shreedx
21.11.16,12:59
Dobry den, pocas minuleho roku som odisiel pracovat do zahranicia, zatial co som bol stale evidovany ako student jednej zo slovenskych univerzit.

Mojou nedbalostou a neustalym oddialovanim daneho problemu doslo k tomu, ze som do dnesneho dna neoznamil uradu prace moj aktualny stav (a teda ze nie som nadalej studentom, ale ani nezamestnanym, ale pracujucim v zahranici).

Viete mi prosim poradit, ako v danom pripade postupovat? Da sa dany problem vyriesit na dialku? Koho kontaktovat ako prveho? Chapem, ze sa to pravdepodobne neobide bez pokut (a spatneho vracania penazi poistovni atd.). Vdaka za akukolvek pomoc.
ivka70
21.11.16,12:02
si v EU? kedy si zacal pracovat, plati za teba zamestnavatel zdravotne poistenie? kedy ta vylucili zo skoly?
shreedx
21.11.16,12:04
Nie, nachadzam sa vo Svajciarsku. Oficialne som zacal pracovat 10.8. 2015, nasledne mi zmluva bola pozmenena, teda moja najnovsia pracovna zmluva je z 1.3.2016. Ano, zamestnavatel za mna plati zdravotne poistenie. Presny datum vylucenia neviem, nebol som nijakym stylom informovany o mojom vyluceni. Predpokladam, ze som bol studentom az do konca minuleho semestra. Pokusim sa kontaktovat skolu a zistit danu informaciu.