Janomoj
26.11.16,10:25
mam pracovnu zmluvu na 20hodin tyzdenne, robim v sukromnej sbs, kde su 12hodinove pracovne zmeny a priemerny odpracovany cas zamestnanca je 150hodin mesacne a nie podla zmluvy 80.zamestnavael s tym nic nemieni robit, na socialnej poistovni sme nahlaseni.
veronikasad
26.11.16,09:42
Nadčasové hodiny vám zamestnavatel prepláca cez mzdu, vrátane nadcasovych príplatkov, alebo vypláca naruku?
Janomoj
26.11.16,10:43
no to je zlozite: mame fixne vyplatne pasky na 80hod a realna mzda na ucet vo vyske 1,90€/hod prichadza od roznych fyzickych osob - nie zamestnavatela...
Janomoj
26.11.16,10:47
a to polrok sme mali len dohody o pracovnej cinnosti no po podnete na IP mame uvedene zmluvy - cize prakticky sa nic nezmenilo a zamestnavatel si nadalej robi co chce.
veronikasad
26.11.16,10:48
Prepáč, nerozumiem tvojej odpovedí. Ako ti môže poslať na účet mzdu niekto, s kým nemáš uzatvorenú žiadnu zmluvu ani dohodu ...
veronikasad
26.11.16,10:50
Na dohodu pracovnej činnosti je možné odpracovať len 10 hod.tyzdenne
Janomoj
26.11.16,11:03
ved preto to slo podnetom na IP...
Janomoj
26.11.16,11:07
no vsak to, ze na ucet ti nechodi mzda od black patrol ale od jozka ferka, miska mrkvicku a pod. a ak si zratam skutocne odrobeny cas.tak hodinova mzda je 1.90, teraz to riesil opat IP ale nic podstatne nevyriesil a nadalej sa pokracuje v zabehnutom systeme...cize nemame ani minimalnu mzdu a zrejme odvody za nas do socpoist idu z tych fixnych 80 hodin...nehovoriac o danovych unikoch.. zrejme posledna instancia je protikorupcny zakon...ci?
jslancik
26.11.16,11:22
Jano môj, čo sa vlastne pýtaš? veď je ti jasné, že je to čierna práca, s ktorou súhlasíš. na čiernu prácu totiž treba dvoch, dve strany. a obidve majú problém, keď sa to začne riešiť.
ak to nechce skončiť zamestnávateľ, tak musíš skončiť ty. Keď ty v tom pokračuješ, tak ti hrozia reálne problémy.
A buď ešte rád, že tie konkrétne osoby nechcú vracať "mylné platby", ktoré ti poslali. A počítaj, že sa to môže stať, keď zistia, že podávaš podnety na rôzne miesta. Mylné platby musíš vrátiť, inak prúúúúúser.
Odporúčam rýchlo preč, lebo v súčasnej práci sa môžeš dostať iba do horšieho.
A čo prosím ťa s tým má protikorupčný zákon???
Janomoj
26.11.16,12:09
no a presne toto je priklad toho, ze zamestnanec odide a akoze zamestnavatel bude v tejto svojej nekalej cinnosti pokracovat dalej....dakujem pekne...
jslancik
26.11.16,13:01
ak neodídeš, tak v nekalej činnosti pokračujete obaja.
Janomoj
26.11.16,17:35
lenze toto uz 2x v tomto roku akoze riesil IP a vysledok ziadny takze v tom lieta aj uvedeny IP, ktory podnet nevyriesil.. :-)
jslancik
26.11.16,18:06
chlape, ale IP im nemá na čo prísť, keď to tá SBS robí "dobre". si to predstavuješ veľmi jednoducho. vyriešiť by mohli, keby tam šiel robiť nasadený "agent", ktorý by presne zdokumentoval praktiky. ale to je na SK pomery scifi... takže o žiadnej korupcii nemôže byť ani reči.
