Daniel65
21.11.16,08:33
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako mám postupovať v spore so servisom elektroniky /Eltronic v.o s. Trnava/, ktorý mi po oprave hifi veže, ktorá pozostáva z dvoch častí, chce vrátiť jednu časť, ktorá zjavne nie je moja, lebo bola dosť opotrebovaná a vizuálne dosť poškodená a navyše nesedí ani výrobné číslo. Ja som najskôr opravenú vežu zaplatil a prevzal zo skladu, ktorý bol dosť tmavý, ale už keď som ju niesol do auta som si všimol, že jedna časť je dosť poškriabaná a opotrebovaná.Moja veža bola napriek veku veľmi zachovalá, preto som následne skontroloval výrobné číslo podľa dokladov zo servisu/ výrobné číslo bolo zapísané pri pri prijímaní hifi veže do servisu/a samozrejme toto číslo na tejto zjavne nie mojej časti veže nesedelo.Preto som sa hneď vrátil do servisu a povedal, že táto jedna časť nie je moja, že zrejme došlo k zámene. Zamestnanci servisu toto odmietli, že tá veže je moja a že žiadnu takú vežu v servise nemali už 3 roky, tak nemohlo dôjsť k zámene. Ja som trval na svojom, lebo jedna časť zjavne nebola moja o čom svedčí aj iné výrobné číslo, a preto som požiadal o vrátenie peňazí za opravu a celú hifi vežu som im tam ponechal s tým, že ju prevezmem len v tom prípade ak mi vrátia komplet moju vežu, ktorá bude zodpovedať stavom aj výrobným číslom. Celú vec som konzultoval telefonicky aj s majiteľom servisu, ktorý sa na počudovanie k celej veci postavil rovnako ako zamestnanci.
Chcem sa preto spýtať ako mám postupovať voči servisu, či má napríklad význam riešiť to súdnou cestou, lebo po viacerých telefonátoch s majiteľom som dospel k názoru, že inak to asi nepôjde. Vzhľadom na to, že spomínaná hifi veža má už cca 20 rokov a z toho je zrejmé, že škoda, keď beriem v úvahu amortizáciu nie je vysoká, či má vôbec význam ísť do takéhoto sporu, alebo sa mám na to vykašlať. Na druhej strane ide o princíp, ak to nechám tak, tak si môže tento servis robiť naďalej z ľudí bláznov a nič sa im nestane. Zaujíma ma, či je vôbec reálny nejaký postih voči takémuto servisu zo strany súdu a či sa mi dostane nejakej reálnej náhrady za stratu časti veže v prípade, že by som sa obrátil na súd a tento súd by som aj vyhral. Viete mi niekto poradiť ? Za odpovede Vám vopred ďakujem.
Ešte sa chcem ospravedlniť, ak som porušil nejaké pravidlá fóra, lebo som tu úplne nový.Ďakujem
jslancik
21.11.16,08:46
výsledok prípadného súdneho sporu je veľmi otázny. chcel si opraviť vežu. vrátili ti funkčnú vežu? museli vymeniť nejaké súčiastky/komponenty/diely. Mali ste vopred špecifikované, čo vymeniť môžu a čo nie?
skutočne by ti to za to stálo? škoda zanedbateľná, ak vôbec nejaká, starosti a komplikácie do života v prípade súdu obrovské, výsledok otázny. Ale ak sa nudíš, máš veľa peňazí a nervov navyše, tak nech sa páči, určite sa nájde právnik, ktorý do toho s tebou pôjde.
sosak
21.11.16,11:29
Na druhej strane ide o princíp, ak to nechám tak, tak si môže tento servis robiť naďalej z ľudí bláznov a nič sa im nestane.
----------------------------------------------------------
Ja by som podal sťažnosť na SOI a pokuta ich neminie. Máš doklad zo servisu, kde je napísané výrobné číslo pri preberaní výrobku do opravy. Zjavne došlo k zámene, či úmyselne, alebo neúmyselne. to teba nemusí zaujímať, ty chceš svoj kus naspäť opravený. SOI-ka preverí podľa dokumentácie, či tvrdenie servisu je pravdivé, že takúto vežu neopravovali 3 roky.
