Viera J
03.07.06,06:51
Vie mi niekto poradiť, ak boli zamestnancovi priznané odmeny za rok 2005 a súčasne boli vyplatené na 50%, ale v júli dal výpoveď dohodou, má nárok na vyplatenie zvyšných 50% ak nebolo dohodnuté v dohode o uzatvorení pracovného pomeru? (Vyplatených 50% bude spoločnosť vyplácať v 9/2006)
Tweety
03.07.06,05:17
Vie mi niekto poradiť, ak boli zamestnancovi priznané odmeny za rok 2005 a súčasne boli vyplatené na 50%, ale v júli dal výpoveď dohodou, má nárok na vyplatenie zvyšných 50% ak nebolo dohodnuté v dohode o uzatvorení pracovného pomeru? (Vyplatených 50% bude spoločnosť vyplácať v 9/2006) AK VYPLATENIE NEBOLO PODMIENENé ZOTRVANíM V pp, TAK MU PRISLúCHAJú.:cool:
Chobot
03.07.06,05:28
Vie mi niekto poradiť, ak boli zamestnancovi priznané odmeny za rok 2005 a súčasne boli vyplatené na 50%, ale v júli dal výpoveď dohodou, má nárok na vyplatenie zvyšných 50% ak nebolo dohodnuté v dohode o uzatvorení pracovného pomeru? (Vyplatených 50% bude spoločnosť vyplácať v 9/2006)

V prvom rade je mi divné, že odmeny za rok 2005 sa vyplácajú v 2 termínoch až v roku 2006!!! Keby to bola v 9/2006 napr. záloha na odmeny roku 2006 a doplatok v r. 2007, to by som pochopil. Určite sú tie odmeny v 9/2006 druhá polovica odmien za rok 2005?

AK aj áno, takto Ti nepoviem, či máš nárok na vyplatenie. Musíš si pozrieť váš odmeňovací poriadok, ako je tam podmienené vyplatenie odmien. Ak je tam, že pri ukončení PP (pozn: pozor na terminológiu - výpoveď dohodou neexistuje; buď je to skončenie PP dohodou alebo výpoveď) nemá zamestnanec nárok na vyplatenie odmien, tak nemáš nárok. Vo všeobecnosti by odmeny mali byť motivačným stimulom zamestnanca, aby u zamestnávateľa zotrval v PP, preto čo som mal zamestnávateľov, všade platilo, že ak niekto dal výpoveď alebo ukončil PP z iniciatívy zamestnanca, tak odmeny nedostal. Ak tam je uvedené, že po priznaní odmien má zamestnanec nárok na vyplatenie aj po skončení PP, tak to môžeš žiadať.

Ak odmeňovací poriadok nemáte, tak sa nemáš o čo pri žiadaní doplatenia odmeny oprieť. Leda, že by si to chcela riešiť súdnou cestou.