zuzana
03.07.06,06:58
Máte niekto v zmluvách uvedený výplatný termín do 30.-teho v mesiaci.Môže byť taký výplatný termín????
alušik
03.07.06,05:01
Môže byť. My máme v zmluvách napísané presne toto, keďže sme nechceli mať výplatný termín na nejaký presný deň:
Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do posledného dňa v kalendárnom mesiaci.
Chobot
03.07.06,05:30
Máte niekto v zmluvách uvedený výplatný termín do 30.-teho v mesiaci.Môže byť taký výplatný termín????

Je to presne v zmysle zákonníka práce, ktorý umožňuje zúčtovanie mzdy najneskôr v posledný deň nasledujúceho mesiaca.
zuzana
03.07.06,06:12
Čiže v mesiaci mzdu vyplatím napr.15.-teho a odvody môžem zaplatiť do 30.-teho??
zuzana
03.07.06,06:28
A odvody nestačí do 30-teho??A ešte čo dávate do mesač.výkazov do políčka výpl.termín??vedľa napíš.neurčený alebo tam nedáte nič?Alebo 30-teho??
Tweety
03.07.06,06:31
A odvody nestačí do 30-teho?? Vyňaté zo stránky SP:

Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné.
zuzana
03.07.06,06:35
Čiže tweety ak je neurčený tak 30-teho, aj keď je mzda vypl.15-teho, nie?
Tweety
03.07.06,06:36
Čiže tweety ak je neurčený tak 30-teho, aj keď je mzda vypl.15-teho, nie? Všetko záleží od určeného výplatného termínu.:cool:
Do políčka sa dáva dátum, ktorý je uvedený na prihláške do poisťovne.
Paula
03.07.06,06:40
Ak chcete platiť odvody v posledný deň v mesiaci (v prípade, že výpl.termín nie je určený), vyplaťte aspoň jednu mzdu s týmto dátumom. I tak je to iba odsúvanie povinnosti zaplatiť :cool:
alušik
03.07.06,07:50
Tiež som mala s týmto riadny chaos. V jednej firme, hoci sme nemali termín výplat určený, nám pri kontrole zobrali deň, v ktorý sme poukázali všetkým zamestnancom výplaty na účet a v ten deň sme mali aj zaplatiť odvody. Ak boli zaplatené neskôr, tak doratávali penále za omeškanie až do dňa úhrady. To bolo na pobočke SP v BB. Z RBK mi však telefonicky potvrdili, že ak mám termín výplat neurčený a v pracovnej zmluve uvedené tak, ako som písala vyššie, tak odvody môžem platiť až posledný deň v mesiaci, hoci výplaty pošlem napr. 15. daného mesiaca. Dôležité však je, aby som v prihláške neuviedla termín výplat na toho 15. Keďže písomné stanovisko k tomu nemám, radšej to robím tak, že aj odovody pošlem v ten deň, keď výplaty (vďaka tej kontrole v BB). Inak je naozaj najideálnejšie dať aspoň jedného človeka vyplateného cez pokladňu v ten deň, keď uhradím odvody - ak to robím neskôr, ako som posielala výplaty na účty.
zuzana
12.07.06,07:11
Do výkazov do poisťovní uvádzate do políčka výplatný termín čo?30.-teho alebo neurčený alebo nič?
Tweety
12.07.06,07:16
Do výkazov do poisťovní uvádzate do políčka výplatný termín čo?30.-teho alebo neurčený alebo nič? Ak ho máte určený na 30., tak tento dátum.:cool:
Paula
12.07.06,07:17
Do výkazov do poisťovní uvádzate do políčka výplatný termín čo?30.-teho alebo neurčený alebo nič?

V prípade, že výpl. termín je neurčený, uvádzam posledný deň mesiaca. Ale, ak tento pripadá napr. na sobotu, či nedeľu, uvádzam dátum piatkový (dobrý soft si to sám ustráži).