Janomoj
28.11.16,12:28
ved ako to robi dobre? ip podnet tykajuci sa tychto skutocnosti zrejme neriesil pretoze v ich oznameni o vybaveni podnetu o tom ani zmienka, zatial co menej podstatne veci riesili . ci to vsetko rovno mame poslat na
financnu spravu? :-)i
jslancik
28.11.16,14:19
nechápeš, že tam nemajú čo zistiť? jediný spôsob, ako by mohli niečo zistiť, je ten, čo som popísal vyššie.
avalik
28.11.16,16:58
preco pracujes 150 hodin mesacne ak mas zmluvu na 20 hodin tyzdenne? ... mas v ruke rozpis pracovnych zmien kde mas naplanovanych 150 hodin zamesiac? poslali ste tento dokument na IP spolu s podnetom? Poslali ste kopiu pracovneho vykazu? Informovali ste IP, ze zamestnavatel vam neplati mzdu? To ze ti na ucet pride nejaka platba, neznamena ze je to vyplata od zamestnavatela.
Janomoj
28.11.16,18:59
vsak presne tak, o tom vsetkom je IP oboznameny, fotokopie si spravil...
avalik
28.11.16,19:13
to je odpoved len na jed u otazku ;)
jslancik
28.11.16,19:23
fakt si si odfotil a sprístupnil tretej strane rozpis pracovných zmien? aj so zamestnávateľom odsúhlasenou dochádzkou? lebo jedno bez druhého je nanič. samotný rozpis ešte nič neznamená, určite nie to, že ste tam odrobili hodiny navyše. maximálne nejakú chybu v rozpise, ktorý bol určite neskôr aktualizovaný.
Janomoj
28.11.16,19:55
o vsetkom je IP oboznameny
jslancik
29.11.16,04:39
Láskavo si z nás nerob srandu svojimi nekonkretnymi s vyhybavymi odpoveďami na jasne otázky. Lebo nakoniec budeme aj my v tom podla teba namoceni.
Janomoj
29.11.16,08:38
nemam chut srandovat, to mi mozes verit..vsetky skutocnosti ktore popisujem su pravdive..chcel som vediet..ci je to nelegalne zamestnavanie alebo nie, kedze na socialnej poistovni sme nahlaseni..
jslancik
29.11.16,08:56
samozrejme, že je to nelegálne zamestnávanie, a ty sa na ňom veľmi výrazne podieľaš. ale nemá vám to IP ako dokázať. aj keď sa veľmi chceš priznať, ale aj to treba vedieť.
Janomoj
29.11.16,09:04
furt tocime o tom istom..ako IP to nemoze dokazat? sak ma konkretnu zmluvu a konkretny rozpis smien, nemyslim teraz moju ale dalsich 10 zmluv..tak co este k tomu potrebuje? obchadzanie ZP zo strany zamestnavatela,danove uniky...ak si chcem pracovnopravny spor riesit sudnou cestou, potrebujem zistenia IP mat ako dokaz..alebo to rovno svacnut na financnu spravu ..
jslancik
29.11.16,09:30
samotný rozpis zmien nič neznamená... firma ukáže dochádzku konkrétnych pracovníkov a tá bude OK. v rozpise sa niekto pomýlil, ako som ti už vyššie písal.
aký pracovnoprávny spor, prosím ťa? to, že ty robíš vo firme dvojnásobok hodín, ako robiť máš, je tvoj problém. a ty sa podieľaš na čiernej práci. ako už milióntykrát opakujem, na čiernu prácu treba dve strany. Keď budeš robiť iba to, čo robiť podľa zmluvy máš, nebudeš mať žiadny "pracovnoprávny spor". Necháme, čo riešiť. podpísal si zmluvu na 80 hodín - prečo? dobrovoľne, nik ťa nenútil. prečo ju teda nedodržiavaš a pristupuješ na hru zamestnávateľa. a ty to chceš ešte riešiť súdnou cestou, či cez IP, resp. finančnú správu. keď sa ti nepáči, jednoducho to nerob.
Janomoj
29.11.16,11:34
konkretna dochadzka -rozpis smien nie je ok...to uz mame od IP potvrdene.......mna stale nechapes- tu nejde o mna, ide o princip, kde taky ako ja kludne moze odist, pride druhy a firma zamestnava na cierno dalej takto to myslis...ale chcel som vediet ci je to nelegalne zamestnavanie alebo nie a nikto to presne nedefinoval...