miriam2209
16.11.16,10:30
dobrý deň , chcela by som sa spýtať , aká je lehota na vytýčenie pojednávania pri žiadosti o rozvod, nakoľko žiadosť bola podaná dňa 6.7.2016 okresný súd Trnava a do dnešného dňa nemá osoba vytýčený dátum pojednávania , ešte dodám , že žiadosť bola podávaná cez centrum právnej pomoci a v žiadosti bolo vyslovene uvedené , že sa žiada o urýchlené konanie z dôvodu veľmi vážneho zdravotného stavu . V rozvode sa nebude pojednávať ani o majetku - žiadny nemajú, ani o deti , prečo to tak dlho trvá , písala som aj na súd / predsedovi súdu / o urýchlenie a doposiaľ som nedostala žiadnu odpoveď , čo mám robiť ???
Braňo
16.11.16,10:27
na Slovensku je bežná lehota do roka.
misoft
16.11.16,11:48
Opravím ťa - nie žiadosť, ale predkladá sa návrh na rozvod. Ty nežiadaš súd, ale navrhuješ súdu, aby ťa rozviedol.
jurmiro
21.11.16,20:02
V konaní o rozvod manželstva sa ani majetok nerieši, to je vec vyporiadania BSM po právoplatnosti rozsudku o rozvode. Zákon neurčuje lehotu v akej sa má pojednávanie konať. Pred vytýčením pojednávania súd musí vykonať viacero úkonov - napr. doručiť návrh protistrane s výzvou na vyjadrenie, doručiť túto repliku opäť navrhovateľovi, zadovážiť iné dôkazy (napr, potvrdenie o mzde), ustanoviť kolízneho opatrovníka atd. Až potom vytyčuje pojednávanie, v zásade by to malo byť podľa poradia tak ako veci prichádzajú. Ako rýchlo súdy pojednávanie vytyčujú, je rôzne od súdu k súdu. Nepochybne na to má vplyv zaťaženosť konkrétneho zákonného sudcu. Treba len trpezlivosť a ak sa nebude nič diať, opäť napísať predsedovi. Nepíše sa kedy bola žiadosť predsedovi súdu doručená, ale predseda súdu by v zásade každý podnet mal preveriť a odpovedať naň.
Mária27
25.11.16,16:09
tu si môžeš kontrolovať, či je pojednávanie vytýčené
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Pojednavania/PojednavanieZoznam.aspx