iN éZ
15.11.16,13:28
Pred 4 mesiacmi som vo svojej banke, kde platím hypotéku už niekoľko rokov bez omeškania, žiadala o spotrebný úver, no nakoniec som si to rozmyslela. Núkali mi necelých 7% úrok. Potom som si skúsila zadať žiadosť v inej banke, no vtedy sa mi stalo, že som mala oneskorenie splátky 17€ za tablet ( nákup na splátky ) a žiadosť mi zamietli. Hneď som vyplatila celý ten nákup na splátky. Tak po 3 mesiacoch som šla znova do svojej banky, aby som požiadala o spotrebný úver. Ponúkli mi 14% úrok kvôli zamietnutiu žiadosti z druhej banky. Viem, že údaje v úverovom registri sú na dobu 5 rokov, potom sami expirujú. No všetko tam bolo hneď vyplatené a bolo to len 17€, hypotéku platím vždy načas, chodí mi tam výplata Hypotéku mám založenú 2 bytmi, kde voľných ostáva ešte 35 000€ z druhého bytu. Doteraz som vždy mala vzornú platobnú poslušnosť. Preto nechápem prečo banka navýšila svoj úrok dvojnásobne. Vlastná politika banky? Na tom úroku budú trvať tých 5 rokov? Poraďte prosím, čo robiť?
kobolcs
15.11.16,12:53
Odpoved uz asi vies : odist
vicktor
15.11.16,15:13
Ano, vieme odkial, ale nevieme kam.
jelalim
15.11.16,21:02
1. Neverim, ze 14% urok je koli zamietnutiu ziadosti z inej banky. To ste si vymysleli vy.
2. Aj v sucastnosti sa uroky okolo 7% davaju na nove spotrebne uvery len za obzvlast specifickych podmienok - napr. vyska uveru nad 15.000eur, alebo refinancovanie ineho uveru z inej banky, alebo zazobany klient ktory ten uver nepotrebuje, dofinancovanie hypo, ucelove uvery - byvanie, auto a pod.

3. Otazka teda je, ake boli podmienky co Vam ponukali, ked nukali 7%. Ak si zobieriem urokovy listok akejkolvek banky, pri uveroch je vzdy sa sadzba od...


4. Dalsia otazka je, ake poziadavky boli pozadovane od Vas, ked Vam dali 14%.


5. Je zial pravdou, ze dovod zamietnutia uveru, alebo zvysenia urokovej sadzby casto banka nekomunikuje, ale skusil by som do uradnika v banke trocha porypat, casto vedia najst vhodne riesenie, ak je uver pre vas schvalitelny.