestive. Zmen telefonne cislo a pouc sa zo svojej sprost.... (hluposti) - prepac za vyraz ale inak s to neda nazvat. Nema vyznam ti nic ine poradit - pre teba bude najlepsie zabudnut a uz nikdy nikomu nepoziciavat.
buchač
14.11.16,10:22
Má 53 rokov.
Čiže je vo veku, kde by už mal mať rozum...
Horak63
14.11.16,13:55
Bjuty, dakujem moc....ukludnil si ma....Ja len na vysvetlenie aj buchcovi chcem napisat, ze na tom badoo, kde som sa s touto no slusne povedane dlznickou, tak vyzerala ako biele etnikum.Ze to je etnikum tmavsej pletio som s hrozou zistil, az na FB. Ale to uz som tej babe tie peniaze pozical. Mal som penazi dost, tak reku pomozem s tym, ze ma peniaze nenahanaju a ked mi ich vrati isto iste, tak jej poziciam.Kazdopadne by som obcanom isteho etnika len tak nepoziciaval.Teraz tu jednu ide trafi t slak, ta druha sa zas boji o svoj zivot, vymyslela si rozpravocku, ze vraj som jej tie peniaze dal za spanie s nou, co je loz.Na internet bankingu je jasne napisane Katarina pozicka.Eliska pozicka.Chcel som jej poslat zmluvu o uznani dlhu, nech mi aspon cosi splaca, ale je tam moja adresa, tak by mi mohli prist rozbit sukmenovci hubu.To ako podakovanie za pozicku.Preto jej to napisem cez fb, nech mi napise, ze uznava dlh vo vyske 2400 eur a bude mi ho splacat.Asi to tak bude najlepsie si myslim..
Horak63
14.11.16,14:08
Jasne, ze uz nepoziciam nikdy nikomu.Este tak vlastnym detom....Ale hovorim, zral som tie antidepresiva, a tak som bol po nich rozciteny a tak som chcel pomahat....To su hnus lieky.S normalnym rozumom by som to neurobil, aj ked ja som uz pri prvej pozicke sa zdrahall jej pozicat.Pisal som jej, ze je to vela a ze to nebude mat ako splatit. Ja mam celu korespondenciu stiahnutu a este v lete som to poslal nistym pravnikom , ze mi ten dlh vymozu.Nepisali nic, ze som s tym na sude neuspel. Uspel, bolo by to ako pomocne dokazne bremeno.Ja by som ju mohol este nahlasit na policiu za krive obvinenie.Ved vraj som s nou za to spaval.Bolo by to vsetko na dlhe kilometre vsetko, Ta katarina by ma udala, ze ju chgcem skantrit, Eliska by ma udala za ublizenie na zdravi, lebo podla uctu ona mi dlhuje tie peniaze, tak ju vraj srdco velmo boli...Ja by som ten sud o peniaze vyhral, islo by to do exekucie, o tom nepochybujem+ by som Katarinu zaloval za krive obvinenie.Je toho naozaj dost.Len keby nebolo tej mojej blbej smsky.Ale ak ma nezavru za to, tak sa nebojim
dmc
14.11.16,14:12
Vsetko co tvrdis musis na sude dokazat. Na tebe by bolo dokazne bremeno a obavam sa ze to neunesies. To ze si poslal niekomu peniaze neznamena ze si ich pozical. Predsatvujes si to jedoducho - dokazovanie jednoduche nieje. Ak by si mal v ruke dohodu o pozicke - podpisanu - dalo by sa o niecom bavit ale takto ako som ti pisal.... ZABUDNI
Horak63
14.11.16,14:16
No ved to......Darujem byt este dakomu.Este stastie, ze ho uz nemam.Ale ja som s nou vvcera, ked mi napisala, ze ma uda na policii, za tu vyhtraznu sms povedal, ze mam zajace a aj napisal do sms a tie zabije a podrezem.Ju v ziadnom pripade.Ja som si pri pisani tej vyhraznej sms daval pozor, aby to nebolo adresne.Podr.....mTa, Za.....m Ta.To nie to viem z pokecu, ze sa to ma pisat a prekrucat aj mena.Len mam nervy pocuchane z tych policajtov, lebo som nikdy s policajtami nic nemal A toto etnikum je svina.Jej ide o vseto a ma len tu ubohu sms na vydieranie.Inak vie, ze nema sancu.
