Basternak
21.11.16,20:27
Pekný deň,

v roku 2015 som začal podnikať ako živnostník. Zaoberám sa výrobou a predajom produktov/ poskytovaním služieb. Hneď od začiatku som si založil internetové sídlo. Moja živnosť, je čisto len meno a priezvisko. A názov živnosti teda nemá nič spoločné s webovou stránkou. No na nej samozrejme zistíte kto ju vlastní a kto poskytuje služby. Teda príklad:

Meno: Magor Basternák
Web stránka: www.superbanany.sk

Keďže banány nie je problém predávať predávajú ich aj iný, tu je ten hlavný problém "oriešok" ktorého sa to týka. Pred tým ako som ja začal predávať banány, všetko samozrejme legálne, bol tu jeden predajca ktorý ich tiež ponúkal. Povedzme že sa volal Karol Vojtila. Tento pán vlastnil webovú stránku www.bananyprekazdeho.sk no podnikal nelegálne. V druhej polovici roku 2015 sme teda podnikali obaja, ja legálne a Karol nelegálne (žiadne faktúry, bločky atď). Do toho sa pán Karol rozhodol moje podnikanie očiernovať a klamať zakazníkom. Čo čert nechcel pánovi Karolovi prišla kontrola, dostal určitú sankciu a prestal podnikať. Taktiež stiahol svoju webovú stránku aby nebola viditeľná.

Na začiatku roka 2016, sa pán Karol Vojtila opäť vrátil na trh, tento krát aj so založenou živnosťou. Jeho živnosť je registrovaná ako:

Karol Vojtila - banany pre kazdeho

No pán Karol zabudol na konci roka 2015 zaplatiť za svoju doménu a ja som ju teda kúpil, takže ja vlastním doménu www.bananyprekazdeho.sk A chcel by som ju začať využívať. Keďže pán Karol využíva aj fan page na FB: "Banány pre Kazdého" taktiež sa tak prezentuje v niektorých inzerátoch, bolo by pre mňa výhodne ak by som túto doménu využil. A preto sa chcem opýtať.

Môžem využívať doménu www.bananyprekazdeho.sk ak ju predtým využíval pán Karol? Doménu ale nechcem využívať ako presmerovadlo na moju stránku www.superbanany.sk Chcem na stránke www.bananyprekazdeho.sk vytvoriť podobný obsah ako na mojej stránke, no tak aby sa nezhodoval. Iba ostal pri téme. Aby ľudí taktiež zaujal. Jediné čo budú mať stránky rovnaké je kontakt na tú istú osobu. Je možné aby Karol napadol takéto moje úmysly?

Ďakujem za Váš čas a odpovede. Pekný zvyšok dňa.

B.
misoft
21.11.16,19:36
Ak doména bola expirovaná - teda bola voľná a ty si ju kúpil - je TVOJA a pán Karol ju už nemá nárok používať, ani na ňu odkazovať vo svoj prospech. Nepatrí mu táto doména. Ty si s ňou môžeš robiť, čo chceš, na Karola môžeš kľudne sa vykakať.

Ak by sa však on pokúšal nejakým spôsobom napadnúť to, že on bol predtým jej majiteľom - nepravda - (a ani ty nie si majiteľom - tým je správca domény) - ak neplatil, bola voľná, bola predaná inému - už mu NEPATRÍ! Nemôže teda nič napadnúť (aj keby sa súdil - zaplatil by ešte viac, než by hubu držal).
Toto si prečítaj https://www.domeny.sk/ako-na-to/cie-su-domeny-24/
http://www.nic.sk/sk/page/pomoc_domena/ - najmä otázku 22 - tam je to presne vysvetlené.


OK (DOM_OK) (1 rok)- doména je platne registrovaná na rok.
WARNED (DOM_WARN) (14 dní) - domeńa je platne registrovaná a je 28-15 dní pred expiráciou.
LAST NOTIFIED (DOM_LNOT) (14 dní) - doména je platne registrovaná a je 14-0 dní pred expiráciou.
EXPIRED (DOM_EXP) (14 dní) - doména je v stave 0-14 dní po expirácii. Je nefunkčná. Na predĺženie jej platnosti stačí vykonať úhradu za doménu.
HELD (DOM_HELD) (28 dní) -doména je v stave 15-42 dni po expirácii. Na obnovenie platnosti je potrebné uhradiť doménu a formulárom F5 opätovne potvrdit registrátora domény.
DELETED (DOM_DEL) (1 deň) - doména je v stave 43 dní po expirácii. Nasledovný deň bude uvoľnená na novú registráciu.
LOCKED (DOM_LOCK) (14 dní) - doména je dočasne, na 14 dni, rezervovaná a čaká sa na akceptovanie držiteľa (formulár F1) alebo na potvrdenie zmeny údajov držiteľa, alebo nového registrátora domeny (formulár F7)
TA (DOM_TA) (14 dní) - doména je technicky akceptovaná. Musí byť do 14 dní uhradená na rok Inak sa dostane do stavu DEACTIVATED.
DEACTIVATED (DOM_DAKT) (14 dní) - doména nebola počas stavu TA uhradená. Je deaktivovaná, stále je rezervovaná pre držiteľa. Je ju ešte do 14 dni stále možné uhradiť na rok.
terezamaria
21.11.16,19:53