racham
23.11.16,15:43
Prosím Vás môžem vystavovať faktúry do Čiech s kurzom den vopred ako den vystavenia?? Alebo musí byť vždy kurz den vopred podľa zdaniteľného plnenia, jedna sa o dodanie služieb . dakujem
martinez
24.11.16,09:16
pozri §26,1 zakona o DPH...kurz v den predchadzajuci vzniku danovej povinnosti..
Niuška
24.11.16,09:31
prečo by nemohol vystaviť faktúru napr. aj dohodnutým kurzom?!
martinez
24.11.16,09:52
predpokladam, ze vystavuje fa v cudzej mene (CZK) za sluzbu do ineho clenskeho statu.. v tom pripade musi byt bud platitel DPH alebo aspon osoba registrovana podla §7a zakona o DPH... tak potom by mal postupovat podla zakona o DPH... alebo podla zakona o uctovnictve, potom v nadvaznosti na §24,2,a prepocitava kurzom v den predchadzajuci dnu uctovneho pripadu... den uskutocnenia uctovneho pripadu je definovany v §2 postupov uctovania a moze byt napriklad aj den splnenia dodavky, cize den dodania.... ak sa pouzije kurz podla §26,1 zakona o DPH, dodrzi sa tym aj zakon o uctovnictve aj zakon o DPH (netreba zabudat, ze fakturaciu je potrebne uviest do suhrnneho vykazu v EUR, t.j. prepocitane v zmysle zakona o DPH)...