zk24
26.11.16,14:44
Ahojte,

Jeden zo zamestnancov pouziva na sluzobne cesty vozidlo, za ktore je uz uhradena DMV inym danovnikom. Tym, ze vypllcme cestovne nahrady za pouzitie vozidla, za ktore plati DMV iny danovnik, uz sme ho dodanoveho priznania nedavali. Treba to mat nejako potvrdene? Treba nejake cestne prehlasenie zamestnanca? Alebo staci ze mam kopiu TP a DU si aj sam vyhlada podla ECV ze vozidlo uz bolo zdanene?

Dakujem
joey1986
26.11.16,20:39
a aj na TP je vlastníkom vozidla firma? ak áno, tak TP stačí, ak nie, tak potom neviem prečo ste ho do daňového priznania nedávali,
avalik
26.11.16,20:53
Otázka č. 6 - zamestnávateľ - vozidlo zamestnanca je už predmetom dane
Zamestnávateľ vypláca zamestnancovi cestovné náhrady za použitie vozidla zamestnancom. Držiteľom tohto vozidla je zamestnanec, ktorý zároveň používa predmetné vozidlo aj na svoje podnikanie.
Odpoveď
Vozidlo je predmetom dane, avšak daňovníkom dane nie je zamestnávateľ, ale držiteľ tohto vozidla (zamestnanec). Aj keď zamestnávateľ vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, daňovníkom dane je zamestnanec, ktorý používa predmetné vozidlo na svoje podnikanie.

Mam za to, ze info o tom, ze danovnikom je vlastnik/drzitel vozidla by mala byt v pisomnej dohode o pouziti vozidla na pracovnu cestu.
zk24
27.11.16,07:21
Ano je v TP ina srocka. Len neviem ci nepotrebujem aj nejaky dokaz ze oni za neho dan zaplatili.
zk24
27.11.16,07:24
Nie je drzitel, ani vlastnik. To auto je podla TP na inu srocku. Auto si pozical (ci to je manzelkine, alebo jeho, neviem). Dostala som TP kde je vlastnik/drzitel sro, ktori za vozidlo vraj uz platia celorocnu DMV. Len by som sa chcela nejako poistit, ze oni naozaj DMV zaplatili. Staci potom teda ze mi podpise ze si na sluzibnu cestu zadovazil sam vozidlo a ze prehlasuje ze toto vozidlo je predmetom dane u ineho danovnika?
avalik
27.11.16,07:42
Ak je to auto inej sro, ta predsa musi vediet kto to auto pouziva ... a kde sa pouziva.
Ak ho ma pridelene zamestnanec aj na sukromne ucely aj vtedy by mal ten zamestnanec ziadat o povolenie poskytnut toto vozidlo dalsej osobe ... Jednak je to kvoli poisteniu, ale aj kvoli objektivnej zodpovednosti. Alebo to auto prenajat dotycnej osobe.
Ak je to teda legalne pouzitie vozidla v inej firme, v tom pripade sro bez problemov vyda potvrdenie o tom, ze je danovnikom DZMV.
zk24
27.11.16,07:50
Dakujem Valika