mandyla
19.11.16,19:41
Chcela by som ho chovať iba v exteriéri, mal by byť stredne veľký a dosť múdry aby sa naučil chodiť len po chodníčkoch.
korela
19.11.16,18:49
Keby si mala požiadavku chodiť aj po chodníkoch, bolo by to ľahšie.
Ja ti môžem poradiť plemeno stredná veľkosť - po tretine chodníky, ploty a zbytok ostatné vonkajšie plochy vrátane parapetov. hlavne keď sa niečo dobré vyváralo. Aj v zime. :-)
zk24
19.11.16,18:52
Po akých chodníčkoch? Myslis na záhrade po chodníčkoch?
mandyla
19.11.16,19:00
áno, aby mi nezničil kvety a zeleninovú záhradku
zk24
19.11.16,19:13
No, pes nebude moc chodiť po chodníčkoch. Bude chodiť všade tam kde má výbeh. Takže bud ohradiš jeho, alebo ohradíš kvetinky, aspon nejakou šnúrkou. Da sa naučiť aby nevyhrabával jahody, ale určite ho nenaučíš chodiť po chodníčku v zahrade.
arizona
19.11.16,19:34
Vonkajsieho psa tazko naucis chodit iba po chodnickoch.
Ak chces mat psa,musis ratat aj s obcsnymi nehodami v podobe poslapaneho travniku, vyrytej jamy,ci podhrabaneho stromceku.
Ak ti to bude vopred vadit, tak si radsej psa ani nezaobstaravaj.
Von sa hodia psiky s hrubsou srstou.

Inak, my sme mali havinu,co chodila len po chodnikoch. Ale to bol gaucovy pitbul,ktory bol straaasne fajnovy, takze si nechcel labky uspinit. Ked prsalo cely den, tak havo radsej nesiel cely den ani curat,lebo by si laby zamocil, chi,chi
ivka70
19.11.16,19:41
Akehokolvek psa. dokaes naucit chodit len po chodnickoch, ked sa jeho vychove budes dostatocne dlho venovat.
My sme mali krizenca, ktory aj holuby v zahrade odhanal behanim po cestickach.
Takze je to na tebe, co tvoj pes bude vediet.
Ak nie si schopny ho naucit trpezlivo aj take kusky,
skor uvazuj o ohradeni zahrady a vytvoreni casti dvora, kde sa bude pohybovat pes.
Terezia13
19.11.16,19:46
radšej zabudni na psa.......pes okolie, kde sa pohybuje, berie ako výbeh, okrem toho pes si značkuje svoje teritórium t.z., že ocikáva kríky, kvety, stromy, na toto musíš myslieť, aby sa radosť nezmenila na utrpenie pre vás všetkých
kopretinka
19.11.16,19:52
kúp si sádrového trpaslíka,ten ti nebude šliapať po záhonoch,ani očúravať stromky ani obs****ť trávnik
Tweety
19.11.16,19:53
taký gýč, och....
kopretinka
19.11.16,19:55
tu ide o iné,nie o to,či to je gýč alebo nie.
Tweety
19.11.16,19:56
jasné , pochopila som, ale aj tak je trpaslík gýč
kopretinka
19.11.16,20:03
trpaslík aspoň nebude trpieť.....alebo si môže kúpiť plyšového na baterky....by ma zaujímalo,prečo chce psa.....
Oliwa
19.11.16,20:04
Mala/mali ste už niekedy psa? Prečo ho vlastne chceš? Kvôli sebe, deťom, na stráženie alebo ako doplnok k rodinnému domu? Pes je živý tvor, nie záhradná dekorácia...
Oliwa
19.11.16,20:47
Tak do domu, do exteriéru alebo len na chodník? Psík bude taký múdry, ako jeho majiteľ... ak bude vychovávaný uňho od šteniatka...
Oliwa
19.11.16,22:41
trpaslík nie je od slova trpieť? :D ktovie, prečo sa tak volá...
kopretinka
19.11.16,23:33
trpaslík pochádza od slova trpák,stojí ako trpák a možno aj trpí :D
korela
19.11.16,23:47
je vysoký predpoklad, že pri Snehulienke trpeli určite.
kukučka
19.11.16,23:59
mimotemy Mám malého psíka kľuďasa, nepotrebuje ani hračky, občas si zahrabe kostičku, doteraz mi neurobil žiadne škody. By si videla tú raketovú rýchlosť, ktorou vyštartuje po mačke. :D
Kým zbehne z balkóna, mačka prebehne celú záhradu a vyskočí na plot, doteraz mu vždy každá ušla.
korela
20.11.16,00:43
Ale je tiež fakt, že sa medzi psami nájdu výnimky. Náš pes, nie sučka, chodil robiť svoje potreby zásadne do koterca, ktorého pevný povrch sme denne čistili sprchou, tak si ho možno značkoval. Neviedli sme ho však k tomu.
mandyla
20.11.16,13:33
Už som mala psa, maltezáčika ale v bytovke. Teraz máme mačky ale mám bližšie k psom, kvôli povahe.
marleau
22.11.16,17:12
Žiadneho, málo je psov na Slovensku? Ľuďom už j.ebe z tých zvierat.