ldi
02.07.06,10:31
Dcére zistili keď mala 12rokov velký nedostatok krvných dostičiek a jedno z riešení bolo vyoperovať slezinu.Nanešťaste patrila medzi tri percentá ktorým
operácia nepomohla a ďalších 10rokov musela byť na liekoch ktoré musela užívať na zvýšenie trombocitov a imunitu.Momentálne vysadila lieky ale s určitým rizikom.Bol by som rád keby sa niekto ozval kdo sa na túto nemoc
vyliečil alebo sa mu stav podstatne zlepšil.Ďakujem
kalkulka
02.07.06,09:27
Mala som v minulosti takýto problém, zistili mi trombocytopéniu. Mala som znížený počet trombocytov, ale takéto radikálne riešenie mi nemuseli robiť.
Neviem, či ti vysvetľovali prečo museli vybrať slezinu, ale čítala som o tom. Je to v niektorých prípadoch krajné riešenie, lebo práve slezina, spôsobuje v niektorých prípadoch problémy s trombocytmi. Nerobili tvojej dcére punkciu kostnej drene? Nezisťovali odtiaľto príčinu ochorenia? Trombocyty sa totiž tvoria v kostnej dreni a majú životnosť asi 8 dní. Potom som iba tak náhodou
pojedla asi za dva týždne veľmi veľké množstvo slivkových kompótov a odrazu mi trombocyty zázračne stúpli, čomu sa aj lekárka veľmi čudovala. Pre istotu mi zopakovali testy dvakrát. Neviem, aké testy absolvovala tvoja dcéra a niesom v tomto až tak doma, iba viem, že trombocyty sú úlomkami kosnej drene a obnovujú sa asi každých 8 dní. Aj mne chcela lekárka robiť punkciu, ale ja som mala sústavne ešte aj malý počet bielych krviniek.
ldi
02.07.06,11:45
Velmi pekne Ti Kalkulka ďakujem.Dcere robili punkciu ale dôvod odumierania
trombocitov nezistili. Prežívajú iba niekolko hodín.Robí si nádej že po pôrode
sa jej stav môže zlepšiť.Ldi
kalkulka
02.07.06,12:46
Tak to mi je ozaj ľúto. Čítala som niekde, že sa trombocyty dajú do tela dostať aj infúziou, ale to je asi iba dočasné riešenie. Toto by chcelo asi niekde ozaj špecializované pracovisko. A pozor pri pôrode. Dúfam, že lekári budú mať rozum a postarajú sa. Tak veľa šťastíčka. Keby som sa dozvedela niečo nové, ozvem sa ti ešte. Tak držím prsty.