EKO-HAUS
21.11.16,19:00
Doviezli sme tovar z Číny. V Hamburgu nám náš zástupca tovar colne odbavil a zaslal nám colnú deklaráciu s tým, že tovar má byť samozdanenený v krajine príjmcu, t.j. na Slovensku. V colnej deklarácii bola hodnota tovaru vyčíslená len z dovoznej faktúry. Okrem toho sme však ešte obdržali od nemeckej firmy ktorá zabezpečovala prevoz tovaru na Slovensko faktúru za skladovanie tovaru v Hamburbu, nakládku, vykládku plus dopravu na Slovensko. IČ DPH nemeckej firmy ktorá zabezpečovala doplnkové služby vč. dopravy je iné ako IČ DPH nášho zástupcu v Nemecku. Teraz ideme vystaviť doklad o premiestnení tovaru, keďže tento nevystavil obchodný zástupca. Mám dve otázky. Prvá : Na doklade o premiestnení bude naša firma figurovať ako dodávateľ aj odberateľ ? A druhá otázka : máme na doklade o premiestnení tovaru napočítať aj faktúry za skladovanie, nákládku, vykladku a dopravu, alebo tieto faktúry máme samozdaniť osobitne?
Sarlotka
21.11.16,20:25
EKO-HAUS
22.11.16,07:01
Ďakujem za odpoveď a neviete mi poradiť ako je to s faktúrami za služby súvisiace s dovozom, t.j. za skladné, manipulačné, vykládku, dopravu ? Nadpočítam ich do dokladu o premiestnení alebo ich mám samozdaniť samostatne ?