Kika9
18.11.16,16:12
Ahojte, chcela by som vás - odborníkov - poprosiť o radu. S účtovníctvom som začala predminulý rok na VŠ, dovtedy som sa s ním nestretla vôbec. Myslím, že sme v tomto smere dostali dosť zabrať, nakoľko sme museli za rok zvládnuť podvojné účtovníctvo od účtovania FA až po zakladanie spoločností. Keď som mu časom začala rozumieť, zistila som, že ma vlastne začalo baviť a chcela by som sa mu začať venovať. Rada by som si urobila kurzy, pracovala v nejakej firme 1-2 roky a časom si možno založila niečo svoje. Uvedomujem si, že prax je o niečom úplne inom, a tak sa chcem opýtať, aké kurzy by ste mi na začiatok odporučili, ako získať prax, nakoľko v našom meste je podľa môjho názoru veľmi náročné dostať sa do účtovníckej firmy, a aký máte názor na online kurzy - má to vplyv na vnímanie účtovníka? Nie je takýto kurz braný ako menej kvalitný? Našla som kvalitné online kurzy ukončené certifikátom, ale zaujíma ma váš názor. Ďakujem za každú odpoveď! :)
zk24
18.11.16,15:37
Ja som vyštudovala účtovníctvo, a nakoniec som skončila ako IT-čkár :) Ale k účtovníctvu som sa vrátila popri zamestnaní, lebo ma vždy bavilo. Začala som kurzmi, nie online, osobné, dlhodobé kurzy, niekoľko mesačné. Certifikáty osobne nepovažujem za nejaký dôkaz vedomostí, dávajú sa pri každom absolvovaní kurzu a nemaju vypovedaciu hodnotu.

Ja uprednostnujem kurzy take tie klasické, práve že sa môžem pýtať, častokrát mi napadajú otázky až doma, a môžem sa pýtať zas nabuduce.

Začala som tým že som si stiahla nejaku free verziu programu, a skusila robiť účtovníctvo "sama sebe". Fiktívne,len tak. Skusiť nahodiť fakturu, zaúčtovať, čo to robí v účtovnom denníku, ako sa to prejaví dalej... atd... a to čo sme preberali na kurze som si doma hádzala do softwaru, skušobne.

Kurz podvojného účtovníctva bol ale len začiatok - pointa, MD - D. Základné povinnosti. To pravé orechové začínalo až potom - kurzy DPH, apod...

Nakoniec sa mi naskytla možnosť, že priateľ založil malú firmu, a ja som mu robila účtovníctvo. Oni to mali zadarmo, a ja som si to mohla vyskúšať. Taka win-win situacia.
Kika9
18.11.16,19:12
Ahoj, ďakujem krásne za odpoveď :) samozrejme, viem, že v účtovníctve sú kadejaké špecialitky, preto rozmýšľam, že by som si urobila mzdové a daňové účtovníctvo (kurz) myslíš, že by mi to pomohlo pri prípadných pohovoroch, alebo radšej sa do toho pustiť sama doma? Nerada by som zbytočne vyhodila peniaze a aj tak ma nebudú chcieť kvôli tomu, že nemám prax. Študovala si to na SŠ alebo VŠ? :)
zk24
18.11.16,21:39
Maturovala som z uctovnictva, a mala som to aj ja VS. Ale na SS som sa naucila viacej. Ked budes hladat poziciu uctovnik junior, tak by prax nemusela byt podmienkou. A ci kurz je brany ako vyhoda, to naozaj neviem...