Horak63
14.11.16,14:18
Hm, ale ja som sa mailom na to pytal pravnika, co vymaha dlhy a napisal, ze ked mam internetbanking, tak to vyhram. dokazem tie platrby vypisom z internetbankingu.
dmc
14.11.16,14:19
na FB si mozes pisat co len chces...nebude to ziadne uznanie dlhu. tvoje predstavy nemaju s "pravom" nic spolocne. To ze si si ti napisal do internetbankongu ze pozicka....to si napisal ty..... mozes si tam napisat co len chces. To nepreukazuje existenciu pozicky.
Horak63
14.11.16,14:25
Ved ja mam napisanu zmluvu o uznani dlhu.A le nechcem to poslat postou, lebo je tam moja adresa.Ved elektronicka posta je rovnocenna pisomnej...Ta jej kamaratka Eliska co je jej ten ucet a ma bolesti srdca z toho, tamk mi povedala, ze mi napise ta katarina sms, kde uzna dlh...nech im dam tyzden cas.Lebo dnes som mal ist za vymahacom dlhov, ale ma uprosila ta majitelka uctu, ze nech tyzden pockam. Teraz uz vymyslaju....Tak som toho vymahaca dlhov popytal, nech mi pocka s vymahanim, ze dotycna sa chce dohodnut
marleau
14.11.16,15:40
Nenapísal si v sms-ke, koho zabiješ, koho podrežeš, nie je to jednoznačné. Z toho si nič nerob, dotyčnému povedz, nech ťa teda dá na súd, on skrotne.
Už by som sedel 300 rokov....
sito
14.11.16,15:47
Horak dlho dútnal, driemal. Ajhľa, rozhorel sa.
Horak63
14.11.16,15:59
Jezis DAKUJEEEEEEEM.Toto som potreboval vediet.Ja som to tej dotycnej v smskach vysvetloval, aby som mal doka, ze to nebolo adresovane jej, ale proste chcem tie zajace podrezhat....To snad ni e je trestny cin.Dakujem poradaci velmi ste mi pomohli.Uz som s tou Kravou-ospravedlnujem sa vsetkym stvornohym kravam-telefonoval.Zmenila retoriku.Vraj, aki sme kamarati a ze na buduci rok pojde na brigadu a peniaze mi vrati....No ale ja predsa len budem trvat na Uznani toho dlhu.Pre istotu.A myslim, ze napisanim mailu, alebo na fb, ze uznava dlh a zaplatenim prvej splatky-na tom budem trvat-nic nepokazim. podla mojho laickeho nazoru elektronicka komunikacia plne nahradza tu pisomnu...aj ked sa v tomto mozem mylit. ale adresu jej nechcem dat. Pekny vecer vsetkym milí poradaci.
Horak63
14.11.16,16:03
DMc, preto ju chcem dotlacit do tej zmluvy o uznani dlhu.Inak su to nerrrrvy....Ale kedze ma uz nezabasnu, tak si poradim uz nejak. Vdaka.
