Vikina98
23.11.16,11:19
Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu , či ma právom vyradili z úradu práce. Keďže 21.11.2016 som bola na výberovom konaní a odmietla som prácu kvôli druhej robote ktorú som si našla sama . Presný dátum nástupu ešte neviem , ale dňa 28.11.2016 idem na školenie a podľa všetkého do práce nastupujem 1.12.2016 . Dňa 23.11.2016 som sa bola podpísať na úrade a pán REFERENT mi oznámil že som vyradená z evidencií nakoľko som odmietla s nimi ponúkanú prácu. Ak ma neprávom vyhodili ako mám ďalej postupovať ? Môžem sa odvolať ? A kde ?
Ďakujem za všetky odpovede .
ivka70
23.11.16,10:54
Kedze si nepriniesla podpisanu pracovnu zmluvu, nemala si ziadny zakonny dovod odmietnut pracu, ktoru ti UP nasiel.
Vyradili ta podla zakona a postupov UP. Odvolanie nepomoze.
V rozhodnuti o vyradeni bude informacia o tom, ako a dokedy sa mozes odvolat.
A ak skutocne 1.12. nastupis do prace ,za tych par dni zdravotneho poistenia, ktore si zaplatis ako samoplatitel, to ani nestoji. Treba sa v ZP prihlasit ako dobrovolne poistena osoba od vyradenia az do nastupu do prace.

A k tvojej najdenej praci: nemozes ist na skolenie pred nastupom do prace, v takom pripade je skolenie cierna praca. Najskor nastup do prace, potom ta moze zamestnavatel zaskolovat.