mama borisova
25.11.16,19:25
duves
25.11.16,18:32
tak ja teme nerozumiem
alaya1
25.11.16,18:32
Oprav si chyby a upresni otazku
afrikánka
25.11.16,19:29
Upresni prosím, v čom potrebuješ poradiť - v dg., v nesamostatnosti matky pre život v spoločnosti, strata bývania, umiestnenie v DSS....vek matky...iné problémy???
mama borisova
25.11.16,19:38
dakujem za odpoved .ma 59 rokou na invalidnom dvochodku trvaly pobyt v B.B. Ja zijem zo synom v BA .Bola na lieceny v hronovciach a ja som ju vzala k sebe po prepusteni som myslela ze to zvladneme spolu ale je to horsie a horsie .Co mozem pre nu urobit
dakujem
joey1986
25.11.16,19:39
určite do zariadenia na správne nastavenie liečby a potom veľa, veľa lásky od svojej rodiny, je to choroba ako každá iná, treba ju hlavne podporovať a dbať na to, aby dodržiavala predpísané pravidlá (lieky atď)
mama borisova
25.11.16,19:45
poznate nejake dobre zariadenie ? budem vdacna za vsetko .dakujem
afrikánka
25.11.16,19:52
Na kontroly k lekárovi s matkou chodíš, konzultovala si jej stav?
mama borisova
25.11.16,19:54
ano bola som .Nakolko uz nebude moct byt sama bolo by vraj fajn DSS.
afrikánka
25.11.16,19:58
Lekár povedal, že DSS? Keďže nemôže byť sama potrebuješ teraz akú radu? Umiestnenie...lekár ti nedal radu, doporučenie? Ide ti o umiestnenie matky v DSS, nie je miesto, alebo problém úhrady...alebo potrebuješ útechu, ospravedlnenie, že to nezvládaš? Ako pomôcť, keď sa nevie či máš problém miesta, svedomia...
mama borisova
25.11.16,20:13
podavala som ziadost ano v B.B. moze byt umiestnena len tam alebo ju mozem aj v BA umiestnit .asi to nebude tak skoro kym ju miekde zoberu. lekarku mam v B.B. potrebovala by som nejakeho lekara tu ale vsade kde som volal nemaju termin az po novom roku:(
afrikánka
25.11.16,20:25
Ak je stav vážny a nezvládnuteľný, dá sa i v BA načas hospitalizovať. Život ohrozujúci stav pacienta sú povinný riešiť kdekoľvek, bez ohľadu na trvalý pobyt a miesto ošetrujúceho lekára. ( to by bolo nutné volať pohotovosť) Ale mám pocit, že za pomoci teba a tvojho syna ste schopný "aspoň" do Nového roku vydržať a postarať sa o chorú matku. Naberte silu, odvahu a odhodlanie, ide o matku, babku.
BXLmiami
26.11.16,06:00
Jedine ak hospitalizácia cez pohotovosť ak Vás ohrozuje,inak sa do konca roka ťažko dostaneš.
Dav
26.11.16,09:13
Môže byť umiestnená v hociktorom DSS, aj v BA , nemusí to byť v mieste jej trvalého bydliska. Žiadosť sa podáva do každého DSS zvlášť, treba sa opýtať, či postačia k žiadosti fotokópie všetkých dokladov, s tým, že ak bude prijatá, sa dajú originály dokladov.
alaya1
26.11.16,09:33
Mas dve moznosti, ak je stav alarmujuci a musis ho riesit hned.
1. zabezpecit k matke osetrovatelku na 24 hodin a zaplatit ju
2. do konca roka statne DSS nezozenies, skus vyhladat sukromne zariadenie, kde je skor volna kapacita.
mama borisova
27.11.16,10:12
dakujem za vsetko .prosim vas je v bratislave nieco take kde mi zoberu maminu na jeden den teda od rana do pobedia ,kym pojdem na otocku do B.B.podat este papiere .Nemoze byt sama doma koli liekom a susedom .Dakujem
afrikánka
27.11.16,10:20
Možno denné stacionárium??? Ale načo budeš vyhľadávať zariadenie, matku prevážať...zožeň si na jeden deň opatrovateľku, dozor.
mama borisova
27.11.16,10:42
maly pojde do skoly je prvak.nemozem uz mam trosku problem zo susedkou nepaci sa jej ze je u nas v takom stave :(boji sa ci sa nieco nemoze stat ked je par hodim sama:
alaya1
27.11.16,10:55
Pisu, aby si zabezpecila opateru domov. Mas tu vela rad, len sa podla nich zariad.
lujza.j
27.11.16,11:17
BXL....moja babka ohrozovala....na urgent na kramare....flakli jej nieco podpisat a cau domov...
afrikánka
27.11.16,11:27
Ak ju na urgent priviezli príbuzní, to by znamenalo, že nie je až tak nebezpečná...
lujza.j
27.11.16,11:30
https://g.co/kgs/1Zalao
Babke sme vybavili tu....velmi sa mi tam pacilo...bolo tam vonavo ked som tam vkrocila......aj ked to dopadlo inak:(nie ich vinou...
lujza.j
27.11.16,11:38
Nie RZPčka....nechcem sa k tomu vracat.....lebo mi vybehne tlak....lebo to bol len zlomok toho vsetkeho co sme si zazili.....a ako to dopadlo....ked sa ma po umrti babky.....vtedajsi minister zdrav.opytal ako sa mam/nahodou sme sa vyskytli spolu/....tak som sa velmi kontrolovala,aby som mu neflakla zlava sprava po hubje....