Derick333
14.11.16,16:05
Mal som nedavno podobny problem požical som "kamaratovi" ...naštastie som na poslednu chvilu nechal podpisat zmluvu o požičke...každopadne to slo na sud ..a v uvahu sa berie vsetko...vratane FB komunikacie sms alebo inych medii..mal som printscreeny celej konverzacie...a co sa tyka toho ze z teba pravnik vytiahne peniaze...v pripade ze vyhras naklady znasa ten čo ta chcel podviest...v tvojom pripade by som ale kedze ide o mensinu riesil tieto veci firmou co sa zaobera mimosudnim vymahanim pohladavok...oni vedia ako na to...pretoze aj v pripade vyhry na sude asi tazko kdesi naskrabu peniaze "spoluobcania tmavsej pleti"...prides mozno o cast penazi ale stale lepsie ako nic
Horak63
14.11.16,16:23
No ved prave,Mne sa ozvali z Pohladavky.sk. A aj mi volal ten pravnik, ze vsetky naklady hradi dlznik, aj tie percenta provizie , aj sudne trovy,,,,vsetko.....ja by som mal dostat spat vsetky peniaze. kedze ona peniaze nema, zrejme by prisla exekucia. uz raz jej banka hrozila exekuciou.Takze teraz sa boji, ma panicky strach, ze ju znicim.....a jediny argument pouziva, ze som ju chcel skantrit.Vycitam si tu sms, lebo mi bolo jedno, ci ju vystahuju....lebo cele leto ma ignorovala, neodpovedala na moje sms, nic.Akoby neexistovala.Az teraz ked som jej pohrozil advokatmi a napisal postup, ako to prebehne, tak ma chce udat a vraj som s nou spal...hehe.....ved by sa mi ani nepostavil...
Derick333
14.11.16,16:29
Odporucam všetkym aby si dobre rozmysleli co pisu do sms na fb a podobne...pouzit sa da vsetko...presne tak vrati sa ti plna suma plus zakonne uroky z omeskania....a moj pravnik si veru dobre nahodil pravne a konzultacne hodiny ktore mi poskytol...cize ten dotycny myslim ze dost lutoval ze prestal komunikovat a odmietal vratit pozicane peniaze...hlavne sa vzdy chovaj slusne...co si napisal si napisal da sa to pochopit v tvojom pripade..."aj ked si mozno myslel ze zabijes seba ze?" neviem ci zrovna pohladavky sa zaoberaju tymto ale je to mozne...firiem je nato dost urcite staci pohladat..
Horak63
14.11.16,16:56
no ved som tej potmavsej katarine napisal, ze som mal davnejsie samovrazedne umysly-nevyliecitelna choroba, 10 mesiacov ziadny prijem, rozvod...proste nejak sa to nakopilo. 3 roky ma liecili a mam trvale nasledky.dal som ich na UDZS....nepochybujem, ze mi to UDZS uzna, teda malo by.Jednoznacne pochybenie lekarov...do smrti mrzak....som na invalidnom.No ved ja som sa cele leto choval slusne a ked som nemal na chleba a pomyslenie, ze dakto mi dlzi 2400 eur a nemoze mi poslat aspon 50 eur, takj ma to vyprovokovalo k tej sms.Samozrejme, ze uz budem mudrejsi.Len som vedel, ze to musim napisat neadresne.Pohladavky sa tym zaoberaju, je este jedny firma zo ziliny, staci si dat do googla...mal som sa s nim stretnut, preto taky poprask.Jedna na srdco ochorela, druha ma chce posadit do basy...ja som prezil vela na to, aby som sa zlakol tych pocernych. ale policuie sa bojim, hlavne za taku banalitu ist do chladku. V tejto mizernej dhamahirii je totiz mozne vsetko.
misoft
14.11.16,17:16
Ty tej Kataríne Romulánke radšej nič už nevypisuj. Pokiaľ máš dôkazy a doklady o tom, že si jej požičal - rieš to oficiálne, platobným príkazom a následne exekúciou.
A aj keby ona chcela žalovať (čo na 100% nebude, pretože by sa začali hrabať i v jej "minulosti") - jedna SMS by bola irelevantná (navyše neadresná) voči jej deliktu - nesplácaniu dlhu, nedovolenému obohacovaniu.
A môže ti byť totálne ukradnuté, či príde i o svoje posledné bombardiaky....
