Sigur
15.11.16,10:36
Dobrý deň,
nájde sa tu niekto kto si vybavoval v poslednej dobe absolventskú prax?
Chcela by som sa informovať aký je postup, pretože keď som sa bola informovať na úrade práce v BB, tak mi pani, ktorá má na starosti absolventské praxe povedala, že na ňu nemám nárok lebo nie som evidovaná na úrade 12 mesiacov. Pričom na stránke Úpsvar je uvedené, že stačí byť evidovaný jeden mesiac.
ivka70
15.11.16,09:41
a nepomylila si to ona s prispevkom na zalozenie zivnosti?
misoft
15.11.16,10:24
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/51-prispevok-na-vykonavanie-absolventskej-praxe.html?page_id=12940
Spĺňaš kritéria?

absolventská prax sa môže vykonávať na základe uzatvorenej dohody o absolventskej praxi medzi úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a medzi absolventom školy, ktorý je vedený v evidencii úradu práce, sociálnych vecí a rodiny najmenej jeden mesiac.
Si čerstvý absolvent školy?

Za absolventa školy sa považuje:

občan mladší ako 26 rokov veku, ktorý ukončil príslušným stupňom vzdelania sústavnú prípravu na povolanie v dennej forme štúdia pred menej ako dvomi rokmi a od jej ukončenia nemal pravidelne platené zamestnanie.

Ak ti toto tetuška na úrade povedala, pravdepodobne už máš dáááávno po škole......
Sigur
15.11.16,10:38
Áno podmienky spľňam.
misoft
15.11.16,10:41
Tak im to na úrade argumentuj - ich vlastnými podmienkami, zákonmi, nariadeniami. Poznámka na okraj - mnohé "tetušky" na tých úradoch ani zákony nepoznajú, neštudujú - ony si predstavujú, že sú božstvo....
Ja som (v mene syna) takto vyhral boj s ÚPSVaR s ich nekompetentnými a zákona neznalými úradnikmi - ale to som musel podstúpiť radikálne riešenie - písal som rovno na ministerstvo.