anicka92
14.11.16,14:29
Dobrý deň, potrebujem sa poradiť o danovom priznaní.
za rok 2016 som bola prvé tri mesiace evidovaná na urade prace, potom od marca do novembra som bola evidovaná ako SZCO (finančný sprostredkovateľ), v oktobri som bola zamestnaná u jedného zamestnávatela (vypoved v skusobnej dobe) a od novembra som zamestnaná u nového zamestnávateľa kde mám zdieľaný uvazok. pri tom všetkom som este študent externého štúdia.

​danové priznanie som v živote nerobila.viete mi poradiť ako postupovať, ako vydokladovať jednotlivé príjmy a upozorniť ma na možné úskalia?
vopred ďakujem za akukolvek radu.
ivka70
14.11.16,13:34
Ak nechces oslovit na urobenie danoveho priznania odbornika, pohladaj si tu na porade informacie o danovych priznaniach.
Budes musiet podavat sama danove priznanie typu B - info na zaciatok, qak tvoje zdanitelne prijmy dosiahnu hranicu, kedy musis DP podat. Externy ci iny student - to nema vplyv na DP.
Stiahni si danove priznanie typu B zo stranky financnej spravy a prestuduj si k nemu vysvetlivky .... 80% veci sa dozvies odtial. To ,za rok 2015 nebude az take odlisne od roku 2016.
A ked ti nieco nebude jasne, hladaj odpovede alebo sa pytaj.
Katy a R
14.11.16,13:56
Keď si dobre prečítaš poučenie na vyplnenie DP (typ B v tvojom prípade) - tak to zvládneš ľavou zadnou. podotýkam, že treba dobre prečítať - aj viackrát
veronikasad
14.11.16,14:49
Aký príjem si mala z finančného sprostredkovania?