Horak63
14.11.16,17:52
No ved to...Len problem je ten, ze ucet kde som posielal peniaze , nebol katariny romulusky, ale Elisky, teda tej bielej, ktora mi sice dlzi len 950 eur a sme si skutocne sympaticky.Romuluska len vyberala z uctu Elisky.A teraz teda uznala ten dlh, aj to ze vyberala z cudzieho uctu, ale ze som jej tie prachy daroval a mala tu drzost, ze mi to do sms napisala, ze som jej tie peniaze dal, lebo som s nou spaval.To ako za to spanie s nou som jej dal peniaze,Ze ci si vraj nepamatam? No nepamatam, lebo nemam CO.Nikdy som s nou nebol.Len to chcem povedat, ze ta Eliska je zrutena, lebo keby doslo na advokata, tak tie peniaze vsetky aj dlh romulovej a aj Eliskin by sa zratali a cinilo by to uz 3350 eur a zrejme by to musela platit ona.Lebo pani Katarina nema predsa ziaden ucet, na ziadny jej ucet som jej neposielal, dalsich 200 eur si nechala poslat na susedovu adresu, tak som jej povedal, ze tych 200 eur budem vymahat od neho..Jedna sa mi o tu Elisku, od ktorej som toho roku nechcel vracat peniaze, ale od Romaky ano.Lenze ked to urobim cez advokata, tak potopim Elisku.Preto chcem od Romanky to uznanie dlhu.Aby som to potom mohol konkretne od nej vymahat.Inak to nejde, aby som neublizil tej bielej a slusnej Eliske.
Taynee
14.11.16,20:19
Horák podľa tvojej komunikácie je jasné, že sa dáš veľmi ľahko zmanipulovať. Už si písal, že ste si s Eliškou skutočne "sympatickí" a že je zrútená z toho, že ... ty prosím ťa kašli na Elišku, lebo ťa aj z Katarínou oberú o posledné peniaze. Pre istotu daj peniaze ak nejaké máš do banky na termínovaný vklad - ale už si asi všetko požičal. Prestaň komunikovať cez badoo a pokec, radšej choď do denného stacionára na sedenia. Najlepšie ak by si mal syna/dcéru, kamaráta, ktorý by ťa strážil. Daj si pozor, aby ťa tvoj psychický stav nepripravil o zdravý úsudok, lebo žiaľ už ho nemáš úplne v poriadku a to musíš uznať. Momentálne máš tendenciu dôverovať aj kadejakým vymáhačom, čiže opatrne, aby si si na seba neuplietol ešte väčší bič ako máš. Ukľudni sa, vyhľadaj pomoc a nikomu nič nepožičiavaj. Ani kľúče od bytu, ani mobil ...
Horak63
15.11.16,06:38
To bolo pred rokom.Vtedy som bol na tom ozaj mizerne.Vlastne aj zena mna zmanipulovala rozvodom.Teraz by som napr. s rozvodom nikdy nesuhlasil.Vtedy som mal problemy so zdravim a hlavne ten rozvod ma zrazil na dno, lebo 29 rokov s niekym zit, a on sa rozvedie len pre moju chorobu, tak to je dost...Tak som bol rad, ze je aspon dakto mily, ze dakto o mna stji, tak som naletel...Teraz by som samozrejme nepozical, a ani nerozviedol.Co sa tyka tohto sporu o pozicku, uz vcera sme sa dohodli s tou dlznickou, ze mi uzna vysku dlhu a bude mi mesacne splacat malu sumu.Idem to prave napisat a poslat jej to postou na postu.TOTOI ked urobi, ze to uzna, tak nebudem stresovat ju, ani Elisku a hlavne seba.Myslim, ze aj tie dve boli pred zrutenim.Ona sa povazuje , ta katarina za romuliusku slusnu, cestnu, je to cast etnika, ktora sa v anglicku vala v zlate.....A ten zdravy usudok,,,,,no mozno ho uz mam, lieky uz vysadzujem, depta ma ten rozvod,,,a na pohode mi nepridalo ani to, ze ma ignorovala ta romanovka 6 mesiacov....uz sa zobudila...
bjuty smis
15.11.16,09:01
tak držíme palce....ale nenechaj sa tým zožierať a pozeraj dopredu....
Horak63
15.11.16,12:43
Dakujem velmi pekne.Vsetci ste mi pomohli,Velka vdaka a vela zdravia hlavne.