mareko
21.11.16,13:03
sosak ... SOI sa na to s prehľadom vykašle. Mám vlastnú skúsenosť s činnosťou SOI :( . Niekedy, keď budem mať náladu tak doplním do mojej staršej témy o reklamácii mobilu. Zadávateľovi odporúčam dať si radšej kávičku a pustiť si muziku z funkčnej veže. Istotne lepšie využitý čas :)
jslancik
21.11.16,13:13
súhlas... odporúčať ho na SOI je úplne na nič.
misoft
21.11.16,13:27
Pri odovzdávaní do opravy boli zaznačené výrobné čísla do protokolu o odovzdaní? Ak nie - máš smolu - tvrdenie proti tvrdeniu. Ak však áno - SOI síce veľa nepomôže (tá sa zaoberá len reklamačnými podmienkami), ale súdne by si možno dosiahol úspech - pretože evidentne niekto zamenil tvoj majetok za iný.
bjuty smis
21.11.16,14:44
soi-ka ti overí 3 roky dokumentácií :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
sosak
21.11.16,15:02
Samozrejme je odrb majiteľa opravovne že takýto typ veže nemali v oprave 3 roky. Ak došlo k zámene, tak v približne rovnakom čase tam museli byť veže dve a tak sa mohli zameniť. Takže určite to nie je práca na zákazkach za 3 roky.
bettylou
21.11.16,16:20
ale nemuseli, mohol si to niekto vymeniť aj doma a v oprave bola len táto jedna veža ,)
Daniel65
22.11.16,06:58
Ďakujem všetkým za odpovede, SOIku som oslovil telefonicky a povedali mi, že toto nie je v ich kompetencii a odkázali ma na alternatívne riešenie spotrebiteľských sporov, ktoré boli zriadené v rámci SOI na ich web stránke a ktoré sú úplne zdarma/predpokladám, že je to niečo ako mimosúdne urovnanie sporu, alebo mediácia/.
Očakával som odpovede v tom duchu, že sa na to vykašľať aj ja sám som skôr tomu naklonený, ale vytáča ma prístup takýchto firiem a hlavne to, že oni urobia vážnu chybu a vinu sa snažia hodiť na mňa. Keď sme to riešili, tak padli obvinenia na moju stranu, že som to tak priniesol, či som tu vežu niekomu nepožičal a tam nedošlo k zámene, dokonca či nemám takéto veže doma dve a pod., úplne absurdnosti, ale to, že vežu som síce prebral, ale odniesol len k autu na parkovisku pred domom, kde firma sídli a následne , keď som zistil, že jedna časť nie je moja som sa hneď vrátil do servisu a toto reklamoval s tým, že ani výrobné číslo, ktoré zapísali pri preberaní veže do servisu nesedí ich už nezaujímalo. A navyše zamestnanca, s ktorým som to konzultoval a ktorý aj opravoval vežu som asi trikrát pristihol pri klamstve. Tiež som namietal, že mňa nezaujíma, že nemohlo dôjsť k zámene, lebo takúto vežu v servise nemali už tri roky, lebo k zámene či už úmyselnej alebo neúmyselnej zjavne došlo, takže určite mimo oficiálne záznamy servisu. Povedal som majiteľovi, že mu dám nejaký čas, aby prehovoril so svojimi zamestnancami a že si možno niektorý spomenie, kde je moja druhá časť veže, ale úplne zbytočne, lebo keď som po nejakom čase zavolal, tak sa k celej veci postavil rovnako ako jeho zamestnanci. Ja som sa po celý čas snažil s nimi jednať slušne a nikoho som neobvinil z nejakého úmyslu, ale stále som hovoril, že určite došlo k nechcenej zámene, ale z ich strany presne naopak, obviňujú mňa z nejakej špekulácie a to ma na tom celom najviac štve. Veď ja som len chcel opraviť vežu, zaplatiť a odísť s opravenou domov, ale so svojou zachovalou vežou a nie s cudzou a poškriabanou a inak poškodenou. To je celé. Keď by to tak bolo bol by som spokojný.
kukučka
22.11.16,08:54
Je evidentné, že ťa vedome oklamal pracovník servisu a ešte evidentnejšie, že to majiteľ kryje. /Alebo aj naopak, zamestnanec musí kryť majiteľa/
Je vysoký predpoklad, že klamú a podvádzajú nielen teba. Ak je veža opravená a funguje, zober ju a upaľuj s ňou domov a ďakuj Bohu, že máš len takú malú škodu "krásy" a že je to "len stará veža". Môžeš im robiť negatívnu reklamu.
A môžeš im do očí povedať, čo si o nich myslíš, to by som urobila ja.