Jaanka1983
23.11.16,09:12
Chcem Vás poprosiť,že ako mám postúpovať.Prasklo mi sklo na mobile dala som opraviť do nemenovaného servisu sklo mi vymenili s tým že pri výmene mi poškodili displej na svoje náklady mi dali nový displej a nové sklo,mobil displej mi nefungoval tak ako by mal zobrali mi znovu na reklamáciu a teraz zase mi nefunguje tak ako by mal vynecháva medzery ,číslice a nedá sa prihlasiť keď chcem potvrdiť.Bola to druhá reklamácia.Preto niekoho žiadam o radu, že čo mám ďalej robiť,alebo na koho sa mám obrátiť.
misoft
23.11.16,15:07
Prečítaj si Zákon o ochrane spotrebiteľa....http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250 ...§18 a hneď pochopíš, čo máš urobiť.
Jaanka1983
23.11.16,18:36
v tom sa skôr píše,ze keď si niečo kúpim a idem ten tovar reklamovať tak aký mám postup.Lenže ja síce mobil mám v záruke,ale tím že už tam bol menení displej tak záruka zanikla,ale ja som mobil dala opraviť nie do Telekomu skadial mobil bol braní ,ale do servisu a tam mi to takto poškodili,lebo ja som mobil davala v úplnom poriadku akurát že bol prasknutí displej a ten som chcela vymeniť,povedali že bez problému a nakoniec už bola to druhá reklamácia vzhľadom na to že displej nereaguje na dotyk.
misoft
23.11.16,19:22
Reklamuj nefunkčnosť displeja. Servis bol autorizovaný? Pokiaľ áno, keď poškodili, museli opraviť. Je to ich chyba, záruka platí ďalej.
Ak ti niekto povedal, že výmenou displeja sa ruší záruka, pokiaľ to bola záručná oprava - nemôže toto záruku zrušiť. Okrem toho - aj nový diel má svoju záruku, oprava má svoju záruku.
Jaanka1983
23.11.16,23:21
no veď,áno lenže do kedy im budem nosiť tam mobil oni nenamietajú to že mi to nevezmu,lenže mobil je nový mám ho možno pol roka a už len 2 mesiace bol u ních na výmenu displeja,lebo tak dlho im to trvá.A teraz to bude už tretia reklamácia,ako môžem potom postupovať keď mi to urobia aj po tretí krát tak isto ako už. po druhí krát
sosak
24.11.16,07:11
Prasklo mi sklo na mobile dala som opraviť do nemenovaného servisu
--------------------------------------------------------------------
Prasknuté sklo na displeji mobilného telefónu je mechanické poškodenie zavinené zákazníkom a na to sa nevzťahuje záruka. Ak pri výmene prasknutého skla poškodil servis displej, tak za to preberá zodpovednosť servis. Tam si nárokuj plnú funkčnosť displeja, aj opakovane, pretože na opravu platí záruka. Za opakované opravy v servise nemáš nárok odstúpiť od zmluvy, ani výmenu za nový mobilný telefón.