EKO-HAUS
24.11.16,11:45
Doviezli sme tovar z Číny. Tento bol našim zástupcom colne odbavený v Hamburgu. Teraz vystavujeme doklad o premiestnení. Máme na tomto doklade (doklade o premiestnení) nadpočítať aj výdavky za vykládku, nakládku a skladovanie tovaru v Hamburgu a prevoz tovaru z Hamburgu na Slovensko alebo tieto služby máme samozdaniť samostatne? Na tieto doplnkové služby pri dovoze máme samostatné faktúry od nemeckého dodávateľa - platiteľa DPH.
martinez
24.11.16,11:57
na stranke FS :
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/zaklad-dane-a-oprava

V casti "zaklad dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu" je napisane: Ak by napr. na faktúre od predávajúceho bola uvedená osobitne dohodnutá cena za tovar a osobitne cena za súvisiace náklady s dodaním tovaru, základom dane u nadobúdateľa je dohodnutá cena za tovar, vrátane nákladov súvisiacich s dodaním tovaru.

Podla mojho nazoru ak mas sluzby suvisiace s manipulaciou a prepravou tovaru od inych dodavatelov, pristupujes k ich fakturam z hladiska DPH samostatne....
EKO-HAUS
25.11.16,07:00
Ale v podstate sa jedná o dovoz z tretích krajín a tam sú faktúry za služby súvisiace s týmto dovozom oslobodené. Stále mám pocit, že by som ich správne mala nadpočítať do toho dokladu o premiestnení ktorý vystavujem ja a samozdaniť spolu s tovarom. Tak neviem.
martinez
25.11.16,08:28
do obstaravacich nakladov tovaru tu sluzbu prepravy samozrejme zahrnies, avsak pre ucely samozdanenia DPH ju povazujes ako samostatne plnenie, nakolko nie je fakturovane dodavatelom tovaru ale inym subjektom...
EKO-HAUS
25.11.16,11:22
Ďakujem. Budem teda postupovať tak, že samostatne samozdaním dokladom o premiestnení tovaru hodnotu tovaru (ako podklad na určenie sumy použijem colnú deklaráciu od nášho zástupcu v Hamburgu) a samostatné samozdaním služby súvisiace s týmto dovozom (nakládku, skladné, dopravu z Hamburgu na Slovensko). Tu ako podklad použijem faktúru od dodávateľa z Nemecka (platiteľa DPH). Malo by to tak byť správne ?