Martin406
20.11.16,09:22
dobry den potrebujem pomoct.kupil som peugeot 406 s tz ktore ma zapisane v technickom preukaze ale nema stitok nanitovany je odpadnuty.budu niekde dake problemi pri prepise z okresu do okresu a na stk? a ako ich riesit prosim.dakujem velmi pekne
misoft
20.11.16,09:17
Bude a riadny. Spoj sa s importérom, ktorý na základe vyhľadania vo výrobnom závode overí, či to vozidlo nie je skladačka a potom ho pripevní a vyhotoví záznam.
Martin406
20.11.16,10:34
no kde co ako ??nechapem pri prepise to moze byt jedno ale skor stk
Žabinka
20.11.16,10:54
na STK bude problém, ale nie neriešiteľný..;) STK samozrejme vozidlo neprejde, do dočasného protokolu STK technik zapíše údaje, aké by mali byť zapísané v OEV, s protokolom STK a s OEV navštíviš DI, tam bezplatne vystavia nové OEV s údajmi podľa protokolu STK, s opraveným OEV sa vrátiš na STK a urobia pravidelnú kontrolu..
strana 11 b) :
http://www.testek.sk/files/zapis_spajacieho_zariadenia_6.pdf
varianta 2 - drahšia:
podľa údajov v OEV si daj štítok vyrobiť, na internete nájdeš firmy, ktoré sa tým zaoberajú, dáš si podľa OEV štítok vyrobiť, a na prepis ale musíš ísť až keď budeš mať všetko v poriadku, keďže pri obhliadke sa okrem vozidla kontroluje aj štítok..
varianta 3:
nerob nič, možno natrafíš na uja policajta, ktorému sa nebude chcieť váľať pri obhliadke vozidla po zemi a hľadať štítok.. ale to problém do budúcna nerieši..
Martin406
20.11.16,12:19
hej hej len idem na prepis na DI ci tam mi to budu vediet spravit bez stk lebo tazne budem vyuzivat a na stk idem az maji s autom
pavol54
20.11.16,12:34
duški no !!!!!!!!!,
pavol54
20.11.16,12:56
Keď ideš do iného okresu musíš si spraviť evidenčnú kontrolu na stk pred zápisom na DI a tam ti to povedia presne Preto sa píše do TP presný typ, výrobca a schvaľovací protokol. súčasťou technickej dokumentácie AUTA musí byť aj technická dokumentácia TZ
Žabinka
20.11.16,13:42
Pali,Pali..pŕŕŕ..;) pri prihlásení vozidla do evidencie či už v rámci rovnakého okrese, alebo z iného okresu, sa STK nerieši.. to policajta za okienkom nezaujíma..ani či je platná alebo neplatná.. to zaujíma len policajta pri dopravnej kontrole niekde na ceste..
pavol54
20.11.16,14:03
žabinka a koľko si ich prehlasovala? Alebo sa zmenilo niečo? V rámci jedného okresu musíš mať na DI overenú zmluvu a zaplatené zákonné poistenie kupujúcim. Z okresu do okresu evidenčná kontrola v rámci stanice technickej kontroly alebo iného overovacieho pracoviska . veď som to musel absolvovať
Žabinka
20.11.16,14:05
paľko, týždenne 1-2..;) veď sa tým živím..;)
pavol54
20.11.16,14:13
No dobre, ja som posledný krát prihlasoval v 2011 a potom sme riešili nesprávny zápis TZ v 2015, uvádzal som moje skúsenosti možno už neaktuálne
Žabinka
20.11.16,14:18
ja sa tým zaiberám cca od r. 2006, ale s tým som sa ešte nestretla.. no nevylučujem, lebo u nás je možné všetko.. aj to, že v jednom okrese to vyžadujú, v inom nie.. u nás napríklad ani KZ nevyžadujú.. ale na oficiálnej stránke http://www.minv.sk/?informacie-6 sa o STK nepíše nič.. ani pri prepise, ani pri prihlásení z iného okresu..
pavol54
20.11.16,14:30
podľa odstavca 7 si prečítaj, nepísal som že sa má vykonať technická resp emisná kontrola, ale evidenčná, to bolo niekedy u nákladného auta za 100Sk No veď mi na to prišli že Avia mala motor ktorý mal behať niekde v Prešove či Košiciach (servis nenahlásil výmenu motora a mali z toho poprask)
misoft
20.11.16,14:54
Aj pri prepise. Policajti kontrolujú identifikačné znaky z TP. Na motore, na karosérii, VIN čislo a to je okrem vyrazenia na aute i na štítku.
misoft
20.11.16,14:58
Pali - pri prepise nemusí byť ev.kontrola STK. Prečo? Veď ak má TK, tak tá platí. Až potom môžu, keď bude auto MAŤ nové značky, poslať ho na evidenčnú kontrolu s vystavením nevého osvedčenia o TK na nové číslo auta.
Žabinka
20.11.16,15:02
tak, tak.. ale to len keď je z iného okresu, treba íst na administratívnu stk, lebo sa menili špz, a kartičky stk a ek sa viažu k špz.. keď sa mení majiteľ v okrese, špz ostávajú aj teda netreba robiť administratívnu stk..
pavol54
20.11.16,15:29
Duški možno to platilo v Michalovciach. V roku 99 som kúpil jazdenku Aviu s pôvodným majiteľom sme sa dohodli že nie som schopný zhodnotiť jej technický stav tak on vo svojom okrese nechal spraviť TK zistené závady odstránil a bola vykonaná následná TK, keď som prišiel prihlásiť tak Citujem policajta : "Spravte si evidenčnú kontrolu, Váš doklad o vykonaní TK ma nezaujíma, ďalej mi doneste doklad o tom že ste zaplatili zákonnú poistku a potom vám auto prihlásim" a potom začal kolotoč - v aute motor, ktorý bol živý kdesi PO,KE A to aká je špz na kartičke je irelevantné(pre prípad straty špz) dôležité je VIN číslo. podotýkam že neviem čo platí teraz