martinez
22.11.16,10:52
Na pozemku pred bytovym domom, ktory bohuzial nepatri vlastnikom bytoveho domu, ale developerovi/investorovi, sa maju stavat garaze. Investor chce vybudovat prijazdovu cestu k novopostavenym garazam, v projekte sa vsak nehovori o vybudovani chodniku pre chodcov. Mame za to, ze z dovodu bezpecnosti a ochrany zdravia a zivota chodcov by mal investor vybudovat aj chodnik pre chodcov, aby sa predislo kolizii aut s chodcami. Podla mojich informacii sa to vsak da obist tak, ze investor osadi na pristupovu komunikaciu tabulu "obytna zona" spolu s dopravnou znackou obmedzenia maximalnej povolenej rychlosti na 20 km/h a vec je vybavena. Viete mi prosim poradit, ci je povinnostou investora vybudovat chodnik pre obyvatelov bytoveho domu, a ak ano, o aky paragraf a zakon sa mozeme opriet? Dakujem velmi pekne za vsetky nazory.
bjuty smis
24.11.16,16:37
jedna vec je, za čo vy máte a druhá, čo máte v zmluve..

máš tam chodník ??
martinez
25.11.16,07:54
my nemame ziadnu zmluvu, v nasom bytovom dome byvame 40 rokov, iba pozemok okolo domu nie je nas a patri developerovi, kory si tam ide stavat garaze.. teraz je uzemne konanie, nahliadli sme na stavebnom urade do projektovej dokumentacie.... a tam je zakreslena nova prijazdova cesta k buducim novym garazam, ale ziadny chodnik tam popri novej ceste nakresleny nie je... tak chceme na uzemnom konani vzniest namietku, ze chceme mat z dovodu bezpecnosti aj chodnik.... len neviem o aky paragraf sa mozem opriet... dakujem moc.
martinez
25.11.16,08:02
v sucasnosti mame pred domom chodnik a parkovaciu plochu.. cize ten chodnik sluzi ako pre chodcov, tak aj pre prejazd aut na parkovaciu plochu... developer chce na tu parkovaciu plochu postavit garaze a z prijazdoveho chodnika urobit prijazdovu cestu (rozsirit chodnik).... nevieme vsak, ci mozeme v ramci uzemneho konania ziadat, aby okrem cesty postavil developer aj novy chodnik...
bjuty smis
25.11.16,12:22
aha

ja som myslel, že ste novostavba...