mimi
22.11.16,09:10
Dobrý deň,
prijali sme faktúru za účasť na výstave v Rakúsku a na faktúre je vyčíslená DPH. Dodávateľ je platcom DPH. Aj my sme platcami DPH.
Sú nejaké zmeny, že musí byť fa s DPH z dôvodu, že miesto výstavy je v Rakúsku?
Na školenie idem až v decembri tak neviem či sa niečo zmenilo, alebo to už bolo.
Viete mi poradiť či je fa vystavená správne s DPH?
ďakujem.
ivka70
22.11.16,09:13
fakturovala slovenska firma?
mimi
22.11.16,09:20
fakturovala Rakuska firma s IČ DPH ATU Rakúske.
ivka70
22.11.16,09:28
Pre správne uplatnenie DPH pri službách je potrebné určiť miesto dodania, aby bolo zrejmé, daň ktorého štátu sa uplatní. Daň patrí tomu štátu, v ktorom je miesto dodania služby.
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/miesto-dodania-sluzieb#DodanieKulturnych
mimi
22.11.16,10:19
ďakujem pekne za usmernenie.
ide o službu podľa § 16 ods. 3 Miesto dodanie je tam kde je podujatie. Tak vystavili fa s DPH Rakuskou, čo je správne.