Kulina
21.11.16,07:35
Ake dokumenty a v akej podobe (účty,vytlačené faktury(fakturovaci program sa používa superfaktura), ?) potrebuje ekonóm na vypracovanie daňového priznania pre s.r.o?
Potrebujem dať dôkladne spraviť z minulých 2rokov ekonomiku a to z dôvodu vyzvania daňovým úradom o doloženie súvahy. Daňové priznanie sa robilo kadejak, len aby bolo ( len ma neukamenujte ) kedže neboli financie a ani správna osoba. Teraz sú financie a konateľ chce voľne dýchať a spávať bez toho aby nemal obavu, kedy príde Daňová kontrola a zavrú ho alebo sankciuju.

Bol by niekto ochotný mi urobiť zoznam co všetko potrebujem dodať účtovníkovi?
Najprv som sa chcela opýtať tu na porade aby som pred nim nevyzerala ako hlupana a potom ho kontaktovať.
Firma sa venuje grafickým prácam a ma jedného konateľa. Na firmu boli kupované len spotrebné materiály.

Ak som niekoho pobúrila otázkou a odovzdaným neprofesionalnym daňovým priznaním ospravedlňujem sa ☺️
Dáša_
21.11.16,06:44
no, ak správne chápem, nemáš robené vôbec účtovníctvo. Teda bude treba urobiť všetko, čo sa má. Za prdchádzajúce roky. Takže účtovník bude potrebovať úplne všetky doklady, ktoré firma má: vystavené faktúry, došlé faktúry, bankové výpisy, pokladničné doklady. Zrejme tam budú aj nejaké interné doklady. Ak boli aj cesťáky, tak aj tie. Netuším, čo presne sa nakupovalo, možno aj sklad...

A ja som za 20 rokov videla fakt všeličo, preto ma otázka nepohoršuje ani neprekvapuje. Je naozaj dobre, keď to chce dať konateľ doporiadku aspoň teraz.
kvitko
21.11.16,19:39
Ak spoločnosť ešte nikdy nemala urobené účtovníctvo, tak bude potrebovať účtovník aj zakladaciu listinu, musí vedieť, či bol ZI aj splatené, rôzne zmluvy, príp. objednávky ak má. Tak isto je aj otázne či má aj majetok, tak zoznam majetku, príp. ak má auto na firmu tak všetky dokumenty s tým súvisiace.