HoD
01.07.06,23:51
Potreboval by som poradit s dovozom cigariet.
Cez internet si chcem kupit cigarety (1 karton = 160 ks cigariet) z indonezie, su to cigarety s obsahom klinceka (myslim ze maju inu sadzbu) a potrebujem vediet ci za ne musim zaplatit clo. Poslu mi to ako doporucenu zasielku, je to pre osobnu spotrebu. Ak takuto povinnost mam, ako ju mam splnit? Vdaka za rady.
Excise Duty
02.07.06,07:41
Potreboval by som poradit s dovozom cigariet.
Cez internet si chcem kupit cigarety (1 karton = 160 ks cigariet) z indonezie, su to cigarety s obsahom klinceka (myslim ze maju inu sadzbu) a potrebujem vediet ci za ne musim zaplatit clo. Poslu mi to ako doporucenu zasielku, je to pre osobnu spotrebu. Ak takuto povinnost mam, ako ju mam
splnit? Vdaka za rady.

Zaplatíš clo 6.5 % z colnej hodnoty tovaru, spotrebnú daň vo výške 272 Sk za 160 kusov cigariet a zo súčtu colnej hodnoty, cla a potrebnej dane aj 19 % DPH. To ešte nepíšem o prepravných nákladoch, ktoré tiež vstúpia do základu pre výpočet DPH. Keďže nie je známa výška colnej hodnoty a prepravných nákladov, nie je možné vyčísliť celkovú sumu, akú budeš musieť zaplatiť. Ale lacné pofajčenie to nebude.
HoD
02.07.06,10:07
Zaplatíš clo 6.5 % z colnej hodnoty tovaru, spotrebnú daň vo výške 272 Sk za 160 kusov cigariet a zo súčtu colnej hodnoty, cla a potrebnej dane aj 19 % DPH. To ešte nepíšem o prepravných nákladoch, ktoré tiež vstúpia do základu pre výpočet DPH. Keďže nie je známa výška colnej hodnoty a prepravných nákladov, nie je možné vyčísliť celkovú sumu, akú budeš musieť zaplatiť. Ale lacné pofajčenie to nebude.

Cena toho kartonu je 33 USD. Mohli by ste mi prosim vycislit, kolko by som teda musel zaplatit vsetky poplatky. A ako by som ich mal zaplatit? btw. a to platim taketo poplatky aj pri jednom kartone pre vlastnu spotrebu? ved to je nehorazne! :eek:
Excise Duty
02.07.06,11:25
Cena toho kartonu je 33 USD. Mohli by ste mi prosim vycislit, kolko by som teda musel zaplatit vsetky poplatky. A ako by som ich mal zaplatit? btw. a to platim taketo poplatky aj pri jednom kartone pre vlastnu spotrebu? ved to je nehorazne! :eek:

Žiaľ, také sú predpisy. Pri kurze USD/SKK je to asi 995 Sk x 6,5% clo, t.j. cca 65 Sk.
Spotrebná daň je podľa ustanovenia § 6 ods. 3 zákona č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov 1,70 Sk/kus , t.j. 272 Sk.
995 + 65 + 272 = 1332 Sk + 19% DPH čo je spolu 1585 Sk. Keďže Ti tovar príde poštou, dostaneš vzhľadom na obsah zásielky oznámenie o colnom prejednaní a súčasne aj colný výmer, ktorý budeš musieť zaplatiť, ak chceš prevziať tento tovar. „Najlacnejšie“ by Ťa to vyšlo vtedy, ak by si si tieto cigarety z Indonézie doviezol sám, samozrejme ak by sme nepočítali náklady na cestu do Indonézie, vtedy by si si mohol doviezť 200 kusov cigariet oslobodených od cla, spotrebnej dane a DPH. Zásielková forma predaja vždy vyjde draho. Pokús sa zistiť, či by si takéto cigarety nemohol zohnať v niektorom z najbližších susedných členských štátov EÚ a sám si ich tam kúpiť. Potom by si sa vyhol zaplateniu spotrebnej dane a DPH na Slovensku, keďže pre občanov platí pri nákupe tovarov určených na použitie na súkromné účely z hľadiska uplatnenia nepriamych daní princíp krajiny pôvodu a neexistuje nijaký množstevný limit, otázna je však opäť cena takýchto cigariet v týchto štátoch a či by to teda vôbec stálo za to ísť to tam kupovať plus cestovné náklady.
HoD
02.07.06,19:50
Vdaka za odpoved. Asi to tak urobim, ked mi pride ten vymer, tak to teda iba zaplatim a potom by to malo byt v poriadku. Ja by som bol tiez radsej inou cestou, ale nikde som taky typ cigariet v EU nenasiel. Kazdopadne dakujem za vysvetlenie.
jafotic
30.12.11,08:38
Mam presne tu istu otazku len s tym ze to co sa tu riesilo v roku 2006 a ja by som to potreboval s aktualnymi clami a spotrebnimi danami a inimi vecami co sa od vtedy mohly pomenit..
Chceme si s mojim kamaratom kupit z e-shopu (sidlo USA) nejake cigari a humidori (skrinky na cigary). Konkretne by islo o 50 ks cigar (za cca 90 dolarov) a 2 kusy humidorov (za cca 95dolarov).
Vedel by mi to niekto prepocitat podla novych zakonov, noriem a pod. Ake % cla je na cigary ake na tie skrinky.. Spotrebna dan by mala byt len na cigari, aka je?

Dakujem Vam.
lujza.j
30.12.11,08:51
Mam presne tu istu otazku len s tym ze to co sa tu riesilo v roku 2006 a ja by som to potreboval s aktualnymi clami a spotrebnimi danami a inimi vecami co sa od vtedy mohly pomenit..
Chceme si s mojim kamaratom kupit z e-shopu (sidlo USA) nejake cigari a humidori (skrinky na cigary). Konkretne by islo o 50 ks cigar (za cca 90 dolarov) a 2 kusy humidorov (za cca 95dolarov).
Vedel by mi to niekto prepocitat podla novych zakonov, noriem a pod. Ake % cla je na cigary ake na tie skrinky.. Spotrebna dan by mala byt len na cigari, aka je?

Dakujem Vam.

kuk tu :http://www.porada.sk/t59781-dovoz-tabakovych-vyrobkov.html
jafotic
30.12.11,09:44
to som cital.. ale jasna odopoved s presnymi poplatakmi (alebo tabulkami od ktorych by som si oddovodnil sumu ciel a dani o ktoru sa mi mi navisi nakup) som nenasiel.. To ako to vyssie rozpisal Excise Duty (http://www.porada.sk/member.php?u=908) len to ze tu sa to riesilo v roku 2006 co je dosta neaktualne..
BIZAL
30.01.12,14:57
nasla som na tabakove vyrobky clo 57,6%, spotrebnu dan 55,7% a DPH 20%. Ak predpokladame, ze kupim cigarety z 3. krajiny za 1000 eur a doprava az domov ma bude stat 1000 eur, zaklad dane bude 2000 eur. ako vypocitam celkove moje poplatky? 57,6% z 2000 eur + 55,7% z 2000 eur + 20% z 2000 eur?