Letko
22.11.16,19:00
Cez elektricku siet mame pomocou takej krabicky vedeny internet - predlzenie z rutra do PC a druha do sat. prijimaca. Teraz hladam zariadenie, ktore by mi zrkadlilo obraz z PC do TV, obidve zariadenia maju HDMI.
Islo by to cez https://www.alza.sk/premiumcord-hdmi-extender-na-60m-d275737.htm#recenze ? Myslim to tak, ze extender zapojim do krabicky v zasuvke pri PC a signal vyvedie z takej istej krabicky do TV? Samzrejme, ze v tom pripade by som cez elektricku siet neviedol internetovy signal.

Dakujem
misoft
22.11.16,21:50
Letko
23.11.16,06:02
Tú homeplug mám. Chcel by som vedieť, či mi pôjde napr. ten systém, ku ktorému som dal link, práve cez tie moje homeplugy.
misoft
23.11.16,06:45
Veď vyskúšaj. Princíp je rovnaký.
Ferdosondo
30.11.16,10:07
Až na to že pri takomto spôsobe spôsobuješ rádiový smog pre všetkých ktorí sú pripojení na rovnakú fázu.
misoft
30.11.16,15:38
O akom elektrosmogu to tu splietaš? Všetko ide cez káble. A ostatní na rovnakej fáze? Tí o tom ani vedieť nebudú - nemajú extender,.
Ferdosondo
01.12.16,05:26
Napriek Tvojim skvelým vedomostiam ohľadom PC techniky nemáš v tomto pravdu. Úvahy o masovom zavedení tejto technológie do praxe stroskotali práve kôli rušeniu, ktoré spôsobuje na rádiových pásmach. Bolo by to extrémne lacné, však elektrika je všade. Píšeš, že ide to po kábloch. V prvom rade nie sú tienené. To by bol problém pár desiatok metrov, ale tie jeho káble sú pripojené do verejnej siete a to je problém oveľa väčší.
Všetko je v poriadku do okamihu, kým niekto nezavolá odrušovaciu službu. Tí lokalizujú zdroj rušenia a nariadia odstránenie zdroja rušenia
misoft
01.12.16,08:02
Tak to by potom museli i prenos elektriky zrušiť. Striedavý prúd = 60Hz, signál po kábli - sú to binárne dáta - zhluk jednotiek a núl. Širokopásmový prenos 2,4GHz, alebo 5GHz - to je nosná vlna. Lenže vo vedení nemáš nosnú vlnu.
Ferdosondo
01.12.16,08:24
Elektrina má frekvenciu v našej oblasti 50Hz, ale to je pre tento prípad nepodstatné. Príjem rozhlasu je na SV, KV tj. 1,3 - 30Mhz, FM 87-106Mhz. Zhluk jednotiek a núl vytvára širokopásmový šum v týchto pásmach. Tento sa môže dostať do prijímača cez nefiltrované napájanie 235V, alebo z vedenia, ktoré tento signál produkuje. Samozrejme pre bežného užívateľa je toto rušenie ťažko identifikovateľné a väčšinou to bude pripisovať vade prijímača, alebo podozrievať susedovu vŕtačku, práčku ...
Takže pokiaľ sa nikto nesťažuje...
Letko
01.12.16,11:58
Momentálne vediem cez elektrickú sieť internet a nevšimol som si rušenie TV alebo rádia. Ale ja sa tomu, čo tu teraz riešite, nerozumiem. Keď mi nariadia odstrániť tento systém, tak ho odstránim.