jarecko586
15.11.16,23:45
stavba vedla nasho domu bola na cierno-dom on vyhorel a kedze starosta im chcel pomoct tak nase supisne cislo dal im v roku 2010 bez toho aby nás informoval boli tam 9vlastnici teras som to vybavil mam to uz sam.
Pytam sa je tento krok správny?V katastri uy nieje ziadna zmienka ze mam supisne cislo vedie sa to ako zastavane plochy a nadvoria a susedni dom ma moje popisné cislo!
buchač
16.11.16,06:46
Na Slovensku upravuje označovanie domov zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení a vykonávajúca vyhláška č. 31/2003 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb. Vyhláška sa podľa svojho textu vzťahuje na pozemné stavby v zmysle Stavebného zákona, teda budovy.

Podľa zákona je obec povinná na vlastné náklady viesť evidenciu súpisných čísiel a evidenciu orientačných čísiel, tieto čísla stavbám určovať a stavby týmito číslami označovať tabuľkami rovnakého vzoru; súpisnými číslami musí obec stavby označovať vždy, orientačnými číslami len ak tak rozhodne (podmienkou je však existencia ulíc označených názvami). Podoba tabuliek je teda výlučne na rozhodnutí obce, ktorá je však povinná dbať, aby boli všetky tabuľky rovnakého vzoru.

Súpisné číslo má každá budova. Pokiaľ sa v obci uplatňuje označovanie orientačnými číslami, má orientačné číslo každý vchod. Pri lineárnej zástavbe majú budovy v smere od stredu obce na ľavej strane ulice nepárne čísla a na pravej strane ulice párne čísla číselného radu orientačných čísiel.[2] Časť obce, ktorá má vlastné katastrálne územie, môže mať samostatné číslovanie budov súpisnými číslami a orientačnými číslami.[3]
https://sk.wikipedia.org/wiki/Označovanie_budov

Zvyšok hľadaj v príslušnom zákone, viď vyššie.
buchač
16.11.16,10:29
Hm...
Niekto nepochopil zákon ? Alebo nevie čítať ? Alebo nevyhovuje odpoveď-zákon ? Alebo všetko dokopy ?