kalkulka
02.07.06,12:39
Zdravím všetkých, prajem peknú nedeľu. Nemáte náhodou niekto nejaký vzor odpisového plánu? Potrebovala by som a dosť rýchlo. Kontrola odo mňa pýta odpisový plán a ja mám iba taký, ktorý je všeobecne zapracovaný do VP smernice. Oni by chceli taký podrobnejší. Helfnite mi niekto, ak máte. Vrelé dík všetkým.
andrej_rv
02.07.06,11:01
To potrebuješ na daňové alebo účtovné odpisy ? Podľa mňa by to mal byť prehľad plánovaných odpisov podľa konkrétnych DHM. Najlepšie by to bolo dať do tabuľky v exceli. Na daňové odpisy sú nejaké tabuľky v časti tlačivá - napr. http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=299
kalkulka
02.07.06,12:07
Skôr by som potrebovala na účtovné odpisovanie. Ďakujem ti pekne, myslím, že pomôže.
andrej_rv
05.07.06,16:49
Skôr by som potrebovala na účtovné odpisovanie. Taký jednoduchý vzor tabuľky na účtovné odpisy pripnem do prílohy. Je to na báze lineárnych mesačných účtovných odpisov - aj celkovú dobu odpisovania treba udať v mesiacoch. Vyplniť by sa mali len zelené kolónky a prípadne zmeniť počet mesiacov v predposlednej (žltej) kolónke, ak počet mesiacov odpisovania nebude celý rok (napr. v roku zaradenia alebo plánovaného vyradenia DHM v priebehu roka), v oranžových sú vzorce. Prebytočné riadky treba po vyplnení vymazať (dovtedy neurobí súčet odpisov), v prípade potreby sa môžu nové aj vložiť, len treba skopírovať obsah oranžových buniek kvôli vzorcom.
Tabuľku je možné prípadne modifikovať (napr. vložiť medzisúčty za budovy, stroje a zrariadenia...), prípadne doplniť na konci tabuľky plán na ďalšie roky. A treba samozrejme "ustriehnuť", aby posledný odpis pred vyradením nepresiahol náhodou v súčte s doterajšími odpismi vstupnú cenu.
kalkulka
06.07.06,05:54
Ďakujem krásne za šikovnú pomôcku.