Natka
03.07.06,07:41
Prosím Vás poraďte, kto robí mzdy, odvody od poisťovní, či na DÚ keď materská spoločnosť je v meste AX a 4 prevádzky chcú mať po celom Slovensku. Myslím si, že mzdy robí spoločnosť, ktorá sídli podľa výpisu z obchodného registra a takisto odvody v meste AX. Je to správne?
Tweety
03.07.06,05:43
Prosím Vás poraďte, kto robí mzdy, odvody od poisťovní, či na DÚ keď materská spoločnosť je v meste AX a 4 prevádzky chcú mať po celom Slovensku. Myslím si, že mzdy robí spoločnosť, ktorá sídli podľa výpisu z obchodného registra a takisto odvody v meste AX. Je to správne?
Je to tak.:cool:
Natka
03.07.06,05:54
Ďakujem krásne, a tak spamäti dajaký paragraf by sa nenašiel? Ide o veľkú spoločnosť, potrebujem im to predložiť na "papieri".
Natka
03.07.06,06:06
Niečo som našla: Zákon o správe daní a poplatkov §3 Miestna príslušnosť ods. 8 " Pri dani z príjmov zo závislej činnosti a z funkčných požitkov je miestne príslušný správca dane, v ktorého územnom obvode má sídlo organizačná jednotka, v ktorej platiteľ dane vykonáva výpočet mzdy, zostavuje a vedie mzdové listy, mzdu vypláca alebo pripisuje k dobru. Táto organizačná jednotka má rovnaké oprávnenia a povinnosti podľa tohto zákona ako platiteľ dane." Môže to byť podľa tohoto, alebo je ešte niečo podrobnejšie niekde písané?
Natka
03.07.06,06:34
Pred chvíľou som telefonovala so zdravotnou poisťovňou a tam mi potvrdili, že mzdy sa robia v meste AX a dokonca keď som im zadala IČO, bola ochotná mi ešte povedať, že síce robia mzdy v materskej spoločnosti, ale odvody do zdr.poisťovne idú do toho mesta, kde je prevádzka zriadená a dôležitý je špecifický symbol, ktorý mi aj na danú spoločnosť povedala a presne aj na určitú prevádzku. V pondelok toľká ochota, to sa mi páči!