RastoMa
19.11.16,08:55
V novom rodinnom dome mame zabudovane WC so splachovacim systemom geberit. Ked toaletu pouzivam (mala potreba) tak po chvilke je pocut za stenou kvapkanie ktore trva pravdepodobne dokial sa nevyrovna hladina vody a potom prestane. To iste po splachnuti. Zvuk je to ako keby nieco z vysky padalo na plastovu trubku alebo podlahu. Vodar prisiel ked bola doma len zena, ani sa nepozrel ci tam nieco netecie a povedal ze je to v poriadku ze keby tam nieco preteka tak mame mokre steny. Takyto pristup sa mi ale nepaci a neverim tomu ze je to normalne pretoze mame este dalsiu takuto toaletu kde to nerobi (plus som uz bol na nespocetne vela toaletach s rovnakym systemom kde to nerobilo). Poradte prosim co robit? Vopred dakujem.
Oliwa
19.11.16,08:12
Nepíšeš, ako dlho v tom novom RD bývate ani koľko tá "závada" trvá a či od začiatku osadenia a používania sanity, alebo až po nejakom čase. Myslím, že riešenie poznáš aj sám, len sa Ti do toho nechce, lebo veď komu by sa chcelo...
Mokré steny? To čo za vodára si tam mal? Predpokladám, že tam máte asi obklad, či? Ak teda nestačí otvoriť "splachovací systém" - tlačítka v stene, čo určite nestačí, tak "len" dať dolu obklad za misou a potom uvidíš... Alebo neuvidíš a bude treba aj sekať.
Ak toto zavrhuješ ako vylúčené, tak Ti nezostáva iné, len čakať... Ak bude voda kvapkať tam, kde nemá, stena časom navlhne a obklad sa Ti vyduje aj sám... Najskôr zistíš podľa zvuku poklepom po obklade /dutý zvuk/, neskôr aj vizuálne, keď sa na inkriminovanom mieste objaví prasklina v špárach...
A budeš to nútený robiť potom...

PS: Vlastná skúsenosť, nie síce s geberitom /ten je ok/, ale so slzením trubky v stene na toalete, o čom nikto netušil, ani sám "majster" vodár-kúrenár, ktorý to spôsobil pri montáži radiátora, keď prevŕtal, čo nemal... ukázalo sa po rokoch... Ale to by pri geberite nemalo hroziť, lebo najskôr sa navŕta, osadí, potom domuruje, obloží a finito...
RastoMa
19.11.16,12:14
Byvame tam mesiac. Robi to od zaciatku. Dom je uplne novy takze je vsetko v zaruke. Neviem ci mam teda trvat na tom ze to je zavada a chcem to odstranit alebo sa spoliehat ze ide len o kvapkanie do odpadu a jedna sa o sice otravnu ale len kozmeticku chybu(co sa mi velmi nezda). Vodar tam bol ten ktory dane WC osadzal a za WC je uz priamo obklad. Osobne som na taketo prace nie velmi zrucny takze by som to nechal na odbornika.
kukučka
19.11.16,12:35
Nečakaj a reklamuj.
Oliwa
19.11.16,13:21
No ak to jedno wecko nerobí a druhé áno, ak ich obe robil ten istý vodár/firma, kvapkanie je počuť a vadí Ti to, tak to závada asi bude. Keď sa jedná o dom stavaný na kľúč, tak reklamuj. Na čo chceš čakať? Ak nie teraz, tak kedy? Koľko je záruka? Zavolaj si ešte iného, nezávislého vodára, takého, ktorý sa na to aj pozrie, resp. bude počúvať - Teba aj záchod... :D Ten prvý sa bol pozrieť na čo, len na ženu? :D
Ppetra81
16.04.20,11:07
dobry den, mame uplne rovnaky problem, novy rodinny dom, na hornom wc nam presne toto tiez robi, vedeli by ste mi prosim napisat ako ste to riesili? vodari su velmi ale velmi “odborni”. vopred velmi pekne dakujem
Chobot
16.04.20,13:56
Rasťovi odpoveď už asi nepomôže, ale nevyriešiš to nijako. To, čo počuješ, sú odpadové trubky, v ktorých preteká voda. Na niektorých miestach idú tie trubky aj vertikálne a tam voda kvapká a pri dopade to je počuť, lebo v potrubí sa zvuk šíri. Ja to tiež počujem na jedno WC z podlahy, ale to musí byť úplne ticho.

Pri poschodvých domoch to môže byť väčší problém, lebo tá voda tečie z väčšej výšky. Teraz sa to už odstrániť nedá, ale až budete nabudúce stavať, treba dať zvislé potrubie nie úplne zvislo, ale šikmo, aby voda v ňom stekala a nie padala.

Neviem, či si niekedy bývala v paneláku v byte, kde končí stupačka. TAm by si počula nie len kvapkanie vody v odpadových trubkách, ale aj poriadne šajby padajúceho .... Niekedy, keď som sedel na tróne, tak za mnou boli také buchoty, až som sa zľakol.

Ale pozitívne je, že z technickej stránky domu to nie je vôbec nebezpečné, nie je to ani závada.
Ppetra81
16.04.20,14:58
dakujem Vam velmi pekne za vtipnu odpoved, ja to skumam uz zo tri dni poctivo a normalne som z toho nervozna.