Stefan044
16.11.16,15:39
Po rozvode deti boli dané mame ale po roku začala chodiť po baroch a krčmach proste sa flakajúci po nociach a ja som bol pri deťoch . Deti sa mi budili 4 krat v noci z plačom kde maju maminu . Chodí po susedoch v noci a deti doma same .Ked som sa snažil niečo vyriešiť začala využivať babky že deti poslala tam aby mohla isť zasa sa flakať . Dal by som za tie deti život ale mam nejake pravo ? Vôbec ? Uspejem ked to začnem riešiť? Ked mamine povedali že nech nechodí od nich preč ešte sa do nich obula .Dôkazov čo robí mam za dva roky dosť vo forme sms . Neviem čo mam robiť a či vobec možem . Deti su čiste a najedene ale to nie je všetko potrebuju aj istotu a že ich mama neklame . chcu byť čoraz viac somnou ale ako sa to dá ked musím aj robiť aby som jej daval peniaze . Je tu na slovensku vobec nejaka spravodlivosť?
Dáša_
16.11.16,15:07
aby som ti trošku zlepšila náladu - poznám podobný prípad. Len tammatka začala piť. A okolie neverilo, ako väčšina alkoholikov veľmi dobre maskovala. Ale nakoniec prišli sociálne pracovníčky a fakt našli fľaše všade, takže to bolo preukázané. Plus samozrejme rôzne posudky.... Trvalo to viac ako rok, deti boli zverené otcovi. A to dokonca muselo prísť socialne z iného okresu, lebo v príslušnom okrese boli známosti.... Jednoducho otec žiadal starostlivosť a bolo mu vyhovené. Aj keď do vynesenia rozsudku tomu neveril.
misoft
16.11.16,17:10
To, čo ti poradím, je svinstvo, ale dosť účinné. Ovšem decká si vytrpia....
V čase, ak sa bude ex- tárať kade-tade, zavolaj sociálku, že máš podozrenie, že deti sú bez dozoru a ze osoba, ktorej sú zverené, ich ponechala samotné. Ty v tom čase ale nesmieš byť prítomný, musíš si vyčíhať dobu, kedy prídu a byť pritom, ako zo sociálky zistia, že sú samé (samozrejme ty sa ponúkneš, že ich postrážiš). A následne podať návrh na súd na zmenu zverenia do starostlivosti (a použiješ výsledok kontroly zo sociálky). A v návrhu aj určíš výšku výživného, ktoré bude musieť ex- cálovať.
Je to "levárna" - ale niekedy to fest účinne pomôže.
korela
16.11.16,17:22
Koľko majú deti rokov?
korela
16.11.16,17:25
Verím, že by sa našlo nie menej drastické, ale nedrastické riešenie. Mať vlastné deti s blokmi, takmer žiadna výhra v tomto prípade. Z nešťastia do nešťastia.
Stefan044
16.11.16,18:46
deti maju 7 a 10 . prosia ma nech niečo urobím ale ako ked nechcem ublížiť to su dnešne ženske fakt take sprosté?
Stefan044
16.11.16,19:27
Ale ja nemožem o nej povedať že je alkoholik aj ked vydrží viac ako ja kedže ja nepijem vobec snažím sa k tomu pristupovať spravodlivo . och ťažky to život
Stefan044
16.11.16,19:29
toto robí po nociach tažko niekto príde v noci to sa nedá načasovať ja viem len tolko do dcéry že sa zobudila a hladala ju po celej bytovke kde je a sedela u susedov alebo s nimi popijala na chodbe ale neviem či niekto berie slova dieťaťa vážne vobec
Dáša_
16.11.16,19:33
no ved u vás je iný problém. bude to treba preukázať. a iste dôjde aj na vypočúvanie detí.
Nie je to jednoduché, ale dá sa to.
Stefan044
16.11.16,19:44
mna už na psychiatriu dostala proste ma zlomila a ak to bude pokračovať zlomí aj ich . viem zlo plodí len dalšie zlo ale asi sa tomu zlu nevyhnem aj ked velmi chcem asi je nevyhnutné
korela
16.11.16,21:53
túto vetu si mohol aj inak naformulovať, čo sa týka žien, rieš svoju bývalú, nie celý svet. ľudí s nedostatkami nájdeš predsa na oboch stranách.
korela
16.11.16,22:09
príde aj v noci, ak treba.