boosjs
16.11.16,09:17
Po ukončení pracovneho pomeru mi chýbali vystrojné časti.(rukavice).Je možnné aby to po 15 tich rokoch odo mňa chceli.Dosť ma to brzdí nakolko nemam zápočet rokov a potrebujem sa zaevidovať na úrad práce.
ivka70
16.11.16,08:20
Je mozne, aby to od teba chceli vratit. Dokonca je to ziaduce, ved to su casti standardnej armadnej uniformy, ktore sa nemozu len tak "potlkat" kade-tade :).

Ak ich vratit nemozes, lebo ich nemas, tak sa dohodni, ze ti ich zuctuju ako stratene a ze zaplatis ich zostatkovu hodnotu.

Na UP sa mozes evidovat aj bez zapoctoveho listu, ten ta vyzve (da ti termin) dokedy ZL dorucis.
lujza.j
16.11.16,08:20
Tak ich vyplať a čau...
boosjs
16.11.16,08:25
chcel som.ale že to nejde tak ľachko.že to musia riešiť ako škodu a že musi to riešiť komisia.to armada ....
boosjs
16.11.16,08:28
nevieš si predstaviť ake je to u armady zložité.že to musia riešiť ako škodu a že to musí riešiť nejaka komisia.to je ta naša armada.
ivka70
16.11.16,08:38
Viem si to predstavit, s tym ale nic neurobis, armada este snad viac ako verejna sprava ma striktne predpisy.
pavol54
16.11.16,08:40
teraz nadávať na našu armádu a plat 15 rokov brať a nepoznať svoje povinnosti, keď už nadávaš tak si si bol povinný každoročne k 30.11. vykonať inventúru na zverenom majetku
lujza.j
16.11.16,08:41
Kriste pane...este,ze len rukavice...PZ tiez nic moc...ale zaplatila som a bolo......no asi sa im nechce robit skodovu komisiu.....
pavol54
16.11.16,09:15
alebo niečo za niečo. Niekedy sa to tak zvykne robiť "Zodpovednému zrazu prestalo písať pero"
Oliwa
16.11.16,09:21
Ako znie otázka - či je to možné? Ako vidíš, je.
A čo na to hovoria ozbrojené sily - čo Ti navrhujú?
Nedajú Ti zápočet rokov, kým nevrátiš rukavice a tie nevrátiš, lebo ich nemáš, nemôžeš ich zaplatiť v hotovosti do pokladne, ani poslať na účet bývalého zamestnávateľa, ani Ti ich nemôžu stiahnuť z výplaty a rozhodnúť o tom, čo s nešťastnými rukavicami v neštastnej armáde v nešťastnom štáte môže len škodová komisia, ktorá má najbližšie zasadnutie - kedy?
Vidím to bledě :cool: - Tvoja budúcnosť zá/visí na ne/existencii dvoch rukavíc... :o
Oliwa
16.11.16,09:26
Drahý mínuskáč, najprv by trebalo dať mínus zadávateľovi, že nezadal - otázku.
lujza.j
16.11.16,09:30
Ja ked som isla het....xy peciatok...ktore museli byt az potom som im a oni mne dala papáčko....A4 s peciatkami doma kopia...keby si zmysleli..ze nieco dodatocne chyba...
Inak 15 rocne rukavice ak nosene naco im to je...fuj...ja by som si po niekom nedala...."kroj"sa vracal iba do urciteho casu....
bodliak
16.11.16,09:48
Keď za odchádzalo po 2 rokoch, ráno mi chýbala cca polovica, popoludní som mal aj niečo navyše...
avalik
16.11.16,09:51
Rukavice nemaju zivotnost 15 rokov, na obnovu suciastok, aspon za mojich cias, sme dostavali vystrojne body ... zisti si vo vystrojnom sklade ci maju rukavice - ak ano, kup ich - body si zozen od byvalych kolegov. Pripadne kup rukavice od kolegu.

Ake su to rukavice? Priloz foto, pozriem ci nahodou nemam navyse. ;)

Este doplnim, na UPSVaR predloz personalny rozkaz - tam mas uvedene skoncenie statnej sluzby.
Oliwa
16.11.16,10:49
To je inak bežné v každej normálnej firme, že kto fasuje pracovné oblečenie, prostriedky či pomôcky, tak pri odchode, resp. pred odchodom musí byť všetko vysporiadané, nielen v armáde či polícii... vrátane tých pečiatok a podpisov...
pavol54
16.11.16,12:35
Lujza keď som išiel na vojnu sme všetko dostali prevzatím podľa výstrojného listu , ak sa nám zničilo tak nám to vymenili aj mesiac pred koncom vojny, rukavice ako tak, ale kanady po niekom. Potom to čo sme dostávali za body bolo moje. Inak normálne sa to robilo tak že odchádzajúci si zistili cenu, dohodli sa s kolegom v kancelárii, ten mu dal svoje odchádzajúci prachy aby sa nezdržiaval on to vyrovnal po inventarizácii. No neporaď niekomu.
avalik
16.11.16,12:54
Doplnila som odpoved.
avalik
16.11.16,12:55
Este mi napadlo, nevznikol ti narok na vysluhovy prispevok?
karakul
16.11.16,13:23
aký vzor ti chýba???

http://www.armytex.sk/sk/produkt/0.B1023/Z
http://www.armytex.sk/sk/produkt/0.B1025.1/Z
http://www.armytex.sk/sk/produkt/0.B1027/Z
http://www.armytex.sk/sk/produkt/0.B1031/Z

... ale nie je problém ani iné...
za lacný peniaz, rýchle a nikomu sa nemusíš prosíkať.
pavol54
16.11.16,13:29
poľná a pracovná výstroj bola na výstrojnom liste poniektorí sme mali aj hodinky
lujza.j
16.11.16,18:51
Vsetko sa nevracia...iba co je na "liste"-karte...."kroj"mam v pivke vo vreci...obuch som si vymrkala:Dhorsie je,ze v garazi mam nafukovacku a moja nie je....:eek: niekto mi pozical ...a asi ju ked pojde het cvakne...
casper27
16.11.16,19:38
Si uz v civile a nechcu Ti dat zapocet len kvoli rukaviciam? Ked odchadzas, tak musis chodit s "kolotocom" - pokym nemas vyrovnane pozdlznosti,tak ti to nepodpisu vsetci a na posledne hlasenie si uz musel mat vsetko podpisane. Kazda suciastka v armade ma presne urcenu cenu, za ktoru je zauctovana v prislusnej triede. Takze cena sa da zistit do cca 5 minut, kedze existuje SAP aj v armade. Rukavice budu mat urcite amortizaciu cez 70% po 3 rokoch. Este aj keby si vyplatil plnu sumu za suciastku, tak po prehodnoteni ceny, ti musia vratit peniaze. Keby Ta chceli natahovat, tak to vyplat cele, nech Ti daju zapocet a potom nech si riesia komisiu aj 1/2 roka-ved teraz akoze nedostanes ani odstupne a preplatenie bodov?
duves
17.11.16,09:48
Ved pozri nejaky army shop, kup a daj im to, nech maju radosť.
Oliwa
17.11.16,14:59
Lui, mrkni, či tám nemáš aj tie boosjsove rukavice...:D Nech sa už toľko nebojí...