zuzana
03.07.06,11:06
Nemáte niekto vzor ako má vyzerať doložka o oprave chýb ak sa prerušil návrh na vklad do katastra nehnuteľností pro kúpe bytu???Potrebujem pomoc súrne.
tsatsiki
03.07.06,09:11
zalezi na tom aka chyba, pre co konkretne konanie prerusili?
zuzana
03.07.06,09:34
Sú v zmluve nejaké chyby napr.chýba podpis, nie je vyznačené katastrál.územie....Potrebujem vzor ako by to malo vyzerať.
tsatsiki
03.07.06,10:03
malo by to vyzerat nejak takto (v prilohe), keby si tomu nerozumela, kludne napis. Inak aky podpis tam chyba, je dost dolezite napisat presne, preco to prerusili, lebo iba tak viem lepsie pomoct.
zuzana
03.07.06,10:21
No je tam chyba, že všade v tej zmluve chýba katastrálne územie, ďalšia chyba, že
Čl. I.
Predmet zmluvy

1. Predávajúci sú výlučnými vlastníkmi nehnuteľnosti zapísanej v katastri nehnuteľností Katastrálneho úradu Nitra, Správy katastra Nitra, na liste vlastníctva č.


tu chýba tiež katastrálne územie a v tomto bode je chyba, že to vlastníctvo nie je v súlade s §143 Občiansk.zákonníka, a to vôbec neviem čo tam má byť uvedené namiesto toho vlastníctva.
Posledná chyba na jednej zmluve nie je môj podpis ako kupujúcej, a to neviem ako sa stalo, lebo podpisy sú overené, zabudla som sa podpísať.Ako tá doložka o zmene bude vyzerať??Bude to tam ako to bolo v pôvodnom znení a pod tým oprava, alebo ako?
tsatsiki
03.07.06,10:39
tam kde chybaju katastralne uzemia - treba spravit dodatok ako som uviedla v prilohe,
§ 143 sa tyka bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov, t. j. predavajuci su zrejme manzelia, a tym padom nie su vylucnymi vlastnikmi nehnuteľnosti, ale

1. Predávajúci sú bezpodielovými spoluvlastníkmi nehnuteľnosti zapísanej v katastri nehnuteľností Katastrálneho úradu Nitra, Správy katastra Nitra, na liste vlastníctva č.


Ak chýba podpis kupujúcej, ten nemusí byť overený, skuste zavolat na kataster, ze tam date dodatok k zmluve, kde budu opravene vyssie uvedene veci a ze tam pojdete osobne to podpisat. Overeny podpis musia mat iba predavajuci.

Ak mate moznost prilozte zmluvu aj naskenovane prerusenie a spravila by som vam to.
zuzana
03.07.06,10:54
Vy ste právnička alebo notárka?
tsatsiki
03.07.06,10:59
som ekonomka, ale pracujem v advokatskej kancelarii, takze aj v tejto oblasti sa trosku vyznam. to je dolezite?
zuzana
14.07.06,08:51
tsatsiki prosím ozvi sa máš IP.
JanaSys
09.06.10,15:11
malo by to vyzerat nejak takto (v prilohe), keby si tomu nerozumela, kludne napis. Inak aky podpis tam chyba, je dost dolezite napisat presne, preco to prerusili, lebo iba tak viem lepsie pomoct.

Ďakujem, ďakujem, ďakujem.
buchač
04.12.10,12:30
Dostal som prerušenie konania ...
Čo už , opomenul som jeden údaj ...debo ...napísať :rolleyes:

Bol som na katastry , že čo a ako ...
Už aj s doplnkom ku vkladom pekne - krásne napísaný bol ..
No zaráža ma jedno ...
Pracovník , právnik samozrejme , mi povedal , že sú nutné podpisy aj na doplnku .
To by až tak nevadilo , ale spomenul aj ten fakt , že musia byť overené ..

Lenže zákon , na ktorý sa "rozhodnutie o prerušení konania " odvoláva vraví :

§ 42

Spôsobilosť zmlúv, verejných listín a iných listín na zápis do katastra
(4) Ak písomné vyhotovenie zmluvy, verejnej listiny alebo inej listiny obsahuje chyby v písaní alebo počítaní alebo iné zrejmé nesprávnosti, pre ktoré je nezrozumiteľné alebo neurčité, prípadne ak neobsahuje náležitosti podľa odseku 1, správa katastra ho vráti vyhotoviteľovi alebo tomu, kto podal návrh na vklad, alebo vlastníkovi, alebo inej oprávnenej osobe a určí lehotu na opravu, prípadne na doplnenie.

(5) Ak zmluva obsahuje chyby v písaní alebo počítaní alebo iné zrejmé nesprávnosti po podaní návrhu na vklad, vykoná sa jej oprava doložkou pod skončeným textom, ak s tým účastníci súhlasia. V doložke sa uvedie nesprávnosť, správne znenie s vyznačením dátumu vykonania opravy, podpisy účastníkov zmluvy, ako aj podpis konajúceho zamestnanca a odtlačok okrúhlej pečiatky

Hlavne ten bod 5 nevraví nič o overovaní ...:confused:
Podotýkam , že vklady boli už overené .