robo1987
25.11.16,06:34
Zdravim,mam nasledujuci problem,stala sa pred zhruba rokom taka vec ze praskla hadica vo vodovodnej sachte a vytieklo velke mnozstvo vody v podstate pod dom a odvtedy ked trochu naprsi mame stale v pivnici vodu.je to novostavba,vsetko bolo riadne odizolovane ale vsimol som si v lete cez silny dazd ze tam tecie v podstate cez murovaciu maltu medzi zakladom a prvym carom.vedel by mi prosim niekto poradit co mam robit? dakujem
buchač
25.11.16,07:45
Na otázku je jednoduchá odpoveď.
Vodu z pivnice odstrániš čerpadlom, ručne, vedrom, handrou...a tak podobne.

Druhá otázka je dôležitejšia..."Čo máš robiť ?"
Zameraj sa nie na dôsledok, čiže na zatopenie. Je potrebné zamerať sa na príčinu a pôvod zatekania.
lubko6394
25.11.16,08:02
Úplne pre mňa nejasné. Odizolované dobre, ale tečie tam. A medzi základom a prvým carom. Takže asi je ten základ blízko hladiny spodnej vody a teda pod úrovňou okolitého terénu a tak pri väčšom daždi stúpne hladina a preteká. Ale čo s tým má vodovodná šachta a voda spred roka nechápem. Však to ktosi projektoval a staval. Tí hovoria čo ?
Chobot
25.11.16,08:56
To nebude s tou vodovodnou šachtou. Po roku už tá voda zo šachty je dávno preč.

Bude zle urobená izolácia a preteká vám do pivnice spodná voda, ktorá stúpa počas dažďov. Takže nebolo to riadne odizolované.
robo1987
25.11.16,08:56
Zdravim,no vodovodna sachta a voda spred roka ma s tym spolocne to ze predtym to nerobilo nic bolo uplne sucho v pivnici a az po tej kvazi havarii to zacalo robit a bolo mi vypocitane ze tam vytieklo 120 000 litrov vody.Bolo mi povedane ze take mnozstvo vody si asi spravilo nejake nove cesticky pod domom alebo take nieco.
lubko6394
25.11.16,09:09
No však ale súčasne píšeš že to preteká nad základom - teda nad izoláciou, takže je stavba asi utopená v teréne, lebo obvykle je základ min.cca 30 cm nad terénom a v prípade pivníc tak aj 1,2 metra.
afrikánka
25.11.16,10:44
Neviem, aké kroky si podstúpil, aby si túto situáciu objasnil. Píšeš, že izolácia bola riadne prevedená, ale tento údaj nemusí byť pravdivý, 120 000 litrov vody uniknutej do šachty za normálnych vsakovacích podmienok pôdy, by tiež nemal byť problémom pokiaľ.....by sa touto haváriou neovplyvnili prúdy spodnej vody. Podpivničenie stavby za určitých podmienok môže zbrzdiť a zmeniť výšku hladiny, čo sa prejavuje aj pri dobrej izolácii vsakovaním do muriva a prenikaním do stavby. Objasniť situáciu pomôže hydrogeológ, aby stanovil hladinu podzemnej vody, jej polohu a taktiež i agresivitu, ktorá môže byť ovplyvnená typom podložia na tvojom pozemku. Agresivita podzemnej vody môže časom úplne rozložiť základovú dosku, ale dúfajme, že na tvojom pozemku sa tento problém nevyskytne. Ak by išlo o vysokú hladinu podzemnej vody, treba ju odvádzať a vyriešiť jej využiteľnosť. Ak je potrebné riešenie,pravdepodobne sa nevyhneš hydrogeologickému prieskumu a vsakovacím vrtom.
chandler
25.11.16,14:16
odizolovane to bolo zle uz od zaciatku, ale prejavilo sa to az po tej vodovodnej sachte - nieco sa tam asi zmenilo. Ak mas betonove steny suterenu, mozes skusit preinjektovat stenu v miestach kde to tecie. ak mas murovany suteren tak to musis cele odkopat, spravit izolaciu - teraz poriadne a spravit drenaz.
afrikánka
25.11.16,14:23
izolácia bude v poriadku, inak by mu to nepresakovalo nad prvou šárou, jasne ide o vzlýnajúcu vodu....drenáž by mohla pomôcť, zmenili sa toky a výška podzemnej vody. Mňa by zaujímalo v akom prostredí je dom postavený...sklon pozemku, domy v susedstve s pivnicou a pod., či daná lokalita má vyhotovený geologický posudok...
afrikánka
25.11.16,15:55
Napísané slušne,....ale v čom je táto akože odpoveď prínosná a poskytujúca radu??? Takže odo mňa MÍNUS
buchač
25.11.16,16:10
CITUJEM :
Dnes 12:44 afrikánka

"Objasniť situáciu pomôže hydrogeológ...
Ak je potrebné riešenie,pravdepodobne sa nevyhneš hydrogeologickému prieskumu a vsakovacím vrtom."
=====================
Ako chceš nájsť príčinu, ak ju nebudeš hľadať ?Takže nie je to isté, čo som napísal, len inými slovami. Presnejšie som napísal jednou vetou to, čo si Ty obkecala jak baba na gánku.
afrikánka
25.11.16,16:19
Aj v tak krátkej, vlastne nič radiacej odpovedi je jedna veta prebytočná! Tiež si to NIČ zbytočne obkecal.