Kvietocek
22.11.16,07:28
Prosím Vás o radu.
Ako môžem dokázať vodičovi, ktorý má pridelené služobné vozidlo aj na súkromné účely, že nemal v skutočnosti toľko súkromných km, koľko si vykázal tzn. vykáže si, že mal súkromne 20 km, no v skutočnosti mal 40 km. Ako to ja dokážem? Je niekde v zákone ako preukázať skutočné súkromné km?
(kniha jázd, gps a 80% to viem, mám skôr na mysli okrem týchto 3)

Ďakujem
ivka70
22.11.16,06:34
V zakone urcite nie, to riesite internym predpisom, kde je popisane, ako ma zuctovat km. Snad mu ten rozpis km niekto kontroluje a schvaluje ... zeby nadriadeny? Ten musi vediet, ci vykazana jazda vodica bola sukromna alebo sluzobne.
Kvietocek
22.11.16,07:01
viem, že to schvaľuje nadriadený, ale v tomto prípade je to nad nad nad nadriadený
ivka70
22.11.16,07:25
ak nema nadriadeneho, nesie zodpovednost sam, snad sa s nim nebudes dohadovat na 20 km ....
Chobot
22.11.16,07:41
Ty mu to nijako nedokážeš. Musí to chcieť politika firmy. U nás máme systém, ktorý sleduje trasy áut. Ak sa vyskytne nezrovnalosť, tak je možné vytiahnuť zo systému trasu jazdy v daný deň a zamestnanec musí vysvetliť, čo robil tam a tam.

Nekontroluje sa to denne ani pravidelne, ale je to uložené. Raz sa tak našlo jedno ukradnuté auto, našťastie sa zlodej chcel len povoziť a nechal ho pár km ďalej. Kľúče ukradol od nášho zamestnanca, ktorý mal pridelené auto.

Ty, ak máš na to kompetencie, ak nie, tak jeho nadriadený, môže zamestnanca požiadať, aby rozpísal trasu.