lookin4answer
21.11.16,10:14
Dobrý deň,

kúpil som si starší rodinný dom, a chcem pristavovať. Žiaľ, na mieste, kde chcem postaviť prístavbu ide podľa situáčného nákresu kábel od Telekomu. Prosím viete mi povedať, čo všetko bude obnášať prekládka tohto kábla? Postup je prosím aký? A hlavne, čo to bude stáť cca?
Kábel sa stýka s plánovanou stavbou cca na 4 metroch, teda bude sa musieť asi posunúť o nejaký ten kus mimo, aby nebol pod stavbou...
ďakujem.
buchač
21.11.16,09:21
Vyjadrenie o existencii telekomunikačných zariadení je podľa § 66 ods. 6 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách povinnou prílohou každej žiadosti o vydanie Územného rozhodnutia resp. stavebného povolenia k stavbe.

Viac https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/informacie-pre-stavebnikov-a-developerov
lookin4answer
21.11.16,09:27
ahoj, dakujem za info. viem, ze to budem potrebovat. zaujimalo ma, ze co s tym, ak to na 100 % vyzera, ze stavba bude "krizovat" kable. ze aky tam je postup co sa prekladky tyka, co to bude stat, ako dlho to trva atd. I tak dakujem za reakciu
Chobot
21.11.16,10:00
Tieto otázky ti na porade nikto nebude vedieť zodpovedať. Otázne je vôbec, či prekládku povolia. Až potom by ma trápila cena.
buchač
21.11.16,10:18
lookin4answer (Dnes 11:27) ahoj, dakujem za info. viem, ze to budem potrebovat.
....
zaujimalo ma, ze aky tam je postup co sa prekladky tyka
===================
Určité linky - informácie na nete (Ja osobne) pokladám za informatívne. To iste sa jedná aj pri použití získavania odpovedí cez telefón alebo mail.
Na zodpovedanie otázok je potrebné využiť osobný kontakt. Je predsa jasné, že každá situácia je špecifická a teda sa nedá použiť všetko všeobecne.