Adka31
22.11.16,15:27
Priatelovi zobrali vodičak za alkohol. Sudom mal nariadene zakaz motororveho vozidla po dobru 18 mesiacov. Do 3 mesiacov mal doniest papiere od psychologicky a psychiatricky a zdravotnej sposobilosti. Už uplynula doba trestu, ale už uplynula cca vo ferburi 2016. Teraz sa rozhodol pre preskusanie a vratenie VP. Podal si ziadost na policiu, prišlo mu rozhodnutie z policie že ma ist na preskusanie odbornej sposobilosti do autoskoly a ma na to 3 mesiace. S papierom isiel do autoskoly kde mu bolo povedane ze má už neplatne papiere od psychologicky a psychiatricky a taktiez zdravotnu sposobilosť (maju viac ako rok). V ROZHODNUTI VSAK NIC TAKE PISANE NEBOLO ze si to ma spravit znovu ze je to stare...!!!! Takze si ma isť vybaviť nove. Takže ich bude musiet zase platit v plnej sume? Prečo ich musel doniest hneď pokial nebol rozhodnuty si po uplynuti trestu hned spravit VP?
misoft
22.11.16,14:31
Žiaľ pre neho - musí to absolvovať znova a zaplatiť si to. Všade sa píše - "nie staršie ako tri mesiace".....
Kto neskoro chodí - sám sebe škodí... a u neho sa to potvrdilo.
Adka31
22.11.16,14:41
Vdaka za odpoveď. Dufala som sice v inu ale ano mal si ho isť spraviť hneď po uplynuti trestu...
Nechapem však preco musel tie papiere doniest do 3 mesiacov ked este trest len zacal bezat. A hlavne. Kde sa pise ze si musi clovek spravit vodičak hned ako uplynie trest.
misoft
22.11.16,14:50
Mal papiere v čistiarni 18 mesiacov - je povinný predložiť doklad o odbornej spôsobilosti. Je povinný predložiť doklad o psychologickom vyšetrení - nakoľko to v rozhodnutí bolo uvedené. Teraz len nech sa modlí, aby policajti nechceli, aby absolvoval aj praktické preskúšanie.
Tie papiere sa vyžadujú PO skončení trestu (nie vtedy, keď sa o tom rozhodlo a bude sa trest vykonávať - vedeli, že má 18 mesiacov) - prakticky ho upozornili na to, že bude to potrebovať.